Ga naar inhoud

Henkg's moestuin

  • updates
    284
  • reacties
    581
  • bezoekers
    26138

Het belang van labelen (en voorproeven van pepers) ...


Al eerder was ik kwijt wat nou tomaat Roma VF, en wat Gardeners Delight was. Ik kon het verschil pas zien aan de vruchtvorm. Slordig verspeend dus.

Gelukkig heb ik de goede weggegooid, maar dat zag ik pas later aan de vruchtvorm van de overblijvers (Roma, geen plek voor Garderens Delgiht).

 

En dat is niet het enige: Op 2 juli schreef ik:

De paprika staat -als enige- nog binnen. Marconi rosso is weliswaar een puntpaprika, maar lijkt nu nog wel erg op peper:

apaprika72761341220826.jpg

 

Onlangs eentje geproefd. Heet! -> Dus geen paprika, maar peper (cayenne in dit geval, want andere heb ik niet).

Ik weet dit vandaag pas echt zeker door vruchtvorming aan twee andere plantjes:

img2059k67411341848521.JPG

 

Dat is dus (?) wel de paprika. Alweer niet goed verspeend / gelabeld.

 

En dan had ik nog wel zo'n schik om de achteraf reacties van domoren die iets meegekregen hadden van de moestuinforum-dag, en niet meer wisten wat nou wat was ....

 

Over de nog groene peper: die was behoorlijk tot zeer heet (geschatte toepassing: eentje per 2 a 4 personen). Vorig jaar (mijn eerste peper-jaar) een volgroeide, maar nog groene peper geprobeerd. Die smaakte nergens naar. Het blijft dus gokken, en eerst proeven, vóór gebruik.

 

Bovenstaande geschreven met een brandende bek, want zonet een tweede groene peper geoogst en een heel klein stukje getest. Zit nu -fijngesneden- in een nog sudderend stoofpotje.

4 reacties


Aanbevolen reacties

geedee

Geplaatst:

Nou wat raar van dat fout verspenen, hoe krijg je dat nu voor mekaar.....zoiets overkomt mij niet

 

Blij te lezen dat anderen eenzelfde probleem hebben.....

 

Dat (eenzelfde) pepers de ene keer heter proeven dan de andere keer heb ik inderdaad ook gemerkt.....is moeilijk recepten maken.......voor de sambals die ik maak is dat niet zo erg, maar ik doe ook een peper in de spaghettisaus, en dan kan het wel eens een keertje ineens extra hot zijn!

bettyboop49

Geplaatst:

Hahhaaa dat is iets wat ik vorig jaar echt geleerd heb labelen labelen labelen en nog is labelen en dit jaar heb ik niet een keer gehad dat ik niet wist wat ik verspeend had heerlijk!!!

 

Al doende leert men!!!

Helly

Geplaatst:

Blijft lastig, ook als er veel potjes tegelijk omvallen en de labels ver van de potjes liggen

Ach je komt er gauw genoeg achter wat wat is (in deze tijd dan). Ik heb gelukkig maar 1 peperplant. Doe ik vast de hele winter mee

henkg

Geplaatst: (aangepast)

Voorheen waren mijn (weinige) soorten allemaal onderscheidbaar, al na een paar blaadjes. Weliswaar niet altijd bij tuinkruiden, maar daar helpt mijn neus, ook als de plantjes nog klein zijn.

 

Dit jaar echter kwam ik erachter dat de overeenkomst tussen Roma VF en Gardeners Delight enerzijds, en tussen peper cayenne en paprika Marconi rosso anderzijds, verbluffend is. Iets om in het vervolg rekening mee te houden. Determineren op bloem lijkt me niet makkelijk, of misschien zelfs onmogelijk, gezien de nauwe verwantschap. Een 'Heukels' voor varieteiten binnen een niet-inheemse soort ben ik nog niet tegengekomen.

aangepast door henkg
Gast
Voeg een reactie toe

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...