Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Aanaarder (tuingereedschap)

Featured Replies

Geplaatst:

Beste,

 

Ik maak al jaren gebruik van een hak om de aardappels en prei in mijn tuin aan te aarden. Vorige week zag ik in de catalogus weer eens een aanaarder staan (zie foto). Elke keer denk ik weer: dat lijkt me handig maar tegelijkertijd vraag ik me af of het wel zo goed werkt als dat het eruit ziet.

 

Mijn vraag is of er iemand ervaring heeft met dit stuk gereedschap? Werkt het goed om bijvoorbeeld de aardappels mee aan te aarden en is het de investering waard?

 

511697d10ebaa-1313350.jpg

Geplaatst:

Werkt prima goed voor de spierballen, ik gebruik hem ook voor zaai-gleuven te maken. Om de 5 cm beneden heb ik een gaatje geboord om een ijzerenstangetje in te doen. Hiermee trek ik zaaigleuven het stangetje zorgd hiermee dat de diepte wordt bepaald voor de zaaigleuf. Voor de aardappels gebruik ik hem niet, deze laat ik gewoon groeien zonder aanaarding het is iets meer werk met oogsten.

Ik huur kavels bij Volkstuinvereniging 't Boeskoolhöfke te Oldenzaal

( www.hetboeskoolhofke.nl)

Geplaatst:

ik heb hem ook maar vind de hark handiger zou hem niet snel kopen, heb hem gehad.

People who say it can't be done should not interrupt those who are doing it !

Geplaatst:

Ik heb er wel een en gebruik hem ook altijd. Het is wel zwaar werk, maar je hebt in no time mooie voren. Ik gebruik altijd eerst de aanaarder en daarna de hark om het netjes af te werken. Omdat ik meerdere soorten aardappels heb staan hoef ik niet alles in een keer aan te aarden. Daar zitten soms (vele) weken tussen vroeg en wat latere.

Geplaatst:
  • Auteur

Wisselende meningen zo te lezen. Ik ga eens navragen of één van de buren toevallig een aanaarder heeft liggen zodat ik het zelf kan uitproberen. Mochten er nog ervaringen zijn hoor ik ze graag.

Geplaatst:

Ik heb er ook een, vroeger gebruikte ik hem voor de aardappelen aan te aarden , maar aangezien dat ik geen aardappelen meer zet gebruik ik deze er niet meer voor . Nu gebruik ik hem voor gleuven te trekken om bijvoorbeeld bonen te planten even langs de plantkoord en in 1 maal mooi rechte en voldoende diepe gleuf om te planten . Waar ik ze ook voor gebruik is om de winterprei uit te planten , er zo diep mogelijke gleuven mee trekken dan als het droog is even de tuinslang er in laten lopen (zo kun je het gedeelte dat je effectief gaat beplanten gieten ) dan met de preiplanter gaten vanonder in de gleuven en dan de planten er in . De prei gieten in het begin even tuinslang in de gleuven . en dan langzaam de grond rond de prei plat leggen en de prei is aangeaard maar nog mogelijk nog eens aan te aarden.

 

De grond in mijn moestuin is zandgrond dus het val wel mee van lastigheid .

De lastigheid is natuurlijk omdat je op een moment veel meer grond verzet dan met een hark .

Geplaatst:

Ik heb hetzelfde maar in Wolf gereedschap en het is een goede investering voor mij. Werkt gemakkelijk met een lange steel. Je kan er mee aanaarden en plantgeulen maken.

Mijn tuinavonturen op http://www.dedolletuinder.be/

  • 2 maanden later ...
Geplaatst:

kan iemand mij vertellen hoe en waar ik zo'n aanaarder kan bestellen want ik zoek er juist 1 .

ik heb er jaren 1 gehad maar helaas die ben ik kwijt en ik kan hem echt ni9et missen

bij voorbaat dank

Geplaatst:

talen tools heeft er een, oa hier

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.