Geplaatst: Gisteren om 07:401 d Dit jaar eindelijk een moestuin.Gisteren alle aardappelen gerooid. Kan ik direct, op dit vrijgekomen stukje, een nieuw gewas zetten? Zoja, welk dan, of moet ik eerst een tijd dat stuk met rust laten?Hoor graag van jullie.Groet, Dewi
Geplaatst: Gisteren om 07:441 d Ik zet er bijna meteen weer wat, als dat qua weer zo uitkomt dan. Niet in een hittegolf, wel nu. En dan houd ik eigenlijk geen rekening met wat ik daar dan zet. Gewoon nog wat dingen die de komende tijd nog lekker groeien zoals sla en andijvie en van die herfstradijzen enzo. Of een lekker veldje vol winterpostelein.
Geplaatst: Gisteren om 08:271 d Auteur Dank Jorieke, Ben zelf ook geneigd om er direct iets op te zetten. Maar info op internet spreekt elkaar wel eens tegen. De één zegt wel peulvruchten en de ander weer niet. Er een tijd helemaal niets op zetten vanwege aardappelziekte etc.Kapucijners en doperwten is, door het weer, op een fiasco uitgelopen. Kapucijners ga ik dus maar proberen of andijvie. Al zullen de meningen, over kapucijners, ook wel verdeeld zijn. Dit jaar is een 'proefjaar' voor de komende jaren, dus maar gewoon proberen...
Geplaatst: Gisteren om 17:481 d Hier op het moestuincomplex zetten ze na de aardappeloogst winterwortelen of winterkolen. Winterkolen hebben ze op opgekweekt in potjes.
Geplaatst: Gisteren om 17:541 d Ik heb er net een hele zwik preiplanten neergezet. En late bladgroente gezaaid.
Geplaatst: 13 uren geleden13 u Spinazie is ook nog een optie. De meningen verschillen o.a. omdat de een zich strikt aan de wisselteelt houdt, en een ander niet. Ik denk dat dat schema ook niet voor nateelt is, maar meer voor wat je volgend jaar waar neerzet. Zolang je bodemleven op orde is kun je het best een beetje loslaten vind ik. Het enige waar ik op zandgrond wel op let is dat de kolen en aardappels niet elk jaar op dezelfde plek staan, als je eenmaal knolvoet hebt kom je daar niet zomaar weer vanaf. Ik zou inderdaad geen kapucijners meer zaaien, dat is meer iets voor het vroege voorjaar. Je krijgt nu heel snel allerlei beestjes in je kapucijners. Mogelijk ga je daar volgend jaar dan meer last van krijgen.
Geplaatst: 12 uren geleden12 u Ik zou ook iets van spinazie, andijvie of sla erin zetten voor de najaars teelt. Zonde om die plek onbenut te laten.
Geplaatst: 2 uren geleden2 u Auteur Hallo lieve mensen,Zie nu pas jullie, vele, reacties. Dank daarvoor, vanavond veel leesvoer!😊Zal laten weten wat het plan gaat worden. Groetjes, Dewi
Geplaatst: 1 uur geleden1 u Bij aardappels op de wiki staat ook nog een lijst met wat je niet moet planten. Scroll even door naar de tabelletjes.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.