foto-update
Het is eindelijk beter weer! De temperatuur is gestegen van 13 graden naar rond de 28, het regent nog wel steeds iedere dag en het wordt natter en natter in de tuin. In de koude bak staat nu permanent een laag water. Tussen de 3 moestuinen in staan ook verschillende plekken blank, de grond is verzadigd en kan geen water meer opnemen. Wel balen want dan komen de muggen ook weer.. De slakkeninvasie is over zijn piek heen maar vanavond vond ik er toch weer 215, ook de buurvrouw loopt nog 3x per dag emmertjes slak te vullen. het zijn ook niet zomaar slakken, sommigen zijn meer dan 10 cm lang en 3 cm breed, dat vreet wat!
De tuin doet het als een speer met deze tropische dagen, (luchtvochtigheid rond de 100%) zowel groente als onkruid. Ik eet iedere dag sla en rucola en radijs want daar is niet tegenop te eten op het moment, vooral de rucola. Ik laat nog wel enkele planten staan voor zaad.
De bietjes beginnen razendsnel biet te vormen, die houden wel van natte voeten blijkbaar
De spekbonen zijn al boven! De rest sukkelt er nog wat achteraan.
De peultjes gaan ook erg goed, ik heb er al een paar keer van gegeten en de slakken lusten ze niet
3 slakken, daar kan deze zonnebloem niet tegenop, ze hebben er al 7 vermoord.
Ook andere beestjes kevertjes op mijn mosterd
Dit is mijn eeuwig moes
Ik ben altijd extra blij met "gratis" bloemen, hier deze papavers aangewaaid in de kippentuin, prachtkleur ook!
Ik heb blijkbaar ook een gewone courgette nog, er was tijdens de reis het een en andere geschut en gevallen en de labels waren weg van pompoen en courgette en een deel was kapot dus het was even een verrassing
De ronde gaat snel, het zal niet heel lang meer duren. Van deze ga ik de zaden oogsten, het zijn er 3 aan 1 plant die als eersten bloeide, nog ruim voor de anderen begonnen, buuv heeft geen pompoen en courgette dus kruisbestuiving zal niet plaats hebben gevonden.
Dit wordt de eerste peper! Hungarian wax, hoe kan het ook anders
Ook de Hongaarse lokale tomaat is het eerst.
Het verschrikkelijke blauwe plastic watervat groen geverfd met autolak, ook de evenzo verschrikkelijk lelijke caravan die dienst doet als schuurtje groen gemaakt.
8 reacties
Aanbevolen reacties