March 25, 201213 yr Naast mijn tuintje zijn een aantal chinezen in de weer met moestuinen...wat ze allemaal doen geen idee? Ze gebruiken in iedergeval hele bergen paardenmest. Nu hoorde ik van een medetuinder dat de heren chinezen paardenmest in een emmer doen, water erbij, doorroeren (met de hand) en dan het een poosje weg zetten, vaak met een betontegel er bovenop. Weet iemand hoe dit werkt?
March 25, 201213 yr Ik denk dat het nut hiervan is dat de voedingsstoffen van de paardenpoep oplossen in het water, poosje laten staan om het goed te laten oplossen, tegel erop zodat er niks anders bij in kan... Vervolgens kun je dit bij de plantjes gieten. “Observe Nature thoroughly rather than labour thoughtlessly” - Masanoby Fukuoka "De wereld biedt genoeg voor ieders behoefte, maar niet voor ieders hebzucht." - Gandhi
March 25, 201213 yr Author Maar ja ik vraag mij dan af hoe lang je dit moet laten staan en hoe "sterk" het is....
March 25, 201213 yr Dat moet je denk ik even vragen aan de Chinezen “Observe Nature thoroughly rather than labour thoughtlessly” - Masanoby Fukuoka "De wereld biedt genoeg voor ieders behoefte, maar niet voor ieders hebzucht." - Gandhi
March 25, 201213 yr Author Hahaha....kreeg ik die kans maar....die schijnen er om 7 uur in de ochtend al te zijn...en aangezien er hier een heleboel mensen zijn die altijd op allerlei dingen een antwoord weten wilde ik de vraag hier toch stellen...hahahahah! Maar ik ga ze het vragen...sta gewoon vroeg op morgen! Wil jij de tip dan ook?
March 25, 201213 yr Als je weet waarom ze het doen en hoe ze het nou precies doen, moet je het hier maar neerzetten kunnen we er allemaal van leren “Observe Nature thoroughly rather than labour thoughtlessly” - Masanoby Fukuoka "De wereld biedt genoeg voor ieders behoefte, maar niet voor ieders hebzucht." - Gandhi
March 25, 201213 yr Volgens mij niet typisch Chinees ofzo, het gieren wat boeren doen is ook vloeibare mest wat over land gespoten wordt.Geloof dat je goed moet oppassen met verhouding schijnt nogal erg sterke mest te zijn wat je makkelijk teveel geeft en enkel geschikt voor planten die veel voedsel nodig hebben of flink verdunnen.Kan heel schadelijk zijn.Geloof dat Bor er een x over verteld heeft dat zijn buurman zijn aardbeiplanten doodgingen na geven van deze vloeibare paardegier. Players only love you when they're playing.
March 25, 201213 yr Gier is erg sterk bij ons op stal gaat er elk jaar minstens 750m3 varkensgier door.Zoals wettelijk verplicht (bij boeren) wordt het geïnjecteerd in de grond.Als je het bij zonnig weer doet dan verbrand zelfs het gras ervan.Oppassen dus met gier. Het voordeel is wel het gras en de kolen groeien er super van
March 26, 201213 yr Op de dahliatuin doen ze hetzelfde met koemest....een week of 3 laten "trekken"....heb je goede "mestthee". in koemest zitten stoffen die dahlia's lekker vinden. In paardenmest waarschijnlijk andere dingen. Ik zou vooral graag willen weten bij welke planten die chinezen de paardenthee wél en ook vooral waar niet bij gooien. (ik heb ook bergen paardenmest...de oude stalmest gebruik ik voorn. bij de rozen)
March 26, 201213 yr Author Ik zal ze het dan toch maar eens gaan vragen....Ik hou jullie op de hoogte!
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.