February 22, 201510 yr Aardbeien in ( bato) bakken Borsolino had zijn eigen recept voor het maken van substraat Probleem waar koop je het?Witveen en zwartveen tegenwoordig schakelen de professionals bijna allemaal over op kokos!!deze moet goed gebufferd zijn zodat alle kalium weg is zie: aardbeinet.nl dus je kunt misschien niet zo maar elke soort kokos nemen? Welke en waar koop je het? Edited February 24, 201510 yr by Guest
February 22, 201510 yr Ik ben ook benieuwd! Heb wel ook dit topic gevonden waar best wat informatie in staat: https://www.moestuinforum.nl/topic/6560-grond-in-bakken-voor-aardbeienplanten/
February 23, 201510 yr Witveen en zwartveen worden ook wel turfstrooisel en turf genoemd (verkrijgbaar in elk tuincentrum). De kokospotgrond (zwelblokken) haalde ik in het verleden bij de action. Daar is het een tijdje slecht verkrijgbaar geweest dus toen heb ik via de lokale growshop een aantal van die blokken gekocht.
February 24, 201510 yr Belgische potgrond ken ik niet zo , maar volgens mij is er met potgrond niets mis .In de moestuin staan ze toch ook gewoon in de aarde.Af en toe de nodige en juiste meststof erbij, dan moet het toch goed gaan. Hortus est amicus meus.
February 24, 201510 yr "Belgische" potgrond bestaat voor een groot deel uit spagnum, wat deels verteerde veenbeplanting is, in wezen dus zuur. Afhankelijk van de soort potgrond wordt de zuurtegraag aangepast: 5,5 voor rhododendron en neutraal voor de gewone planten. Daarbovenop wordt de grond ook altijd bemest. Met deze wetenschap in het achterhoofd zou dit toch goede grond moeten zijn voor aarbeien.
February 24, 201510 yr Author Grond zou de bakken dicht slibben. zie aardbei -project ( bato bakken) ( van borsolino) Daar om gaat hij voor substraat Edited February 25, 201510 yr by Guest
February 24, 201510 yr Gewoon ouderwetse aardbeien teelt in de grond.Lekker vertroetelen op een bedje stro.De aardbeitjes zullen je er dankbaar voor zijn. Hortus est amicus meus.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.