Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Hoe ik uien zaai en zaaiui uitplant

Featured Replies

Geplaatst:

@mdubbelmik heb vorig jaar 3 jaar oud zaad laten ontkiemen door à la deno de zaden eerst een aantal dagen tussen een keukenpapiertje op een warme plek te laten spruiten. Ging waanzinnig goed. 👍 Dat ik daarna verzaakt heb de uien goed te verzorgen doet er niet toe. 😅

Geplaatst:

@MSDG - ik was blijkbaar wat ongeduldig (nou ja zeg, dat ben ik anders nooit) en inmiddels komt een groot deel op.

  • 3 weken later...
Geplaatst:

Zaterdag de uitjes uitgeplant, helaas was er een aantal naaktslakjes die nog wat uitjes weggesnoept hebben. Desalniettemin zo'n 80 stuks uitgeplant nu, wit en rood.

  • 1 jaar later...
  • 1 maand later ...
Geplaatst:

Er is al lang hier niets geschreven. Kan iemand zeggen welke uien het meeste opbrengt bij zaaien? Vorig jaar hebben al mijn uien haast niets opgebracht, zeker de sjalotjes niet, dat is een ramp om te pellen en schoon te krijgen.

Ik wil graag zaaien:

Gele uien

Rode uien

Sjalotten

Alles hiervoor gelezen, ook de Dowding methode. Dat zal bij mij ook niet goed lukken, omdat het een lange groeiperiode heeft en ik dan de slakjes e.d. niet snel kan ontdekken door de vele begroeiing. Dat heb ik ook met bieten b.v. Alleen bladgroente zoals spinazie en postelein dat snel groeit gaat wel goed. Maar ik wil wel een gedeelte proberen om 3 zaden in een vakje te doen.

Geplaatst:

3 zaden in een vakje @Petrasmoestuin ? of drie zaden per gaatje in de grond? Ik denk dat er best meer uitjes dan 3 in een vak kunnen. zeker sjalotjes.

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Geplaatst:

@Tanja65 Ik werk al heel lang niet meer in vakjes (soms denkbeeldig dan). Ik bedoelde 3 zaden in een gat.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.