Jump to content

Door ziekte aangetaste tomatenplant


Recommended Posts

Beste mensen,

In mijn moestuintje zijn vrijwel alle planten door een of andere ziekte of (klein) dier aangetast. De bladeren worden weggevreten. Ziehier wat foto's.

Weet iemand wat dit is en, nog belangrijker, wat ik er (op milieuvriendelijke wijze) tegen zou kunnen doen?

Mijn dank voor iedere tip!

mvg,

Moestuinman...

img876476461340745334.JPGimg876398761340745377.JPG

Link to comment
Share on other sites

om jonge aanplant van mijn kolen te sparen tegen slakken doe ik dit. Ik knip een fles van bijvoorbeeld schoonmaak azijn door het midden. Haal de boven en onder kant er af. En zet het halfje over het plantje heen dat ik net geplant hebt. duw ik beetje in de grond. Eventueel wat slakken korreltjes in het ringetje. De slakken kunnen niet over het scherpe randje en laten de plant met rust. Ik zal straks kijken of ik er een foto van voor je kan maken. (als ik t niet vergeet) De plant lijkt geen hinder te hebben van het ringetje en groeit gewoon door.

Link to comment
Share on other sites

waarom zou je slakkenkorrels in de plastic ring gooien ? Slakkenkorrels lokken slakken. Moeten ze wel erug hun best doen, binnen te komen. ( ? )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...