Shitakes
Achter deze zandbakboot en takkenwal staat mijn shitakeskwekerij
Ik kweek shitakes al een jaar of 7/8 denk ik..maar het duurde wel enkele jaren voordat ik de eerste oogst op stammen had. De eerste stammen heb ik op de takkenwal gegooid toen ze enkele jaren gegeven hadden en ze geen oogst meer gaven na het forceren in de beek.
De volgende lading stammen gaat dit jaar voor het eerst geven. We gooien de stammen voor 24 uur in de beek, of langer zoals deze keer omdat we ze vergeten waren. Daarna op een koele plek in de schaduw in de tuin..bij mij is dat een plek tussen twee takkenwallen in.
De stammen op de foto`s geven nu hun eerste oogst af. Ik haal de grootste er eerst af en droog later vaak ook een deel. Tijdens het groeien geven we nog wel water met de gieter en de broes erop. Vandaag had ik 200 gram.
De laatste foto is een van de oude stammen (plusminus 8 jaar geleden geplugd) waarvan ik eigenlijk zeker was dat die niet meer zou geven hij zit zowat het volst. Vanavond ga ik eens in de takkenwal graven of ik de andere oude stammen ook nog kan vinden, ik hoop dat ik ze niet verbrand heb op het kampvuur.
5 Comments
Recommended Comments