Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Kan er weinig over vinden via google..

 

Heb iets van 50 oregano zaadjes gekocht voor 50 cent.. zijn heeel erg klein zeg

 

Hoe moet ik deze zaaien??? kan namelijk nergens wat vinden of het lichtkiemers zijn of niet, kiemduur , temperatuur etc.

 

Alvast bedankt.

Geplaatst:

Ik kan je uit ervaring vertellen dat het héél lang kan duren voor ze naar boven komen, en zo langer nog duren voor het echte plantjes worden. Ik word er bijna overmoedig van

Good things come in small packages

Geplaatst:

Marjolein (oregano) is een lichtkiemer. Temperatuur van de grond (in je kweekkastje) moet ongeveer 15 graden zijn en mag niet te nat zijn, eerder heel licht vochtig.

 

Opkomst is heel erg afhankelijk van de kiemkrachtigheid (kwaliteit) van de zaadjes. En dan nog kiemen de ene keer meer zaadjes dan de andere keer. Als ze eenmaal zijn opgekomen dun ze dan uit en verspeen ze pas vele weken in potjes. Daarna uitplanten in de volle grond.

 

p.s. stekken of scheuren is de beste methode om te vermeerderen bij oregano

Geplaatst:
  • Auteur

Ja heb ook een stekje van oregano, maar toen ik deze zaadjes zo goedkoop tegen kwam wou ik dat toch ook eens uitproberen, ookal denk ik idd. sneller dat het mislukt dan slaagt.

 

15 graden... dan zal ik het maar niet tussen de tomaatjes zetten die staan nu steeds tussen de 24 á 26 graden. En ook de aardbei zaadjes + peper zaadjes liggen daar tussen,

 

 

Als ik nu zaai, kan ik dan nog dit jaar het plantje gebruiken of niet? of gaat het toch wat sneller groeien

Geplaatst:
  • Auteur

Jep! 3 takjes dacht ik. (aantal dood )

 

Ga straks wat zaadjes zaaien... ben benieuwd hoe snel de mislukking toe slaat denk erg snel gelukkig waren de zaadjes erg goedkoop, anders had ik ze ook nooit gekocht.

Geplaatst:

In de pot, waar vorig jaar marjolein in stond,hoewel die staat er nog steeds, levenloos, komen nu groene blaadjes op. Kan het zijn dat de plant zelf voor nakomelingen heeft gezorgd?

Geplaatst:

Dat kan misschien ook, de blaadjes komen in de hele opp. op. Niet alleen in de kern, zeg maar, van de plant zelf.

Geplaatst:

Ik had ook wat zaadjes, van de Action geloof ik. Die zijn goed op gekomen en best snel ook. Ik merkte alleen wel dat ze dat alleen deden in de persblokjes die erbij zaten, en niet in de zaai en stek grond die ik normaal gebruik. Geen idee of dat altijd zo is maar misschien iets om te proberen?

 

Met persblokjes bedoel ik trouwens dat spul dat in goedkope zaai pakketten zit, je doet er water bij en hebt 'aarde' voor 1 potje.

Geplaatst:

Ja misschien wel, ik had wel het idee dat het misschien inderdaad met de structuur te maken had. Die is echt heel anders. Maar geen idee verder.

Geplaatst:
  • Auteur

Zal het wel gaan uittesten anders Heb nog zo'n groot blok van dat geperste spul liggen., zet ik een bakje met zaai en stek grond , en een bakje met dat andere spul naast elkaar

Geplaatst:

Ja ik ben benieuwd!

Volgens mij wil oregano ook helemaal niet teveel water, vrij droog denk ik, maar.. wederom, luister nooit 100% naar iemand die alleen maar denkt en niet 'weet'

Geplaatst:

kruiden houden van luchtige niet te natte grond dus t zal wel kloppen succes met zaaien!

Geplaatst:
  • Auteur

19de gezaaid, is nu al ontkiemd. Heeft er iets van 4 dagen over gedaan. Stond op 26 graden, zaai en stek grond en toch best wel vochtig.

Geplaatst:

Oregano is hier net onkruid, ik geloof dat er ik moet de oregano regelmatig inkorten anders overwoekert het alles met de uitlopers.

 

Als de bloemetjes opkomen is het verstandig deze af te knippen voordat de zaadzetting begint, ze zijn winterhard en als je er niets aan doet heb je in het voorjaar overal oregano staan.

Geplaatst:
  • Auteur

hmm, tja ok., maar uiteindelijk hou ik ze toch in een potje.. dan valt er toch niet zoveel te scheuren??

Geplaatst:

Dennis, Eet jij je plantjes wel eens? Volgens mij niet... enne... van sommige kruiden moet je meer potjes zaaien... als je ze ook wilt eten... van de tijm heb ik ook diverse zaairondes, gewoon om te voorkomen dat ik het straks zonde vind om ze op te eten, terwijl dit toch het doel is. Maar met meerder potten valt dit dan weg....

En je wilt niet weten hoeveel basilicum ik aan het voorbereiden ben... ook om te voorkomen dat ik straks helemaal verliefd op een plantje, die niet wil aanspreken voor de maaltijd....

Geplaatst:
  • Auteur

Ik doe ook meerdere zaai rondes Zo heb ik nu 64 zaailingen van de citroenmelisse boven de grond staan.. Kan ik wel even doorplukken denk

 

Hoe zaai jij altijd je basilicum? Hier is het al 5x mislukt.. (terwijl ze niet te warm in propagatortje stonden.) Zaailingen direct overdag buiten zetten, zou dat helpen?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.