Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Rookie

Leden
  • Registratiedatum

Alles dat geplaatst werd door Rookie

  1. Volgens de regels van de USDA mag deze soep helemaal niet worden gepressure canned, je hebt er maizena ingedaan en daarmee weet je niet hoe dik de soep precies is en in hoeverre de hitte van het proces er in doordringt. Je weet dus ook niet of de botulisme sporen gedood zijn. Invriezen: prima, pressure cannen niet. Er zijn strikte regels, die gevolgd moeten worden bij het pressure cannen, het is niet dat je zomaar wat kunt doen en dan denken, dat het voedsel veilig is. Als je je niet aan die basis regels kunt of wilt houden, prima voor mij. Ik houd me hier verre van en geef dus ook geen advies.
  2. Ik denk, dat ik vanavond een bamischotel maak, met wat doorgeschoten paksoi, geraspte rettich, tatsoi en nog wat gedroogde prei.
  3. Alles met een zuurgraad onder de 4,6 moet in een pressure canner. Hoe lager de zuurgraad, hoe langer het product in de pressure canner moet. Die zuurgraad is dus wel belangrijk. Ik weet dat er hier mensen zijn, die daar niet mee werken en dat ook niet nodig vinden en dat is dus een discussie, die ik niet aanga. Als je er in geïnteresseerd bent, raad ik je aan om je wat te verdiepen in dit gebeuren. Ieder het hare/zijne.
  4. Ik ben benieuwd. Hoe meet je je zuurgraad als je gaat pressure cannen?
  5. O, die zijn ook leuk!
  6. Sterkte @driepinter .
  7. Vreetje met Scheetje en Tweetje. Of Scheetje en Sateetje.
  8. Rookie reageerde op Tanja65's topic in Groente
    Ik weet dat het geen kwaad kan, maar van sommige grote planten, zoals mijn courgettes en pompoenen, zijn de stengels gespleten. Is dat iets wat ik had kunnen voorkomen? Had ik iets kunnen doen, wat ik nagelaten heb?
  9. Alweer een hele wasbak vol met snijbiet en gewone bietenblad. Ik kan daar toch elke week wel een lekker maaltje van maken. Ik heb een idee om er wafels van te maken.
  10. Rookie reageerde op Juna's topic in Problemen in de moestuin
    Ik heb gelukkig tientallen kleine helpertjes, in de vorm van zwermen met spreeuwtjes, die heel ijverig alle slakjes opeten, die ik heb gemist bij mijn ochtendrondje. Ik heb er zelf toch weer zo'n 75 slakken uitgehaald, heel veel kleintjes, maar toch ook wel wat van die grote dikke.
  11. Er zijn twee bonen opgekomen en de derde duwt de mulch al omhoog. Ik ben een blij mens! Ik heb dus helemaal niets bijzonders gedaan, ik heb ze gewoon in de grond geduwd, net zoals ik altijd doe met bonen.
  12. Quiche met snijbiet, bietenblad, Russische bladkool, knoflook, spekjes en fetakaas. Met verse eitjes, geruild voor plantjes, en wat room.
  13. Rookie reageerde op HuubvG's topic in Babbeltuin
    Ik heb eerlijk gezegd geen idee wat het is, maar het is wel mooi!
  14. Rookie reageerde op Erny's topic in Babbeltuin
    Ik denk het ook, dus ik hoop op heel droog weer, wat de slakken betreft dan... Dan kan ik weer klagen, dat ik zoveel moet sproeien...😄
  15. Rookie reageerde op Erny's topic in Babbeltuin
    Met dit natte weer haal ik dagelijks tussen de 75 en 150 slakken uit de tuin. Al heel veel minder dan vorig jaar gelukkig.
  16. Welkom hier EliV. Ik krijg liever tips van mensen hier op het forum. Ik houd helemaal niet van dat AI gedoe, je weet nooit wat er van waar is en wat niet. En bovendien, wat is dan nog de meerwaarde van een forum? Er zijn hier legio mensen, die tuinieren in potten en bakken. Stel gerust gerichte vragen en je krijgt beslist een antwoord. Alles wat je opnoemt, kan heel goed in bakken, het hangt alleen van het formaat van de bak of pot af. Een peperplant heeft een ander formaat nodig dan een grote courgette. Heb je al gezien, dat er een speciaal onderdeel van het forum is, speciaal gericht op tuinieren in bakken? https://www.moestuinforum.nl/forum/17-square-foot-gardening-en-moestuinieren-in-potten/
  17. Rookie reageerde op Rob1959's topic in Voordeur
    Hoi Rob, welkom hier. Hopelijk kan je snel aan de slag in een eigen tuin. Heb je momenteel geen ruimte om alvast wat bakken of zo neer te zetten, zodat je toch alvast iets kunt doen?
  18. Wat een groene weelde! Ik kan me voorstellen dat je het daar druk mee hebt, maar je hebt wel eer van je werk.
  19. Rookie reageerde op Erny's topic in Babbeltuin
    Je bedoelt dat je al zes jaar lid bent en niet weet wat de babbeltuin is en je ook nog nooit hebt voorgesteld?
  20. Rookie reageerde op sygys's blog bericht in De grote moestuin
    Prachtig! Daar mag je met rechts trots op zijn. Wat een werk is daar verricht! Maar nu heb je wel heel wat te genieten.
  21. Niets mee doen dan maar.
  22. Vanavond een quiche met verschillende snijbiet, Russische kool, en bietenbladeren. Ik denk dat ik er wat feta doorheen kruimel.
  23. Ik heb (heel ongeduldig) de mulch een beetje opzij gekrabd en ik zie een bonenboogje! Maar ik maak pas een foto, als hij helemaal spontaan boven de mulch uitkomt.
  24. Ik heb nog niet rond de bollen gevoeld, maar volgens mij gaat dat best wel goed daar onder al dat stro. Wel een paar foto's gemaakt van de roest.
  25. Rookie reageerde op Tanja65's topic in Groente
    Ik heb dit jaar twee soorten, de vertrouwde Black Forest en en voor mij nieuwe, de Ola Escaladora. Ze doen het allebei goed, maar een groot verschil is wel, dat die laatste als een speer gaat en de Black Forest wat trager is. De Ola zit al lekker vol met beginnende bloemen.

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.