Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

hallo mijn balkontuin (blauwebes)

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo,

ik woon sinds kort in een appartement. Hiervoor in een chalet gewoont dus nu moet ik het met wat

minder vierkante meter doen. Ik zie mezelf nog als een beginnende tuinder.

 

Ik heb van de zomer een blauwe bes gekocht (omdat ik nogal dol ben op fruit) en deze in een pot met potgrond gedaan. Hoe kan ik deze het beste overwinteren?

Ik heb op wikipedia gelezen dat hij groeit in luchtige zand- of veengrond met een lage pH (4-5) en dat hij met een hogere ph sterft. Het viel me op dat de bladeren beginnen af te vallen. Deze grond zitten dingen in waar die luchtig van wordt maar de ph is 6,5. Is dat niet veel te hoog?

 

DSCF154694501418564791.jpgDSCF154732511418564792.jpg

Geplaatst:

Welkom naamgenoot!

 

Ik ben zelf mijn huiswerk nog aan het doen wat betreft de blauwe bes, aankoop zal in februari geschieden. Een ding wat me opvalt is dat je een vrij smalle bak hebt gebruikt. De blauwe bes heeft een oppervlakkig wortelstelsel. Dit groeit dus in de breedte in plaats van in de diepte.

Het klopt dat de blauwe bes van zure grond houdt, misschien kun je het overpoten in rhododendrongrond?

Geplaatst:
  • Auteur

ik zal navragen bij mijn tuincentrum of ze dat hebben, de blauwe bes zat in een nog kleinere ronde pot, ik heb daar niet over nagedacht bij het verpotten eigenlijk. Zou het veel uitmaken?

 

welke temperatuur kan hij hebben in de winter, is het beter om hem voor de vensterbank te zetten?

Geplaatst:

Misschien turf bij je grond doen. In het topic van de blauwe bessen zijn er verschillende mensen die ze in alleen turf gepland hebben.

Geplaatst:

ja, alleen turf is ok

als hij aan de groei is wat compost erbij maar de grond moet wel heel zuur blijven

je kunt aan het volwassen blad zien of je het goed doet: donkergroen is ook, lichtgroen is niet zuur genoeg

Geplaatst:

Dat de blaadjes afvallen lijkt me wel normaal in de herfst

Mijn blauwe bes staat in 1/2 potgrond en 1/2 turf. Ik geef ook alleen maar regenwater omdat hier veel kalk in het kraanwater zit.

Geplaatst:

Ik heb er 4 in bakken/potten, ook half potgrond en half turf. Ze doen het al een paar jaar uitstekend. Er schijnen ook soorten te zijn die het ook op 100% potgrond(of neutrale grond) goed doen, weet ze zo niet uit mijn hoofd, zou je na moeten kijken.

Geplaatst:

Welkom balkontuin.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.