Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Snoeitips kers (Gisela5)

Featured Replies

Geplaatst:

Ik heb sinds 2 (of 3?) jaar 2 kersenbomen staan op onderstam gisela5. De onderste takken beginnen pas op heuphoogte. (Raar voor een laagstam?!!)

Ik vind ze best nog hoog en heb vorig jaar de kop eruit gesnoeid op zo'n 1m80. Hoger dan 2m50 wil ik ze liever niet om er een net over te kunnen spannen.

 

Hoe pak ik verdere vorming van deze bomen aan?

Nu best niet snoeien zeker?

De Lapins heeft ondertussen een nieuwe scheut net onder de afgeknotte kop die sterk omhoog groeit.

aangepast door Gast

Geplaatst:
  • Auteur

Kordia1f066f6ab7b4a8c09066867facd24bad.jpgbb6ef8f70ebc3714743ebbd83f4af461.jpg

Geplaatst:
  • Auteur

Lapinsd348e041559d59397e812e6d20599d60.jpgdaa43332372cf72fd9fe3f757717767a.jpg25ef186370c2a398693c10c19ded7e29.jpg

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt.

Ik zoek ook wat meer concretere snoeitips en ervaringen voor onderstam gisela5.

Geplaatst:

Snap ik...maar ik heb zelf geen kersenbomen...dus misschien dat anderen hier nog tips hebben?

Geplaatst:

Als ik zo in het lijstje lees, zou ik nog een 'Summit' erbij aanplanten...dan zit je zeker goed, qua bestuiving.

Geplaatst:
  • Auteur

Bestuiving is geen probleem hier.

Geplaatst:

Overigens gaat het topic ook helemaal niet over bestuiving maar over snoeien. Ik ben ook benieuwd naar het snoeiverhaal. Overigens ook voor het binnen de perken houden van kers op colt dmv snoei en evt wortelsnoei

Geplaatst:

Hi.

 

Ik heb 2 kersen op Gisela5, Regina (ca 15 j) en Karina. (ca 8j )

 

P100086284241523651977.JPG

Regina is bijna 3 meter hoog en ongeveer 7 meter lang en 1,5 diep.

 

P100086082071523652001.JPG

Karina is wat kleiner, maar deze snoei ik heel hard terug, want de groei is nog enorm. Daarom is de dracht waarschijnlijk ook stukken minder.

 

 

 

Ik probeer ze in het najaar (begin september) terug te snoeien tot op ongeveer 2,5m hoogte. Haal overtollig hout weg, en kort de eenjarige scheuten in. En probeer daarbij een soort van leivorm te laten ontstaan. Zonder steun of aanbinden van takken.

In najaar 2017 heb ik dat bij de Regina minder gedaan omdat ik het idee krijg dat de groei er een beetje uit gaat. Na de bloei haal ik nog wat eenjarig hout uit de kop omdat ik er anders geen netten meer overheen krijg.

Er komt denk ik een moment dat ik een verjongingssnoei moet toepassen, maar ik ben er huiverig voor omdat de meeste stompen bij overjarig hout niet meer uitlopen, in mijn situatie althans.

Geplaatst:

Zijn alsnog flinke bomen dus op gisela 5

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.