Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Pompoenplant genoeg gegroeid?

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo,

 

Ik ben sinds 2 weken begonnen met een poging tot een succesvolle moestuin 🤭😂

 

Ik heb een pompoenzaadje voorgezaaid binnen. Deze is nu ongeveer 10cm lang en heeft 2 gezonde groene kiembladen. Ertussenin zie ik een piepklein blaadje tevoorschijn komen, maar echt groeien doet het niet.

 

Ik ben nu al 10 dagen verder, had de pompoenplant niet al veel verder moeten zijn qua groei?

 

Groetjes,

Suus

 

 

 

 

Geplaatst:
  • Auteur

Zo ziet het plantje er uit

5EDCCCDA-784D-4BE2-AF7D-A34CCCE31C5A.jpeg

Geplaatst:

Een mooie zaailing.

Die komt vanzelf. Het groeien gaat niet altijd even snel, slecht weer met kou zorgt voor vertraging.

Deze kan al naar buiten om een goede sterke plant te krijgen, of je wacht nog even, de temperatuur zal volgende week wat hoger zijn.

Geplaatst:

Zie ik daar cocosvezel in het potje zitten ? Indien ja dan is dat voor een pompoen een wat minder gelukkige keuze en verklaart het ook de nu trage groei. Er is overigens niks mis met het plantje, ziet er prima uit.

 

Nog een tip voor als je hem straks graag in een bepaalde richting wil laten groeien. Wacht met uitplanten tot het eerste echte blad duidelijk aanwezig is (tegen die tijd is hij ook beter geworteld). De hoofdrank van een pompoen groeit in 9 van de 10 gevallen in de richting tegenovergesteld aan het eerste echte blad. 

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Geplaatst:
  • Auteur

Dankjewel voor jullie reacties en tips! Door de verkeerde keuze van potgrond kun je wel zien dat ik nog een moestuinleek ben. 🤭

Geplaatst:

Bah leek dat is ieder , je leert elke keer wat bij en dat is juist het leuke van dit forum.  Die van de richting @Frans wist ik ook nog niet, ga  ik rekening mee houden dit jaar. En verschillende wegen leiden naar Rome :). Of bv @rorror dankzij hem lukken mijn paprika, pepers hier nu ook, @Bertus voor info voor druiven.  Of  @weknow of @Flup  of  @Patrijshet is een goudmijn  hier. De oudgediende  ga ik niet opnoemen  dat  heeft @appelvrouw al gedaan en dan vergeet ik nog vele andere. Ah en @henkg was ik nog vergeten inspiratie voor verlichting en bewondering voor wat hij doet i.v.m. voetafdruk.

aangepast door redzebra

Geplaatst:

En nu met zijn @allen weer gezellig verder over die pompoenplant... ;)

Geplaatst:

ok, leuk, heb er net 5 uitgeplant, in de regen, met wat extra bescherming, en ga nu 4 dagen klussen, gezellig, ennuh...😷

Geplaatst:

Ik plant ze morgen uit, veel groter zijn mijn plantjes ook niet dan die van de topicstarter. De courgette wel, maar pompoen gaat ook niet zo snel. Heb zelfs extra gezaaid, maar die moeten nog kiemen.

Geplaatst:

Die van mij zien er nu zo uit. Mooi op tijd om begin volgende week de vollegrond in te kunnen.

 

pompoen1.thumb.JPG.da35fda874a85d0bb12a3f4478c474b7.JPG

 

 

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Geplaatst:

Door Bol.com gebracht,😁

Ik moet ze nog zaaien, maar ze moeten na de vroege aardappels komen die nu ook bijna stil staan.

Wordt weer een kort seizoen....

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.