Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Ik heb natuurlijk goed op internet gekeken en veel onlineshops gezien. Het is voor mij natuurlijk, omdat dit de eerste keer wordt belangrijk te weten waar je goede zaden voor een schappelijke prijs en goed kwaliteit kopen kan. Bedankt voor een antwoord. John68

Wie vraagt wordt steeds wijzer, hoe wijzer je wordt ,, hoe meer vragen je gaat stellen

Geplaatst:

Wat zoek je voor een groenten en kruidensoorten? Zelf koop ik het liefst zaden van Nederlandse webwinkels, Duitse webwinkels vind ik duurder. Het nadeel is dat de verzendkosten ook hoger zijn, maar bij Tabernal zaden was dat niet het geval (als je naar het buitenland laat versturen). Mocht je de zaden naar een Nederlands adres laten versturen dan maakt het niet uit natuurlijk.

 

Kun je op lokale markten, tuindersverenigingen in Hongarije niet goedkoop aan zaden en plantjes komen? Waar ik woon (in Duitsland dan wel) heeft elk dorp wel een tuiniervereniging, ook al zijn er geen moestuincomplexen. Die verenigingen organiseren elk jaar wel een zaden en plantenbeurs en dan kun je goedkoop aan zaden en planten komen voor in de moestuin.

 

Je kunt natuurlijk ook ruilen met forummers hier.

Geplaatst:

Flup wat leuk van die verenigingen hier is dat niet. Maar er zijn wel complexen.

Buitenaf heeft men zelf een tuin en is het ieder voor zich. Ik geef aan die waarvan ik het weet zaden en die geen kas hebben planten om ze een voorsprongetje te geven.

Geplaatst:
Flup wat leuk van die verenigingen hier is dat niet. Maar er zijn wel complexen.

Buitenaf heeft men zelf een tuin en is het ieder voor zich. Ik geef aan die waarvan ik het weet zaden en die geen kas hebben planten om ze een voorsprongetje te geven.

 

Dat is leuk, dat je anderen zo helpt. De buren helpen ons veel met de tuin (en omgekeerd ook) en zo kom ik ook aan zaden en planten. Misschien is dat ook een optie voor John? Planten die het in Nederland bijvoorbeeld goed doen, hoeven het in Hongarije weer niet goed te doen. De lokale bevolking weet dat precies en daar kun je je voordeel mee doen.

Geplaatst:

Vorig jaar heb ik juist in Hongarije mn slag geslagen en zakken vol met zaad gekocht. Spotgoedkoop en mooie soorten.

In grote en kleine supermarkten, en hardware stores en kleine gespecialiseerde zaakjes.

Geplaatst:

Veel ideeén en suggesties bedankt allemaal, jullie hebben me op een idee gebracht. Echter waar wij verblijven hebben de Hongaren hun moestuin allemaal op gegeven vanwege het onkruid en de grote hitte. Soms meer als 38 graden, alles verbrand. Veel Hongaren kunnen geen extra water geven omdat het water hier best duur is. De trent hier is een Kommune met enkel koolsoorten dus niet divers.

 

Zaden zijn hier zeker te koop, maar het gaat mij om de soort die geschikt is voor elk jaar getijde, en dat is hier niet zo goed te lezen in t Hongaars. Ik koop beter in Nederland dan weet ik wat ik koop.

Mijn moestuin is ca 50 m2 en het komend jaar hoop ik t beter te doen.

 

Wat wil ik zaaien en planten, bonen, sla andyvie boerenkool wortelen, veel kruiden, spruiten, bloemkool en andere koolsoorten, en ik overleg nog een aantal groenten meer.

Mijn grond heb ik inmidels met een afdekdoek bedekt vanwege de mollen. De grond hoger gelegt en met planken afgebakend. Leemgrond met mest vermengt en afval van groenten, fruit en houtsnippers bedekt. Dit kan nu lekker rotten.

Wie vraagt wordt steeds wijzer, hoe wijzer je wordt ,, hoe meer vragen je gaat stellen

Geplaatst:

Wat dacht je van warmteminnende planten zoals tomaten, paprika, pompoen, courgette, komkommer en wat fruitstruiken? Afgelopen zomer was het hier ook regelmatig 35+ graden en water is hier ook een stuk duurder dan in Nederland, maar toch heb ik best aardig wat kunnen telen.

Kun je geen waterput in je tuin aan laten leggen? Dat scheelt ook in de kosten bij hete zomers.

