Geplaatst: 2 oktober2 Okt Tomaatjes kweeperen van de grond, test hangt nog in de boom, rucola, wat kruiden en een omhoog gedrukte radijs door familie mol die het met 1 minder moeten doen. Mol gemold.
Geplaatst: 2 oktober2 Okt Een heel klein bloemkooltje, wat Mooli radijs, tomaatjes, heel veel sla (3 soorten), Baby pompoen 930 gram.De andere pompoenen zijn nog niet klaar. Ik hoop dat het nog gaat lukken.En de druiven van mijn buurvrouwtje ontvangen. Muskaatdruiven, heel lekker.
Geplaatst: 3 oktober3 Okt Ik wou alleen wat wortels oogsten voor het lekkere recept van vanavond. Toen gelijk de vele NZ spinazie eruit getrokken en in huis alle blaadjes geknipt (wat een werk!) Ook pepermunt geknipt en snijbiet en een Espelette peper eraf gehaald die rood was geworden. De snijbiet en NZ spinazie zat helemaal verstrikt. Volgend jaar niet zo breed zaaien, want ik vond 3 rupsjes en een slakje.Morgen alles blancheren.
Geplaatst: 4 oktober4 Okt Ik had een winterwortel nodig voor het recept van vanavond, maar kijk, dit is niet veel. Ik hoop dat ze nog beter worden. In een hoek met wat minder zon denk ik.De UK pompoen moest ik weghalen, die was al halverwege gescheurd vanwege de storm hier. Vannacht was het zeil van de tafel gewaaid met bloempot en al en dat onder een overdekt gedeelte. De bloempot was nog heel.En nog wat sla geoogst, geen foto van genomen.
Geplaatst: 6 oktober6 Okt De appels van mijn 2e mini appelboompje in pot geoogst…heel tevreden met de opbrengst 👍😊🌱👩🍳🌱🐓🌱🎃🌱
Geplaatst: 6 oktober6 Okt Een schaal met salade, winterpostelein en tatsoi + een vensterbank-gerijpte Aretxabaleta. En oogst van @Mellie , heerlijke pepers. Daarvan ook de zaden geoogst. Het geheel is een lekkere salade geworden.
Geplaatst: 7 oktober7 Okt Jaaaaa toch nog een laatste vijg. Hij smaakte lang niet zo lekker als een zomervijg, maar 100000 x lekkerder dan de winkelvijgen. Heerlijk!
Geplaatst: 7 oktober7 Okt Nog een mooi oogst schaaltje met komkommers, courgettes, pepers, aubergines, bonen en een paprika.
Geplaatst: 7 oktober7 Okt Zojuist nog bonen kunnen oogsten. Ik blijf toch nog elke keer bonen eraf halen. Geheel tegen verwachting in!
Geplaatst: 8 oktober8 Okt Zojuist nog wat tomaten en tomaatjes geplukt.Nu nog sorteren en dan degene die nog niet 100 % rijp zijn in de fruitschaal tussen de bananen en appels leggen voor een paar daagjes.
Geplaatst: 8 oktober8 Okt Mega trots op deze geoogste winterwortel! Zo mooi en groot is mij niet eerder gelukt. 🥕🥕🥕
Geplaatst: 8 oktober8 Okt Heel veel andijvie, geen foto gemaakt, tuinkers en 2 soorten sla eruit moeten halen vanwege meeldauw. Zo/ 4/5 weggegooid en de middelste blaadjes bewaard.Ik had 6 plantjes bij elkaar gezet en als je niet op tijd oogst, dan krijg je dit met de vele regenbuien.
Geplaatst: 9 oktober9 Okt Wat jammer @Petrasmoestuin Bij jullie blijkbaar veel meer regen dan hier. Vorige week zaterdag is bij ons 35 mm gevallen volgens de regenmeter. Daarna zo goed als droog. 'S nachts een keer 3 mm en afgelopen nacht 1 mm. Verder droog met zon en wolken. Ontopic:Een aantal pepers en paprika's geoogst. Lemon drop pepers, 1 piquillo paprika en 1 spaanse punt paprika.
Geplaatst: 12 oktober12 Okt De allerlaatste bonen en frambozen. De frambozen zijn gelijk mijn mond ingegaan! 💚
Geplaatst: 13 oktober13 Okt Voor de paprikaatjes ligt de oogst uit de voortuinbakken (waar ik kleine kasjes van gemaakt heb die wel nu met deze temp dag en nacht open staan) … de tomaatjes gaan daar nog heel goed en ik zag zelfs nieuwe bloemetjes…😊🌱👩🍳🌱🐓🌱🎃🌱
Geplaatst: 13 oktober13 Okt Wat snijbiet en NZ spinazie nadat ik de planten eruit heb gehaald vanwege plaagbeestjes. En de Pepermunt die ging woekeren, ook daar tussen vond ik 2 rupsen.De 3 grootste herfstraapjes eruit gehaald en gelijk 7 rupsen. Het lukt mij niet om dit soort groente te oogsten, was al blij dat ze nu heel zijn. Staat onder gordijn, maar de rupsen hadden zich in de grond verstopt.En 1 rode peper.
Geplaatst: 14 oktober14 Okt Een UK pompoen. Een heb ik nog even laten hangen, die komt er van de week nog even bijstaan. Dan heb ik 4 Baby en 3 Uchiki Kuri pompoenen.De Hercules flespompoenen liggen en hangen nog en 3 Muscaatpompoenen.Diverse sla geoogst voor vanavond. 14 oktober14 Okt aangepast door Petrasmoestuin
Geplaatst: 15 oktober15 Okt Pepers geplukt en toch nog wat tomaatjes. Plant gerooid. Links voor de tomaten de 2e bijna rijpe Malawi peppadew. Vind het een heel leuke vorm. De eerste had ik mee naar Gouda. Ik laat ze nog iets verder rijpen en dan proeven.
Geplaatst: 15 oktober15 Okt Oogst van mijn dakterras ; de balkontomaten zijn allen tot rode blos buiten aan de plant gebleven en binnen gewoon (in mandje waarin ik ze verzamelde) rood geworden…de laatste nu bijgevoegd… paar nog groen aan de plant dus ik ben heel tevreden 👍😊De grote vleestomaat was de laatste in mijn kasje en werd daar aan de plant mooi rijp.👍😊De mini pompoentje zijn zo klein dat ik die voor de sier laat is ook oké👍😊 Wel beter mijn best doen op pompoenen volgend seizoen🤔Die kleine rode zijn de sweety’s van mijn balkon… toch nog ondanks de de Tom. Ziekte die gestopt leek…die plant nu gerooid. Morgen verder want weer motregen.🌱👩🍳🌱🐓🌱🎃🌱
Geplaatst: 15 oktober15 Okt Nog snel 2 soorten spinazie binnengehaald, die bekogeld werden door bladeren en eikels van de eikenbomen en ook aangegeten door slakken. Die vind je niet zo snel tussen al die bladeren en eikels. Ook 3 soorten snijbiet, ook grotendeels aangegeten door slakken, behalve 1 snijbiet die al grote bladeren had en naast mijn bonenkruid stond. Maar van de Egyptische ui of snijselderij trekken ze zich niets aan.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.