Geplaatst: 30 december 202530 Dec Yes @Dahli Ik zag het wel bubbelen maar misschien toch iets meer druiven gebruiken zodat je meer sap hebt? Ik vond het in mijn pot nog best ver eruit zien, maar zojuist gezeefd voor de volgende stap en hoeveelheid sap valt toch wel tegen. Bubbelde wel. Ruikt heel mild naar een fles wijn. Dus ik denk dat het sap wel ‘op smaak’ was zoals zou moeten. Nou. Nu de rest nog 😆
Geplaatst: 30 december 202530 Dec Eigenlijk lijkt mij dit gewoon een wijngist die je loslaat op het beschikbare suikers in meel. Wijngisten lusten heel veel suiker( normaal aanwezig in fruit)en produceren flink koolzuurgas. Dat is lekker luchtig.Vind ik zelf toch net wat anders dan een gist die je vangt door een meelpapje bloot te stellen aan rondhangend gist, zoals terroir in wijn en dus ook in zuurdesembrood. Ik gok dat de broden met deze "desem" prima smaken, mooi luchtig ook, niks mis mee.Maar niet ver verwijderd van een gekocht zakje gedroogde gist, of verse van de bakker.Dus dit is dan geen eigen desem. Ik doe het zelf ook, hoor, met fruitwijn uit de tuin. Daar koop ik zakjes gist met een bepaalde eigenschap bij. 30 december 202530 Dec aangepast door woldistel Mulch! Moeder natuur houdt niet van kale grond.
Geplaatst: 30 december 202530 Dec Ik kende het niet en leek me gewoon leuk om eens uit te proberen. Dit was toen ik het in de pot deed en het is behoorlijk gegroeid. Foto is van een kwartiertje geleden. Kwam dit topic niet meer in nadat ik eruit was geknikkerd.Morgen volgende stap. Ben nu steeds nieuwsgieriger naar het brood ervan!
Geplaatst: 1 januari1 Jan 1 dag later dan de bedoeling. Maar rook denk ik zoals het hoort. Ooooo zo nieuwsgierig. 5/6 u wachten en dan zou het verdubbeld moeten zijn. Spannende dag.
Geplaatst: 1 januari1 Jan 8 minuten geleden, Mellie zei:Spannende dag.Ziet er goed uit, het is aardig elastisch zo te zien.
Geplaatst: 1 januari1 Jan Ik kom thuis van mijn loop en kijk dan! Whoaaahhh zo onder de indruk! Ik heb nog 2 u te gaan voor de ontwikkeling, maar nu al blij. Net wat @Petrasmoestuin zegt. Ziet er goed uit!
Geplaatst: 1 januari1 Jan Daar zijn flinke gisten aan t werk! Ik ben benieuwd naar de smaak van het brood ten opzichten van gist en zuurdesem. En of je het ook tien dagen in de koelkast kan vergeten en weer gemakkelijk aan de praat krijgen. Wie weet blijf jij wel bij je druivendees. Is dat tarwe in jouw potje? We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 1 januari1 Jan @Mellie Ik ben straks zo benieuwd naar de smaak, want mijn desembrood vond ik niet lekker.
Geplaatst: 2 januari2 Jan Vanochtend on 8 u uit de koelkast gehaald omdat ik dacht dat het deeg wel op kamertemperatuur zou moeten komen. Denk dat het niet nodig was. Heb daar in het filmpje ook niks over gehoord. Heel makkelijk deeg on op te bollen. Zelfs mij gelukt. Gebakken. Denk dat het wat langer in de oven moest dan in het filmpje want had mijn deeg niet verdeeld. Maar was een beetje gokken hoeveel langer.Brood is net als uit het filmpje heel luchtig zacht en vol van smaak. Absoluut een aanrader! Zeker als je wel een zuurdesem gevoel, maar niet de smaak wil. @Tanja65 nul zuurdesem smaak! Wij vinden het heerlijk. Een piezeltje van over.Het stukje wat over is. 1 sneetje nog van 1 kilo 🙄Hier zitten paar gaten in. Rest van het brood was een stuk compacter. Nauwelijks gaten in, paar kleintjes. Had een paar seconden gefilmd dat je kunt zien hoe zacht de korst is, maar dat kan helaas niet geüpload worden. Jammer! Het veert echt zoals in het originele filmpje. Oooo, ik ben echt razend enthousiast over dit deeg! Dit brood was ter vergelijking. 5 min gelden uit de oven gehaald. Dit is tarwe zuurdesem. Als ik hem heel verdrietig heb gemaakt, omdat ik hem 4 of 5 weken niet heb gevoed (….), dan krijgt het roggemeel als boetedoening. Daar groeit het lekker van. Met gewone bloem is dat dan een langer proces. Ik vind hem heel mooi geworden. Ben alleen de oven vergeten na eerste kwartier lager te zetten…. Dat was wat minder. Maar lijkt niet heel hard te zijn.
Geplaatst: 2 januari2 Jan Mooie broden! En bijzonder lekker ziet je experiment met de druivenschillen eruit. En nu zien hoe je desem bewaard..ik ben benieuwd! Ik ging net speltbloem halen bij AH die hebben bio, ik wil lekker gaan bakken. Helaas voorlopig niet op voorraad volgens de manager. Moet ik toch naar de molen. Ik heb wel bio tarwe meegenomen, ik bak zelden met tarwe dat is ook weer een experiment. En ik heb nog wel een kilootje speltbloem. Eerst mijn zuurdesem nog even wat meer activeren die is nog in vakantierust. We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 2 januari2 Jan Prachtige broden @Mellie ! De binnenkant van je ‘druivenbrood’ ziet er heerlijk uit. Ik heb zojuist, een week later dan de bedoeling was, witte druiven gekocht. Straks even pletten en de komende dagen kijken wat het wordt. Je enthousiasme voor het brood belooft veel goeds!
