Jump to content

Nieuwe kas


Wortel

Recommended Posts

Gisteren bij Dave Storm een kas uitgezocht!

Na veel wikken en wegen, tussen kunstof zelfdoen of een glazen kas bij de bezichtiging overtuigd. De kas zag er erg stevig uit en kwaliteit van het materiaal was ook goed. Bovendien hoeven we zelf helemaal niks te doen, hij wordt helemaal kant en klaar geplaats. Gemak dient de mens

Het wordt een kas van 2,5 bij 4 meter. Dak van gehamerd glas en een automatische raamopener. De schuifdeur komt op de zuid,zuid-oost kant. (Op de foto in de berg aarde..)

Op de foto staat net voor de berg aarde een stokje wat ongeveer de hoek van de kas aangeeft.

De watervoorziening zie je al staan , die is een paar weken geleden gebracht. Er moeten nog stenen onder om de IBC ontainer nog wat hoger te zetten. Het idee is er om een blumat systeem aan te hangen. Iemand nog tips daarvoor??

2016-11-27-0846721480234143.56

Link to comment
Share on other sites

Dankjewel voor de ervaring met de buurkas.

 

De druppelaars heb ik ook naar gekeken. Het voordeel van de blumat is dat deze water geeft als het nodig is en niet als het nat genoeg is. Ik ben nogal een luie tuinder met een voltijdbaan (met vaak meer uren...) Dus zoveel mogelijk automatisch is wel de wens.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Afgelopen het weekend het stuk waar de kas komt te staan recht getrokken. Het onkruid eruit, de berg aarde weggewerkt en de ibc regenton op hoogte gezet.

 

2016-12-21-1161491482317708.53

 

2016-12-21-1144991482317718.52

 

En gisteravond nog 15 mooie nieuwe propagators op de kop kunnen tikken voor weinig Daar kan ik mooi in huis en straks in de kas het een en ander in voor kweken.

 

2016-12-21-1147101482317861.54

 

En vandaag naar Rhenen gereden om vermiculiet te halen. Dit voeg ik straks aan de grond in de kas toe voor een betere vochthuishouding. Samen met ons eigen compost moet het het zand dan beter bestand maken tegen de droogte en lekker luchtig en vruchtbaar ( daarvoor de compost dus)

Ik heb dit spul al in mijn andere moestuin bakken en ik zie dat dot met droogte prima werkt. Als je sproeit is het vocht niet direct weg zoals in de rest van de tuin... en ik heb het idee dat het grondleven dit vochtigere klimaat ook ten goede komt, het leven wat nu in de huidige moestuinbakken zit in vergelijking met de rest van de tuin waar ook compost overheen gaat is echt wel een stuk meer.

Link to comment
Share on other sites

Dank voor het naar bovenhalen van dit topic oscardevos! Dat blumat-systeem klinkt zeker interessant.

http://www.blumat.nl/tropf-blumat/gebruiksaanwijzing-tropf-blumat/

Ook benieuwd naar de ervaringen tot dusver.

 

Niet geheel zonder eigen belang trouwens: bij ons wordt volgende week de kas geplaatst.

(Ook van glas - 3 bij 6.)

 

Edit: ik vind net dit draadje pas: een-water-geef-systeem-t874.html

Ook interessant! (wel jammer dat de plaatjes in dat topic bijna allemaal stuk zijn)

wees bevriend met kleine dingen

Link to comment
Share on other sites

De eerste toekomstige bewoners zijn gezaaid. 7x pepers en paprika en 1x aubergine. Nu lekker de tijd voor tijdens de vakantie en als er dan iets niet op komt heb ik ruim de tijd om ze opnieuw te zaaien. Ze staan nu in een ruimte waar mijn kweekaquariums staan, dus temperatuur is geen probleem. Eenmaal opgekomen gaan ze hier de vensterbank in. Voordeel van een oud huis is dat die breed genoeg zijn

2016-12-27-1285251482837816.18

 

Voor de rest is het geduldig afwachten....wat wel lastig is....

Link to comment
Share on other sites

18feb17 wordt hij geplaatst. Kan niet wachten!! Vooral niet nu de toekomstige bewoners wakker worden

 

2017-01-02-2112871483390165.47

 

 

Oh wat leuk, je zou ze haast groot kijken hè?

Succes met wachten, voor je t weet is t zover!

 

Vandaag wezen kijken in Naaldwijk. Kassen zien er solide uit en een vriendelijke kerel dus ik ga een offerte op laten maken.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...