Jump to content

Recommended Posts

Posted

Om de 5cm een gaatje maken voor een zaadje en dat meters achter elkaar. Best een nauwkeurig klusje om te doen. Terwijl ik daar op m'n knieën zat en gaatjes in de grond maakte bleek het toch tegen te vallen om dat netjes te doen. Dat moet toch makkelijker kunnen dacht ik en toen kwam ik op het idee van de zaailat.

Hij is heel simpel om te maken. Neem een latje van één meter lang en boor daar om de 5cm een gat in waar een stukje rondhout in past. Boor overdwars nog een gaatje waar een boutje doorheen kan. Neem een stuk rondhout en zaag daar stukjes van 10cm van af. Boor ook hier gaatjes in waar het boutje doorheen kan.

Door in elk gat een houtje te doen maak je om de 5cm een gat, door bijv om en om een houtje te bevestigen maak je om de 10cm een gat.

 

dsc259161831360954863.JPGdsc259248191360954863.JPGdsc259543441360954863.JPGdsc259425871360954863.JPG

 

En zo kun je snel meter na meter gaatjes voor de zaadjes maken.

Posted

Handig, ik heb ook nog van die plugjes liggen... (zijn nét niet als aanmaakhoutjes gebruikt want ik dácht ze ooit nog ergens voor te kunnen gebruiken... ). Als ze lang genoeg zijn kan je ook om en om er 1 aan de achterkant laten uitsteken waardoor je automatisch één kant van 5 om 5 krijgt en aan de achterkant van de lat 10 om 10. Ik heb 'm genoteerd bij m'n tuintipz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...