Geplaatst: 6 juli 201510 j Hoi, Ik heb een lange tijd geleden grootbladige basilicum gezaaid en toen 2 plantjes verplant naar de moestuin. Maar de basilicum groeit niet en de blaadjes zijn vervormd en alles behalve groot. Ik zag pas ook dat er een stuk of 50 luizen op zaten waarna ze er afgeveegd heb. Komen die vervormingen door luis? Zo ja weet iemand dan een makkelijk en effectief middeltje tegen luis? Ik zal er een foto bij sturen Groetjes moestuinier lucvhaaster To plant a garden is to believe in tomorrow
Geplaatst: 6 juli 201510 j ja, dat klinkt als luisgoed spuiten met iets anti-luis en na een weekje nog eens
Geplaatst: 6 juli 201510 j Auteur Hoi, Weet je ook hoe je dat "antiluis" krijgt of maakt To plant a garden is to believe in tomorrow
Geplaatst: 9 juli 201510 j Ik doe gewoon wat afwasmiddel in een drukspuit met water aanlengen.,maar dat moet je wel regelmatig herhalen.Ik heb het daarjuist nog gedaan op mijn jonge slaplantjes.
Geplaatst: 9 juli 201510 j Auteur Hoi, Hoeveel ml van allebei en hoe vaak herhalen? Groetjes moestuinier lucvhaaster To plant a garden is to believe in tomorrow
Geplaatst: 9 juli 201510 j Dag Luc Ik neem een druppel of vijf dreft op een liter water. Probeer eerst op 1 plantje en bekijk het.(je ziet vlug resultaat) Anders doe je er iets meer in of desnoods minder. Het enige probleem is dat je het moet herhalen . De luizen die op de planten zitten gaan dood ,maar het helpt niet bij nieuwe indringers. veel succes
Geplaatst: 9 juli 201510 j met de plantenspuit kan je ook ff goed richten en de meeste luizen van de plant af spuiten. (even opletten waar je ze naartoe spuit )
Geplaatst: 10 juli 201510 j Auteur Hoi, Loes, PongoErg bedankt voor de reacties ik zal het maken in de plantenspuit doen en kijken of het werkt.Bedankt! Groetjes moestuinier lucvhaaster To plant a garden is to believe in tomorrow
Geplaatst: 29 augustus 20159 j citroenafwasmiddel (zonder rare toevoegingen voor zachte handen e.d.) vanbijv. dubro werkt bij mij.
Geplaatst: 4 september 20159 j Wat ik me dan altijd afvraag met dat afwasmiddel...is dat niet schadelijk voor de plant (of voor ons wanneer we de producten gaan eten)?
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.