Geplaatst: 2 januari2 Jan Het was echt heel erg lekker brood. Zeer geslaagd experiment. Beide broden for the record, maar je kunt heel duidelijk het verschil proeven. De (het?) druivendesem staat nog op het aanrecht. Zij deed hem na een derde voeding in de koelkast. Ik weet niet hoe ik dit moet bijhouden…. Ga nog even wat filmpjes van haar kijken morgen. Kijken of daar wat staat.
Geplaatst: 4 januari4 Jan Zo wonderlijk dit deeg van druivenmost. Heel lekker brood, maar ook wel een beetje een mindfuck. Ziet er uit als zuurdesem, maar smaakt niet zo. Wel weer een heel lekker brood. Ik weet nog steeds niet hoe ik de starter moet bewaren en voeden… ik heb wel een berichtje gestuurd. Wie weet komt er een reactie. Weinig gaten. Ziet er vrij massief uit, maar toch zacht. Ik vind eigenlijk dat iedereen dit brood eens voor de gein moet uitproberen om het verschil te proeven 😆
Geplaatst: 4 januari4 Jan Op 7-12-2025 om 07:52, Mellie zei:iemand zin om mee te doen?Ik lees dit te laat. Maar had er ook geen tijd voor op dat moment. Ik lees het niet voor niks te laat 😉Maar ik kan het ieder ander moment gaan proberen natuurlijk.
Geplaatst: 4 januari4 Jan Mooi brood Mellie! Maar zeker geen zuurdesemkruim. Eerder gistbrood. Houden jullie rekening met de soort druif, biologisch, onbespoten of niet? We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 4 januari4 Jan Ooooh @Mellie , daar krijg ik dan wel weer bakzin van! Moet eerst weer even opzoeken hoe het ook alweer ging, met zo’n zuurdesembrood. Ik zou hem het liefst ook glutenvrij maken. Als ik zie hoe goed deze starter werkt, zou dat ook nog wel eens kunnen lukken. En anders met bio spelt. Zodra alles hier wat opgeruimder en klaar is (de vloer moet nog steeds gelegd en momenteel verft Cor de gang), ga ik me er op storten. Leuk! * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Geplaatst: 4 januari4 Jan 5 uren geleden, appelvrouw zei:Mooi brood Mellie! Maar zeker geen zuurdesemkruim. Eerder gistbrood. Houden jullie rekening met de soort druif, biologisch, onbespoten of niet?Ik had gewoon rode druiven wat over was. Geen idee welke, dus nergens rekening mee gehouden. @Gitta gewoon doen als je druiven over hebt of ervoor wilt kopen. Ik las vandaag dat je het ook met appelschillen kunt doen. Schijnen ze in Scandinavië te doen.
Geplaatst: Gisteren om 13:471 d Druivenmoststarter: test Ik heb afgelopen week 1 week lang niet gevoed. Rook flink naar rode wijn. Toen gevoed en een brood meegebakken. Ik wilde dat zonder de overnight rijs. Maar… ben het deeg vergeten. Drukke dag allemaal dingen. Blabla. Dus. Toen had ik mijn deeg niet eens gestretched en gevouwen…. Nou, mooie test dus. Alsnog een x gevouwen rn de koelkast in voor vandaag. Was 1 grote brok… nauwelijks gerezen. 2 u warme plek. Nauwelijks verandering. Toch opgebold. Weer een uur later in een hete pan in 1,5 uur lang voorverwarmde oven. Resultaat:Qua smaak eigenlijk niet eens verkeerd. Wat dikker korst dan normaal. Nauwelijks gerezen. Zitten wat luchtbellen in. Niet heel massief. Vorige brood die 2 x groter was, had eigenlijk dezelfde structuur. Maar vind een hoger brood wel een stuk mooier eruit zien. Voor de smaak hoef je het met deze starter niet te doen. Van di zurige wijnkleur van de starter proef je ook niets van terug.
Geplaatst: 23 uren geleden23 u Ik heb druiven in de vriezer liggen. Als ik die ontdooi kan ik die dan ook gebruiken? Volgens mij denk ik veel te nat? @Mellie En i.p.v. zo'n rooster op de pot, kan ik toch ook een zakdoek nemen? Heb ik een aantal jaren geleden weleens gedaan.Ik zag bij jou een soort doekje.Ik gebruik liever mijn eigen druiven dan gekocht, omdat druiven erg bespoten worden. 23 uren geleden23 u aangepast door Petrasmoestuin
Geplaatst: 20 uren geleden20 u @Petrasmoestuin werkelijk geen idee hoe dat werkt met gisten. Gewoon proberen. Het ergste wat je kan overkomen is dat het mislukt lijkt me.Edit: zakdoek werkt prima natuurlijk. Als het maar her plastic is, maar stof. 20 uren geleden20 u aangepast door Mellie
Geplaatst: 18 uren geleden18 u Dank voor de update na een week Mellie. Leuk experiment, je moet het dus goed bijhouden. Je brood ziet er wel gaar uit, maar het kruim niet als desemkruim. Wat een grappige bovenkant, heb je geknipt?Ik zag trouwens online wat platte broden voorbij komen..misschien dat de kou en of de luchtdruk of wat dan ook van het weer óók invloed zou kunnen hebben? We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 17 uren geleden17 u Ik had geen zin te snijden en brood was toch anders dan ik had gehoopt. Dus vandaar de schaar. Het schijnt wel een stevige starter te zijn, maar wel goed blijven voeden. Dat vind ik echt te lastig, maar ga het proberen zo lang ala mogelijk Blj te houden. Smaakt nl wel heel lekker. @Dahli ben jij al zo ver?
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.