Geplaatst: Maandag om 23:015 d Die pepers gaan hier maar door.Peachadew zit weer vol vruchtbeginsels, Biquinho ook, Bulgarian Carrot is zelfs wat verderop al- de eerste bijna rijpe van de 3e bloei. Kleine plant maar wel erg volhoudend.. hier binnen in de schuur voor ongedierte/ rot check..Buiten staat Cabacha Peach met een tweede lading-Met langegolf UV zie je het contrast mooier (en evt schimmel/ plaagdiertjes ook). Zo'n lamp niet gebruiken in de keuken.. het opent een dimensie die je niet wilt zien als je van hygiene houdt...Met de aankomende warme dagen nog in het vooruitzicht, benieuwd wat er nog rijpt.Habanada gaat ook nog door met nieuwe vruchtzetting, maar heb de grauwe schimmel al gespot. Planten staan deels in de kas met een ventilator, deels buiten, deels in de schuur snachts. Beetje de kansen en risicos spreiden..
Geplaatst: Dinsdag om 07:105 d 8 uren geleden, Dashbro zei:het opent een dimensie die je niet wilt zien als je van hygiene houdt...😂😂😂
Geplaatst: Gisteren om 12:201 d Afgelopen jaar een leuk aantal ssorten pepers weten te kweken, voornamelijk omdat ik vorig jaar april 10 soorten had gekocht via een site die stopte en daar ook nog eens 10 soorten bij kreeg. Nu zijn de planten een beetje door elkaar gegroeid, wat ik persoonlijk niet erg vind. Vraag is dan wel hoe zaadvast de zaden zijn? Eigenlijk durf ik de zaden niet te gebruiken voor nieuwe planten, dus hoop ik maar dat ik zoveel mogelijk planten weet te overwinteren.Ik heb alle planten in potten staan, en in 2 heb ik een zigbee bodemvochtsensor staan om vochtigheid te monitoren in home assistant (een smarthome programma). Wanneer er te weinig vocht in de bodem zit krijg ik een melding dat ik water in de bak onder de potten moet geven. Dat helpt enorm in onderhoud, aangezien mijn kleine kas achter het huis staat. Wel blijken pepers niet heel erg goed tegen warme, droge lucht in een kleine kas te kunnen, dus daar ook voor naar een slimme oplossing gezocht. Uiteindelijk heb ik via ome ali een 24V vernevelaar gekocht met adapter. Adapter steekt in een slimme stekker in de garage, vanuit daar loopt een 24V kabel naar mijn kasje. Wanneer de dampdruk op de bladeren te hoog word, springt de vernevelaar aan. Ik heb hem ingesteld dat hij elke 15 seconde controle uitvoert, aanspringt bij een dpv boven de 1.6 kPa en weer uitslaat bij een dpv van onder de 1.4 kPa . Het was even uitvogelen hoe ik dat allemaal moest inregelen, maar dat vind ik ook leuk om te doen. Zeker wanneer je daarna ziet dat de planten er wel bij varen.Tot op heden is hier trouwens de Aji peanut de favoriet van vorig en dit seizoen, hopelijk weet ik die weer goed te overwinteren. Ik heb slechts de laatste paar pagina's terug gelezen, was er al een vraag gesteld wat jullie favorieten waren van afgelopen seizoen?
Geplaatst: Gisteren om 12:421 d Aji peanut? Neeee, wat een geweldige naam! Mag ik zo vrij zijn daar wat zaden van te vragen? Ruilen voor iets anders? @geert h Nu zijn pepers vrij zaadvast omdat ze zelfbestuivend zijn. Dus daar zou ik me niet zo veel zorgen om maken. Ik ben eigenlijk super tevreden over de oogst van dit jaar. Heeeeeeeeel traag begonnen maar ladingen pepers. Echt niet normaal.
