Jump to content

Recommended Posts

Posted

De titel zegt het al! Kan hier niks vinden, maar er zijn genoeg zelf ketchupmakers volgens mij.

Op internet is uiteraard genoeg te vinden, maar ik wil een recept wat ook daadwerkelijk door iemand is gemaakt en die er tevreden mee is.

 

Suggesties? Alvast dank

Groene groet en kook ze!

  • Like 1
Posted

Niet echt... hier is wel een oud topic: 

 

Ik heb vorig jaar weer wat geprobeerd, 1 maal volgens een recept van Jamie Oliver (uit zijn boek over de tuin) en 1 maal eentje van Cornersmith (een boek over niets verspillen, geleend van Anna3).  Het bleef allebei vrij dun. En in die van Cornersmith ging echt veel teveel kruidnagel. 

 

https://www.jamieoliver.com/recipes/vegetables-recipes/homemade-tomato-ketchup/ 

  • Like 1
Posted

Ik ben al aan het pielen met een basisrecept…
ik ben heel benieuwd hoe het wordt. Ik houd jullie op de hoogte!

Geniet van je vakantie in elk geval!

  • Thanks 1
Posted

Thx! Ik droom van jam, bij het fietsen door de duinen zien we hele ladingen duindoorn en meidoorn en vlierbessen en bramen. Theoretisch zou ik natuurlijk... in een pan... in ons huisje... 😆

  • Like 3
Posted

Gewoon doen! Doe ik ook altijd met vakanties

Ik heb nu ketchup gemaakt en het beloofd heel lekker geworden.

Ruim 3 kg tomaat, paar uien en knoflook in de oven gedaan met tijm. Ow ja en 1 hete peper. Toen na 25 min op 190 gr wat me te lang duurde, nog kwartier op 215.
Dat in een pan. Blender erop. Beetje zout, eetlepel suiker, scheutje balsamico en een geheim ingrediënt-pompompoommm!- en laten indikken. Het smaakt de kinderen en mij in elk geval heel goed!

Ik zit nu alleen te bedenken hoe ik dit moet opslaan… ik heb geen flesjes meer. Altijd fijn. Dus dan maar in potten. Heel onhandig.

Posted

Ik heb ooit ketchup hgemaakt maar er moesten zoveel van mijn eigen tomaten in, dat vond ik zonde. Heb wel een recept voor courgetteketchup , dat was ook lekker. En fijn om er juist overschotten mee weg te werken. Moet het als ik thuis ben nog even opzoeken. 
 

 

  • 7 months later...
Posted
Op 6-9-2022 om 17:56, mdubbelm zei:

Heb wel een recept voor courgetteketchup , dat was ook lekker. En fijn om er juist overschotten mee weg te werken. Moet het als ik thuis ben nog even opzoeken. 
 

 

Heb je dit recept nog geplaats, @mdubbelm, of kijk ik er overheen? Ben er wel nieuwsgierig naar.

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

  • 2 months later...
Posted
On 5/8/2023 at 12:09 AM, mdubbelm said:

Nee nog niet geplaatst, totaal vergeten! Als ik er op een handiger tijdstip aan denk, type ik het even over.

Is het nu een handig tijdstip... ben er wel benieuwd naar 😀

  • Like 1
Posted
Nee nog niet geplaatst, totaal vergeten! Als ik er op een handiger tijdstip aan denk, type ik het even over.

Foto maken en plaatsen is wat sneller toch?
  • 2 weeks later...
Posted (edited)
On 7/12/2023 at 8:11 PM, mdubbelm said:

Dank voor de hint. Ik was het totaal vergeten. Bij deze!

 

image.thumb.jpg.8dbad4de75fd146c045f3cc790e542a1.jpg

Vandaag gemaakt... wel met meer pepers maar is heerlijk..

20230731_171445.jpg

Edited by Lia56
  • Like 4
Posted

Ik denk dat courgette ook meer een opvuller en smaakdrager is, dan dat het zelf heel veel smaak toevoegd. Altijd wel wat, maar courgettes zijn niet zo overheersend. 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...