Jump to content

Recommended Posts

Posted

Ik ben helemaal nieuw op moestuingebied. Lang geleden heb ik wel eens geprobeerd groenten of planten uit zaad op te kweken, maar dat ging nooit goed. Vandaar dat ik wil beginnen met zaailingen, maar dan wel biologische. Die kan ik nergens vinden; wel zaad, maar geen zaailingen.

 

Weet iemand waar je biologische zaailingen kan krijgen?

Posted

Als het echt niet lukt om zelf te zaaien kan je in Amsterdam op de Noordermarkt op zaterdag bio-zaailingen en andere moestuin planten(kruiden, tomaten en pompoen e.d.) en kopen en zo zijn er hier in Amsterdam nog wel wat winkels die bio-zaailingen en plantjes verkopen. Dichter bij huis weet ik zo 1,2,3 niets voor je.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Posted

Bedankt voor alle tips!

 

Ik heb ook eens bij de plaatselijke biologische winkel geinformeerd, en daar verwezen ze me naar een markt van een biologische tuinvereniging, die in mei plaatsvindt. Ik neem aan dat dat overeenkomt met Velt.

 

Stan

Worden die biozaailingen elke zaterdag verkocht op de Noordermarkt (behalve in de winter, neem ik aan)? Dat zou mooi zijn, want een dagje Amsterdam is natuurlijk nooit een straf.

 

Angela

In het tuincentrum had ik ze nog niet gezien, maar ik had er ook nog niet op gelet. Ik zal er eens naar uitkijken.

 

Balkontuinder

De plantjes komen op, maar worden niet sterker. Ze blijven sprieterig en verkommeren. Ik doe vast iets niet goed, te veel water, te weinig water, te veel of te weinig zon, ik weet het niet. Ik had ook ooit iets gelezen over koffiedrab op de aarde, dat hield het vocht zo lekker vast. Waarop de boel beschimmelde. Ik heb niet echt groene vingers. Nou valt alles te leren, maar het werkt demoraliserend en ik wil de plantjes een goede start te gevenEerste-pompoen-3-2-aug-201453211420720339.JPG.

Hier is een foto van een pompoen die ik als zaailing had gekocht. Als ik zelf uit zaad probeerde op te kweken, vormden zich wel eerst kleine pompoentjes, maar die gingen daarna allemaal dood.

Posted
Stan

Worden die biozaailingen elke zaterdag verkocht op de Noordermarkt (behalve in de winter, neem ik aan)? Dat zou mooi zijn, want een dagje Amsterdam is natuurlijk nooit een straf.

 

In het seizoen is veel te koop en niet gek ver van de noorder markt zit ook nog een winkeltje dat moestuin plantjes verkoopt dus dat zou je kunnen combineren. Ik zal zaterdag even navraag voor je doen wat ze zoal en wanneer gaan verkopen. Pompoen, rabarber, prei, aardbeien en kruiden e.d gooien ze je mee plat.

 

indien gewenst en ik tijd heb kan ik je/jullie ook even rondleiden/wegwijs maken bij de verschillende bio-marktjes en winkeltjes voor moestuin spullen.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Posted

Ha ha, dat weet ik Angela. Maar de tuin is net helemaal leeggemaakt en omgespit, klaar voor een moestuin. Dus ik zit alvast verlekkerd het internet af te struinen op zoek naar informatie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...