Geplaatst: 14 april14 Apr Misschien iets voor volgend jaar tegen de schutting in de volle grond. Ik moet hem dan dus in het najaar bestellen? Ik zie jullie onderschrift helaas niet. Maar sommige van jullie die van mij wel. Ik heb het wel op groen staanom die van anderen te kunnen zien. 🤔
Geplaatst: 14 april14 Apr Gewoon aan een van de chayote kwekers vragen of ze er eentje voor je bewaren voor volgend jaar voorjaar, of, als ze vroeg zijn, de najaars MTFD. Ze gaan pas in het voorjaar uitlopen. * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Geplaatst: 29 april29 Apr Mijn chayote heeft er niet echt de vaart in. Er is ook nooit een wit dingetje naar buiten gekomen zoals op de foto van Appelvrouw uit 2012. Het lijkt wel of er iets vast zit. Maar de groene uitlopertjes (links in beeld) zijn wel ietsjes groter geworden.Wat is wijsheid. Gewoon nog even geduld hebben totdat er ook een worteltje zichtbaar wordt en dan pas oppotten? Of misschien nu al in aarde leggen/deels ingraven? Wat zouden jullie doen in dit geval? De vrucht zelf is nog steeds puntgaaf.
Geplaatst: 29 april29 Apr Die van jou ziet er nog goed uit @Dahli Die van mij stonden weken op een matje en 2 weken geleden in de kas gezet met een deksel erop, dus kasje in kas. Maar beiden zien er niet goed uit. Ik vind wel dat het geen gemakkelijke vrucht is. Ik vrees dat het bij mij dus niet gelukt is.
Geplaatst: 14 uren geleden14 u Even een update over mijn incredible shrinking chayote. De uitlopertjes groeien niet of nauwelijks en de chayote zelf is gereduceerd tot 1/3 van zijn oorspronkelijke grootte. Hij droogt dus in. In een ultieme laatste poging heb ik hem zojuist opgepot in de hoop dat hij worteltjes gaat aanmaken en er misschien toch nog iets van groei in de uitlopertjes komt. 🤞De chayote op een normaal schoteltje, dan is zichtbaar hoe klein hij nu is.In C13 geplant, hij ligt voor de helft onder de potgrond. 14 uren geleden14 u aangepast door Dahli Typo
Geplaatst: 12 uren geleden12 u Oh wat erg @Dahli , en dat na alle liefde die je hem hebt gegeven…De mijne is goed aangeslagen in de pot. Eentje. Maar ik heb eerder tot twee keer toe succesvolle starts gehad die tot niets leidden, dus ik juich pas als hij aanslaat in de moestuin én ik er vruchten er aan zie komen. We wachten af en ik duim voor je Dahli. * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Geplaatst: 11 uren geleden11 u Jammer om te lezen dat het bij de meesten tegen zit. Zelf heb ik mazzel gehad, nu ik gladde exemplaren van de Indische toko die ik vier weken geleden kocht (voor maar 3,67 euro in totaal), aan de praat gekregen. Daarnaast kon ik vorige week in Belgie een gestekelde variant kunnen kopen die al flink aan de maat was.
Geplaatst: 11 uren geleden11 u @Goldfish Ik geef het echt nog niet op.Alhoewel ik niet begrijp waarom de uitlopertjes niet verder groeien. En ook állemaal niet. Er zijn zeker 5 groeipunten. Misschien dat de vochtige aarde tot wortelvorming leidt en dat er groei ontstaat. Ik hoop het echt.
Geplaatst: 11 uren geleden11 u Die van mij doen niets meer. Ik had ze op een gegeven moment in de foliekas gezet, ze namen zo veel ruimte in de keuken in. Ik dacht: misschien wat kouder, dat ze dan getriggerd worden. Maar helaas. Ik ga nu op die plaats nog 2 pompoenen zetten. Heel jammer. Het meeste lukt bij mij wel, maar deze Chayotes helaas niet.
Geplaatst: 10 uren geleden10 u @Goldfish de chayote-kweker! We staan bij de MTFD allemaal in de rij 🫣 * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Geplaatst: 8 uren geleden8 u 2 uren geleden, Dahli zei:Alhoewel ik niet begrijp waarom de uitlopertjes niet verder groeien. Wegens onvoldoende vocht konden ze niet groeien. Maar nu kunnen ze in de aarde wortel schieten, dus dat zal het goed doen.Misschien zelfs nog iets meer aarde over de takjes leggen. Wat denk jij @Goldfish ? Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
Geplaatst: 5 uren geleden5 u @Petrasmoestuin Ik vermoed dat de grootte van de pot in het beginstadium van wortelschieten niet zoveel uitmaakt zolang een groot genoeg gedeelte (en de opening) van de vrucht in goed contact met de potgrond staat. Jouw vruchten gaven toch nog geen uitlopers en waren gesloten en beide aan het rotten, toch? Ik denk dat m.n. dat laatste de zaak moeilijk maakte.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.