Geplaatst: Gisteren om 13:591 d 1 uur geleden, geert h zei:Nu zijn de planten een beetje door elkaar gegroeid, wat ik persoonlijk niet erg vind. Vraag is dan wel hoe zaadvast de zaden zijn?Als je verschillende soorten pepers door elkaar groeit, zijn de geoogste zaden niet meer gegarandeerd zaadvast.Ik groei verschillende soorten pepers dicht bij elkaar en heb elk jaar wel een kruising, waardoor ik dus eigenlijk altijd wel iets zaai wat ik dit jaar eigenlijk niet wou zaaien. Terwijl ik wel alle zaden goed apart hou en label.Staan ze ruim uit elkaar met meerdere meters afstand er tussen kruisen ze niet zo gemakkelijk meer.
Geplaatst: Gisteren om 14:151 d Ik groei ze ook vrij dicht bij elkaar, maar meestal gaat het goed met het zaad. De enige manier om het echt zeker te weten is om ze af te schemen. Meestal ben ik daar al weer te kaat voor.
Geplaatst: Gisteren om 16:471 d 4 uren geleden, geert h zei:was er al een vraag gesteld wat jullie favorieten waren van afgelopen seizoen?Volgens mij nog niet. Maar hier is dit jaar de Tabasco peper favoriet. Enorm veel geproduceerd en heerlijk om een saus mee te maken. Nu nog ingevroren, maar in de komende maanden ga ik er saus van maken. De pepers hebben het sowieso erg goed gedaan dit jaar. Ook hier veel op een klein oppervlak. Dus heb geen zaad geoogst deze keer van de pepers. Volgend jaar wat minder soorten, dan kan ik weer zaad oogsten.
Geplaatst: Gisteren om 18:491 d 4 uren geleden, rorror zei:geoogste zaden niet meer gegarandeerd zaadvastOef! Dat wist ik niet. Maar ik heb gelukkig nog de zakjes waaruit ik kan zaaien als ik speciaal dat soort wil houden. Later kan ik altijd combinaties ervan maken. Van de week eens een lekkere saus van maken.Bij mij gaan de pepertjes heel langzaam, ik hoop dat de vrieskou nog even wegblijft.Maar goed dat ik veel pepertjes heb gezet dit jaar. Volgend jaar toch minder, wordt moeilijk kiezen als ik ze per soort bij elkaar ga zetten.
Geplaatst: Gisteren om 20:361 d Mijn favoriet van dit jaar: peachadew. Zacht en zoet, en niet zo sterk. Een goede tweede: ring of fire. Die is echt erg heet (voor mij dan). Ik vond de sugar rush ook lekker maar die gaf verschillende vruchten, geen idee welke de ‘echte’ was. Manlief zweert bij mme. Jeanette.
Geplaatst: Gisteren om 21:231 d @geert h dat zal AnchilliQue geweest zijn.@Tanja65 Dat is nog wel een verschil Ring of Fire heet voor een Cayenne, maar een Cayenne, de Mme Jeanette is dan een Habanero klasse. Nou @rorror ik heb in mijn jungles al die jaren misschien twee kruizingen gehad. 23 uren geleden23 u aangepast door donaldk
Geplaatst: 17 uren geleden17 u @donaldk , daar had ik ze inderdaad vandaan. En zoals je zelf zegt, wanneer je in al die jaren 2 kruisingen hebt gehad, dan kan ik in mijn ogen zaadvastheid niet garanderen wanneer ik er zaden van weg geef. Hoe klein de kans ook, het is in mijn ogen wel netjes te vermelden dat er een kans in zit. Ik heb nog wat vitrage liggen, misschien volgend jaar die tussen een paar planten hangen zodat bestuivers minder snel tussen verschillende soorten wisselen.
