Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Straks een volkstuin!

Featured Replies

Geplaatst:

Hoi iedereen,

 

Ik heb vanaf januari een volkstuin voor echte beginners, maar 50 vierkante meter. Dat moet toch lukken. Ik hoop eigenlijk dat het zelfs zo goed lukt dat ik kan doorverhuizen naar een grotere.

Maar ik doe het werk vrijwel alleen, dus misschien is dat te optimistisch. Plannen: sla, artisjokken, radijzen, hete pepers (zonder kas maar wel voorzaaien binnen), tomaten, bonen, courgette... en natuurlijk pompoenen. Ik heb al zaad van Uchiki Kuri pompoenen.

 

En dan staan er nog twee fruitboompjes op de tuin waarvan ik nog niet eens weet wat het is. Ik denk een pruim en een kers. Spanning!

Geplaatst:

Welkom en leuk al die zaden en plannetjes; houdt er wel ff rekening meer dat je pompoen over alles heen gaat groeien dus reserveer voldoende ruimte voor m

Geplaatst:
  • Auteur
houdt er wel ff rekening meer dat je pompoen over alles heen gaat groeien dus reserveer voldoende ruimte voor m

 

Ja, inderdaad, en bedankt!! Ik hoop dat de pompoen als bodembedekker gaat functioneren en dus een hoop onkruid weghoudt. Maar ik wil nou ook weer geen 50m2 pompoen...

 

Ik heb 1m2 per plant in mijn plan staan voor pompoenen, maar misschien is dat wel aan de krappe kant.

Geplaatst:

Dat is zeker aan de krappe kant.

Vriendelijke groeten,

 

Holland

Geplaatst:

Gefeliciteerd! Wij hebben ook net een tuin gekregen voor het eerst. Bij ons staat helaas alleen maar onkruid. Wat leuk dat je al een paar boompjes hebt!

Geplaatst:

Welkom!

tip; misschien kan je pompoen iets de hoogte in leiden?

Ik heb afgelopen seizoen een blue kuri het kippenhok over geleid vanuit een hele grote pot/kleine speciekuip.

Scheelt een boel ruimte!

Had er 4 pompoenen aan.

http://www.buitenthuis.blogspot.com

Rien de plus simple, ni de plus beau, qu'un potager.

( St. Ignatus 1491-1556 )

Geplaatst:

Welkom!

Ivm ruimte gebrek en liefde voor pompoen kweken ben ik ook creatief met door bomen, langs hekjes en over garage's heen leiden van de planten, als je die mogelijkheid hebt, (tuinhek?) Hoeven ze op de grond niet zo veel plek in te nemen

aangepast door Gast

Geplaatst:

Ik heb 1m2 per plant in mijn plan staan voor pompoenen, maar misschien is dat wel aan de krappe kant.

 

Dat is de juiste afmeting voor de voet en de voedselbehoefte van de plant(hoewel hij overal waar hij kan gaandeweg wortel schiet halverwege zijn stengels als ie de kans krijgt, omdat hij zo nóg meer voedsel op kan nemen), maar je moet je voorstellen dat er 6 meter lange ranken aan gaan komen. Wat je óók zou kunnen doen is voor een zogenaamd "BUSH" type kiezen. Die ranken namelijk niet en blijven op hun vierkante meter.

 

https://www.google.nl/search?q=pumpkin+bush&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=pLeKVM7XEoHsUofKg-AC&ved=0CCIQsAQ&biw=1366&bih=601#facrc=_&imgdii=_&imgrc=NCd5sGTvOxcTbM%253A%3BHvm-I5sSfKRGbM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.growfruitandveg.co.uk%252Fgrapevine%252Fattachments%252Fvegging-out%252F7695d1237240559-bush-varieties-pumpkins-img_0524-tz-04212-400.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.growfruitandveg.co.uk%252Fgrapevine%252Fvegging-out%252Fbush-varieties-pumpkins_29126.html%3B400%3B266

 

Bovenstaand een voorbeeld.

Geplaatst:

Welkom ik zie dat je in z-h gaat tuinen ik ben benieuwt op welke locatie. Heb je veen en zand grond of klei.

Geplaatst:
Geplaatst:

Welkom.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt voor de leuke reacties! Ik zal eens goed kijken of er een hek oid is waarlangs ik de pompoen kan leiden.

 

En ik ga op zavel tuinieren, dat klinkt mij als beginner wel goed in de oren. Een volkstuin aan de rand van Den Haag.

Geplaatst:
  • Auteur
Wat je óók zou kunnen doen is voor een zogenaamd "BUSH" type kiezen. Die ranken namelijk niet en blijven op hun vierkante meter.

 

https://www.google.nl/search?q=pumpkin+ ... B400%3B266

 

Bovenstaand een voorbeeld.

 

Hier zie je ook een hoop pompoenen met Bush' hoofd erin uitgesneden. Maar dat is wel een goede tip, en pfoe, 6 meter ranken...ik moet duidelijk mijn plan wat aanpassen. Eerst toch maar even met de Kuri zaadjes die ik al heb aan de gang, maar dan wel met meer ruimte per plantje en gewoon niet teveel planten.

Geplaatst:

2 m2 per plant is wel voldoende hoor. Als ie te lange ranken maakt snij je die gewoon korter.

Geplaatst:

Dát kan natuurlijk ook. Je maakt er dan handmatig een semi-Bush-type van

 

 

Gezien je op een complex zit, zou ik ze niet aan de rand van je tuin zetten want als je een paar dagen niet op je tuin bent, groeien ze door buurmans tuin.

Geplaatst:

Welkom Pompoentje!

  • 1 maand later ...
Geplaatst:

50m° is een perfecte maar om mee te beginnen Veel plezier met je volkstuin en welkom hier.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.