Geplaatst:

Lach niet, ik was vanavond aan het schrijven welke groenten hier in dit land populair zijn, die wij ook graag eten. Tomaten, paprika,s en pepers deze groenten kun je hier voor 50 cent per stuk kopen begin maart. Het loont zich niet deze zelf te zaaien voor deze prijs. Dit jaar hebben wij deze planten gekocht en er een goede opbrengst van gehad, de pepers, groene en rode hebben het hier bijzonder goed gedaan, een enorme opbrengst gehad. Vorig jaar hebben alle tomaten het begeven, ze waren boordevol vruchten en een dag laten waren alle struiken bruin en lagen plat, een virus hat dit veroorzaakt want mensen die wij kennen hadde dit ook allemaal.

 

Wat het water betreft, wij hebben een put met ca 7,8 m3 dus genoeg, maar veel Hongaren hebben dit niet omdat ze hogerop wonen en het water dus te diep zit. Veel Hongaren moeten leven van ca 200 euro maandelijks. In ons dorp hebben er veel de groetetuin good bay gezegd.

 

Ik heb een lijst van ca 30 groentren en kruiden die wij dit jaar allemaal gaan proberen,

 

Mijn groententuin nu wordt ca 60 m2, was 20m2 en een maand geleden heb ik winterprei gezet, uien Radar geplant, knoflook en Bloemkool die goed groeit en waarschijnlijk in april mei oogstbaar zal zijn. winterprei en uien staan al mooi recht en groeien tot nu toe goed.

Wie vraagt wordt steeds wijzer, hoe wijzer je wordt ,, hoe meer vragen je gaat stellen

Geplaatst:

John ik woon ook in Hongarije. Bij de Obi kan je het hele jaar heeeeeeeeel veel soorten zaden kopen, erg goedkoop. Alleen de andijvie, spruitjes en boerenkool laat ik altijd uit Nederland overkomen omdat die vrijwel niet te vinden zijn.

Op de verpakking staat een tabelletje wanneer je kan zaaien, uitplanten en oogsten, je hoeft er geen Hongaars voor te kunnen lezen, je kan ook later nog het ras opzoeken op internet voor meer informatie.

 

Vorig jaar was er zo verschrikkelijk veel regen gevallen dat inderdaad alle tomaten Phytophthora kregen in Hongarije, dat is zeer zeer zeer uitzonderlijk, in 10 jaar niet voorgevallen.

 

Op markten kan je in het voorjaar heel veel verschillende zaailingen kopen, bloemkool, groene kool, savooie kool, koolrabi, pepers, paprika, tomaten, knolselderie en aubergine zitten er altijd wel bij. Maar ook rabarberstekken en heel veel bessenstruikjes en vijgen zijn overal te krijgen, vaak ook bij de Lidl.

Geplaatst:

Grappig, een landgenoot ook in Hongarije.

 

Dat van OBI klopt, wij zijn er geweest en een vrij groot aanbod. Kocht er worteltjes, Amsterdamse bak die in januari of daaromtrent gezaait kunen worden in de koude bak die ik nog ga maken.Aangezien wij vaak naar huis gaan neem ik toch veel zaadgoed beter van Nederland mee. Boerenkool Spuiten etc ga ik dit jaar planten en hopelijk lukt het na een betere kennis van de moestuin en alles eromheen. Tis moeilijker dan ik dacht. Belangrijk is de grond, mesten, en een goed tuinplan. Tja en er is hier genoeg te lezen en je kunt vragen. Heel fijn..

Wie vraagt wordt steeds wijzer, hoe wijzer je wordt ,, hoe meer vragen je gaat stellen

Geplaatst:
Vorig jaar heb ik juist in Hongarije mn slag geslagen en zakken vol met zaad gekocht. Spotgoedkoop en mooie soorten.

In grote en kleine supermarkten, en hardware stores en kleine gespecialiseerde zaakjes.

 

Idd ik ben pas begonnen met de moestuin en kijk ook hier in Hongarije rond. Veel zaden uit Germania

Wie vraagt wordt steeds wijzer, hoe wijzer je wordt ,, hoe meer vragen je gaat stellen

  • 2 weeks later...
Geplaatst:

Bij Into the Cycle heb je veel biologische zaden voor kruiden en kiemgroenten. Je krijgt een voordelige prijs door alleen te betalen voor de hoeveelheid zaden die je afneemt. Daarmee voorkom je dat zaden die overblijven worden verspilt, doordat de zaden uit ouderdom hun kiemkracht verliezen.

Alles over het kweken van je eigen biologische kruiden en kiemgroenten in een pot of in de tuin.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...