Geplaatst: 20 mei 20169 j Mijn tuin ligt op een volkstuinencomplex. Ik zou graag, naast de appel en pruim, ook een vijgen- of walnotenboom plaatsen. Ik ben zeker van plan de tuin een aantal jaren te houden (niet al te grote bloementuin bij huis, vakantiegevoel bij de moestuin=win-win), maar 15 jaar wachten op een goede oogst is jammer.. Iemand tips over welk niet te hoog ras of wellicht een heel ander soort vrucht/noot?
Geplaatst: 21 mei 20169 j Je kunt ook overwegen om een oudere boom aan te schaffen, dat scheelt je weer de nodige wachttijd.Niet helemaal vergelijkbaar, maar Ik heb dat pas nog gedaan met een appel en pruimenboom vanwege die reden.
Geplaatst: 21 mei 20169 j Een vijg draagt al snel vrucht, dat duurt geen jaren "Je hebt al heel veel geluk in je leven als je niet te veel pech hebt". Huub Buijssen.
Geplaatst: 21 mei 20169 j Ik zou je adviseren om de struik variant van de walnoot te kiezen. Je hebt dan na enkele jaren al noten. Voor een goede productie neem je er twee. Zelf heb ik de Buccaneer halfstam en de Broadview struik staan. Vorig jaar een 2 jarige Broadview spil geplant en er zitten nu al 2 kleine nootjes in de struik.
Geplaatst: 22 mei 20169 j Een walnoot schijnt iets af te scheiden in de grond waardoor veel planten in zo'n buurt niet goed willen groeien. Lijkt me iets om rekening mee te houden als dat echt zo is. 23 mei 20169 j aangepast door Gast
Geplaatst: 22 mei 20169 j Een vijgenboom kan inderdaad al zeer vlug vruchten geven dus de keuze lijkt me gemakkelijk. Brown turkey vijg, die men overal heeft, is zeer gemakkelijk en lekker.
Geplaatst: 23 mei 20169 j tsja, er gaat niks weinig boven een lekkere noot, ik zou een moderne struiknoot nemen iigeen oudere walnoot verplanten heeft hier nog weinig opgeleverd dan dode takjes helaas
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.