Jump to content

Kolen in bakken


Recommended Posts

Ik heb mijn achtertuin dit jaar uitgebreid met een stuk of vier standaard moestuinbakken (100x100). Eindelijk plek om dingen te zaaien die ook wat langer de vakken in beslag houden terwijl ik ook snelgroeiers kan hebben! Nu vroeg ik me af of de diepte van de bakken voldoende zou zijn om kolen in te kweken en zo ja, hoe ik die het beste kan beschermen. Ik heb een fijnmazig hoog net (welkoop) precies pas over een van de bakken, is dat genoeg tegen de vogels én de koolvlieg? Of kan dat vliegje er toch nog doorheen?

 

Wie kan me advies geven?

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Link to comment
Share on other sites

Kolen kunnen kwa diepte prima in de bak en ook het net moet voldoende zijn om het koolwitje buiten te houden.

Alleen kun je erg weinig kolen kwijt in een bak van 100x100 cm. Om die reden kweek ik geen kolen in mijn vierkante meter moestuin.

 

Bloemkool wordt bijvoorbeeld heel groot en kan zomaar 100x100 cm nodig hebben. Rode kool kan wel wat kleiner, maar ook maar max 5 in 100x100 cm

Link to comment
Share on other sites

Dank je, nick! Ik deed het tot nu toe ook niet, vanwege dezelfde redenen. Nu ik meer bakken heb en minder met ruimte moet woekeren, vind ik het wel leuk een keer uit te proberen. De rassen die ik heb moeten op afstand van max. 50-60 cm. Dat betekent dat er toch vier in mijn bak kunnen. Dat is niet economisch, snap ik. Maar wel leuk om een keer uit te proberen en te zien of/hoe het het doet. Dankjewel voor de reactie!

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...