Geplaatst: 15 uren geleden15 u Mijn favoriet dit jaar is toch blended lemon voor zo uit het vuistje en de kıl biber voor de Turkse chilivlokken. Had ik geen giga oogst van zoals van de rest overigens. Gewoon een normale oogst. De andere pepers mega oogst dat je denkt, wat moet ik ermee 😆 Snel maar weer saus maken. Heb in de vriezer ook nog zakken vol pepers liggen. Denk dat ik een kleine voorraad invries van dit jaar en alle oude en nieuwe chilisaus en sambal van maak. Dan is dat op en kan ik weer vooruit.
Geplaatst: 12 uren geleden12 u Mijn favoriet is de aji mango, de smaak is fruitig. En ze kleurden hier als eerste bij mij. De lemon drop doet het ook redelijk. Maar de rest schiet niet hard op.19 uren geleden, rorror zei:en heb elk jaar wel een kruising,Dat verklaart misschien waarom de pepers uit de BZD soms niet zijn wat ze moeten zijn. Ik heb een Cabaca Peach staan, 3 stuks bij elkaar. De ene peper kleurt van groen, naar zwart en dan rood. De ander van paars naar rood. De derde weer van groen naar geel. Echt een verrassingspeper.Hoe zit het dan met de zaden in de BZD Rorror, want iedereen heeft wel meerdere pepers staan en soms bij elkaar in de kas. En er zitten heel veel zakjes met peperzaden in de doos. Houdt dat dan in, dat niet alle pepers meer zuiver zijn?Nog even een foto gemaakt. 11 uren geleden11 u aangepast door Petrasmoestuin
Geplaatst: 2 uren geleden2 u 14 uren geleden, geert h zei:@donaldk , daar had ik ze inderdaad vandaan.En zoals je zelf zegt, wanneer je in al die jaren 2 kruisingen hebt gehad, dan kan ik in mijn ogen zaadvastheid niet garanderen wanneer ik er zaden van weg geef. Hoe klein de kans ook, het is in mijn ogen wel netjes te vermelden dat er een kans in zit. Ik heb nog wat vitrage liggen, misschien volgend jaar die tussen een paar planten hangen zodat bestuivers minder snel tussen verschillende soorten wisselen.Ach jee, ik had tot 30 soorten per jaar staan en dan in 10-15 jaar twee keer een ongelukje. En ja, we weten ze zijn open pollinated. Dat vind ik voor de hobby geen enkel probleem. Je kunt er ook voor openen knop een gripzakje omheen doen. Ik kreeg dus ook 30 soorten van andere mensen binnen en eigenlijk nooit een afwijker te pakken zover ik mij herinner.Er zijn zat commerciele aanbieders welke ook open pollinated zaden verkopen al dan niet met disclosure. En de algemene leveranciers met bedrukte zakjes verkopen rode, ronde balon pepers als Mme. Jeanette, ahum! 2 uren geleden2 u aangepast door donaldk
Geplaatst: 54 minuten geleden54 min @Petrasmoestuin Ja daar is dan ook een kans dat de peper niet is van wat er op zakje staat. Heb van verschillende forum leden ook wel eens zaden gehad, wat uiteindelijk niet was wat er op zakje stond. Maar goed peper is peper en dan zo ie zo al blij =DOok van AnchilliQue (als dat goed geschreven is) met die zaden ruil, 7 soorten, 2 niet de soort wat er op stond. Van andere van Turbo zaden ruil ook een aantal niet de soort van wat op zakje stond.Ik kweek buiten in de open lucht op een plek waar veel wind is en pepers staan op 20cm afstand van elkaar, dus kunnen snel bestuiven. Een kas zonder wind is kruisbestuiving al minder, omdat dan het stuifmeel gewoon recht naar beneden valt, dan zie je dat liggen op de bladeren eronder.Dus wat donaldk zegt, net voordat de bloem opengaat een gripzakje er om heen, totdat de bloem afvalt en mini vruchtje ziet, dan even de peper labeleln dat dat de peper wordt waarvan je de zaden moet oogsten.Vind het wel vreemd dat donaldk met de zaden ruil dit minder heeft, dan dat ik ervaren heb?
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.