Geplaatst: Vrijdag om 19:133 d @rorror Er leek een groeistilstand gaande van de planten zelf, niet van de pepers die er aan hangen. Nu komt er nog een verdieping bovenop, vol met bloemetjes. De vraag is of dat allemaal nog rijp gaat worden, maar de planten worden daardoor nog mooier en echt wel imposant. Het blad ziet er ook beter uit. Ook mooi vol. Ik ben erg blij met deze verbetering.
Geplaatst: Vrijdag om 19:173 d Hier zie ik ook een nieuwe lading boven in komen, nu nog wel klein. Maar we gaan het zien, je kan als de pepers voor de helft gekleurd zijn die er afhalen, en binnen in 1 a 2 dagen laten verkleuren op tafel. Dan kan die plant die dagen eerder plukken nog in de andere vruchten steken. Daarom zie je soms dat ik half gekleurde pluk.
Geplaatst: Vrijdag om 19:213 d 3 minuten geleden, rorror zei:Daarom zie je soms dat ik half gekleurde pluk.Ah, dat vroeg ik me inderdaad al af waarom je dat deed. Goeie tip!
Geplaatst: 2 uren geleden2 u Vanwege de regen, vandaag maar wat korrelvoeding gegeven, kan immers geen voedingsstoffen in water geven, als ik geen water hoef te geven..Zouden dikke jalapenos moeten zijn, eigen zaden geoogst vorig jaar maar blijkbaar gekruist, heel klein beetje pit, wel erg lekker dik wandig.Een van de Jalapeno groeid ook nog lekker door.Zoek de peppers, 8 potten. Jummie
Geplaatst: 2 uren geleden2 u In de kas kwamen na de winter spontaan nog peperplantjes op ondanks de kou.De plant met gele pepers geeft wat vreemde tweeling vruchten en een van de vruchten heeft een paprika vorm. Grappg om te zien. De purple tiger in de serre doet het heeg goed.Of het toeval is of niet maar na het snoeien zitten er meer vruchtjes aan de Carolina Reaper plant dus bedankt voor de tip Rorror.
Geplaatst: 1 uur geleden1 u 5 minuten geleden, Jan uit Spijk zei:De plant met gele pepers geeft wat vreemde tweeling vruchtenMooi Jan! En dan gewoon als verrassing opgekomen, scheelt een hoop gerommel binnen in de winter 😃. Weet je toevallig hoe de gele heten? Ik heb hetzelfde met de Blended Lemon. Bij de andere zie ik het verschijnsel niet.Nog wat fotootjes van afgelopen weekend.
Geplaatst: 1 uur geleden1 u 9 minutes ago, Dahli said:Weet je toevallig hoe de gele heten? Ik heb hetzelfde met de Blended Lemon.Hallo Dahli. Vorig jaar had ik onder andere een Lemon Drop in de kas. Dus dat zal het zijn.
Geplaatst: 1 uur geleden1 u 26 minuten geleden, Jan uit Spijk zei:Vorig jaar had ik onder andere een Lemon Drop in de kasOk, dank je! Die twee soorten, Lemon drop en Blended lemon, zijn sterk aan elkaar verwant. De laatste is een doorgekweekte variatie op de eerste. Dus dan is het waarschijnlijk niet gek dat juist deze twee die tweeling pepers geven. Denk ik hoor.
Geplaatst: 59 minuten geleden59 min 1 uur geleden, rorror zei:Zouden dikke jalapenos moeten zijn, eigen zaden geoogst vorig jaar maar blijkbaar gekruist, heel klein beetje pit, wel erg lekker dik wandig.Die zien er erg goed uit Rorror! Zijn dat diegene waarvan je er laatst een paar rood van had geoogst?
Geplaatst: 57 minuten geleden57 min 1 uur terug, Jan uit Spijk zei:na het snoeien zitten er meer vruchtjes aan de Carolina ReaperIk heb enkele peperplanten met heel weinig vruchten. Heeft het nog zin ze nu nog te snoeien of ben ik al veel te laat daarvoor?
Geplaatst: 40 minuten geleden40 min 17 minuten geleden, Dahli zei:Die zien er erg goed uit Rorror! Zijn dat diegene waarvan je er laatst een paar rood van had geoogst?Jep ook erg lekker, als je het witte zaadlijst randje er uitsnijd zijn ze nagenoeg zoet, wil je hem wat heter hebben, laatje je een klein beetje van het witte randje er inzitten.Smaken wel naar jalapeno, niet naar paprika.
Geplaatst: 38 minuten geleden38 min @Tanja65 Ligt er een beetje aan of je ze in de kas hebt staan en of later binnen kan laten afrijpen.Reaper duurd zo'n 90 a 120 voordat ze rijp zijn. Andere soorten zo'n 80 a 90 dagen.
Geplaatst: 24 minuten geleden24 min @rorror je zei laatst dat alle pepertjes rood worden, maar er zijn ook gele, oranje die ik heb. Maar je bedoelt waarschijnlijk dat ze eerst moeten kleuren, zeker degene die groen en dan geel worden? 😊 Ik zal moeten uitpluizen wanneer ik ze kan oogsten, maar bij mij duurt het heel lang hoor. Ik heb allemaal verschillende pepers bij elkaar staan en bij 1 bak staan 4 x 3 pepers, dus uitpuzzelen welke ik wanneer kan oogsten qua kleur. De eerste heb ik geoogst die in de kas stonden in de hoek, maar bij alle andere pepers zie ik nog weinig kleurverschil.
Geplaatst: 12 minuten geleden12 min Op 12-8-2026 om 20:26, rorror zei:Ze rijpen van paars, creme, geel, oranje uiteindelijk naar rood.Waarbij paars onrijp is, rood rijp.@Petrasmoestuin Dus ja meerdere kleuren, maar rood is rijp.
Geplaatst: 9 minuten geleden9 min Op 4-8-2026 om 21:27, rorror zei:Ben al aardig aan het verzamelen voor de peper poeder.En van deze houd jij dan de gele en niet de rode?
Geplaatst: 6 minuten geleden6 min hmmm de vraag ging over de 5 color pepper van laatst. Dacht dat het daar ook over ging.De gele pepers die ik kweek voor de poeder, zijn rijp geel, die worden niet rood.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.