Jump to content

weeuwenteelt broccoli


AnthonyP

Recommended Posts

Hallo

In een boek las ik dat je met broccoli ook aan weeuwenteelt kan doen (zoals met bloemkool)

(i.e. in augustus/september zaaien, in oktober/november uitplanten op het veld, laten overwinteren, en dan in de lente broccoli oogsten).

 

Heeft iemand ervaring met weeuwenteelt van broccoli?

Zoja, welke soorten zijn er voor geschikt?

Link to comment
Share on other sites

Ik doe het dit jaar voor het eerst weeuwenteelt. Ik heb in een koude kas Marathon F1 gebruikt. Na half september gezaaid en eind oktober in stenen potten geplant. Ze staan nu in de kas om te overwinteren. In maart ben ik van plan om ze te gaan uitplanten.

 

Ook had ik begin augustus in de tuin deze broccoli gezaaid. Wie niet waagt, die niet wint Zowaar beginnen daar zich nu de eerste brocollibloemhoofdjes in te vormen. Ongetwijfeld zal het warme weer van de afgelopen tijd daar invloed op gehad hebben.

Met vriendelijke groet,

Wim.

Link to comment
Share on other sites

Waarschijnlijk is de kou geen probleem. (Hoewel enkele jaren terug het wel heel koud is geweest en veel wintergroenten toen het loodje hebben gelegd). De meeste winters gaat het wel goed.

 

Onbeschermd zou ik niet doen. Duiven, kraaien en bij warmere perioden rupsen lusten die winterkolen erg graag! Gaas er rond bouwen helpt heel veel!

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...