Ga naar inhoud

Wil je minder Advertenties?

Maak dan nu een account of log in!

Featured Replies

Geplaatst:

Dag Allemaal

Ik ben op zoek naar enten van pruimen.

Dit in de omgeving van Mol (+-30 km.)

Ik zou ze komen knippen tussen december en einde januari.

Alvast bedankt

Peter

(reacties via PB)

Geplaatst:

Maar het is toch helemaal niet goed om Pruimebomen in die tijd van het jaar te snoeien ivm kans op loodglans??

Geplaatst:
  • Auteur

Hallo

Het is niet de bedoeling om de bomen te snoeien, ik heb enkel 1a2 eenjaarse scheuten nodig per soort.

Daar gaan de bomen zeker niet onder lijden. Deze periode is belangrijk omdat de bomen in volledige winterrust moeten zijn.

Gr.

Peter

  • 3 weeks later...
Geplaatst:

Volgens mij worden pruimenten genomen in september (bij het snoeien) Elk takje snoeien is er een teveel tussen globaal oktober - maart bij pruim. Appel en peer kunnen dan nog wel.

 

Weet iemand ook wanneer kersen voor enten het beste gesnoeid kunnen worden? Chipbudden (zomerent is altijd goed volgens mij maar winterenten?)

[*]

  • 3 maanden later ...
Geplaatst:

ENthout knip je in de winter, niet in september.

Of je ent rechtstreeks.

Vandaag heb ik al mijn pruimenonderstammen ge-ent , met vers geknipt enthout. Doe ik elk jaar , gaat perfect.

Maar mag uiteraard ook al eerder gesneden zijn , december/januari zijn de beste maanden om enthout te knippen die je wilt bewaren.

 

Wat uw kersenvraag betreft , ikzelf heb ook beste ervaring in september , de winterenten doe ik niet meer , te veel uitval;

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic