Geplaatst: 19 juni 20187 j Hallo allemaal, Ik heb weer eens een vraag Mijn vrouwlijke courgettebloem verkleurd geel, is dit normaal? Aan het uiteinde wordt het ook bruin. Helpppp
Geplaatst: 19 juni 20187 j Het lijkt erop dat deze bloem afsterft. Staat de plant in een pot? Misschien heeft het te weinig voeding en stoot het daarom de bloemen af. ~ Vita rosa est ~
Geplaatst: 20 juni 20187 j Auteur Hoi, De bloem staat inderdaad in een pot. Kan best dat ze te weinig voeding krijgen. Wat kan ik nu het best doen? Voeding kopen voor moestuin?
Geplaatst: 20 juni 20187 j Allereerst, kun je inderdaad uitsluiten dat de bloemen niet zijn bevrucht? Staat de pot buiten of binnen, oftewel: kunnen er bijen bijkomen? Ik heb zelf weinig ervaring met bemesting en kweken in potten. Je zou op zoek kunnen gaan naar een organisch mestproduct. Producten als koemestkorrels zijn in mijn beleving wat duurzamer en geven geleidelijk voedingsstoffen af, maar ik heb geen idee of dat goed werkt in potten. Misschien kan iemand anders daar iets zinnigs over zeggen. ~ Vita rosa est ~
Geplaatst: 20 juni 20187 j Auteur Hoi, Heb bio mest van de Hornbach speciaal voor de moestuin. He bevruchten moet toch pas gebeuren als de bloemen open staat? Dat doe ik zelf met een kwastje. Heb al twee courgettes, maar die nieuwe kleuren geel. Heel gek. Bedankt voor je reactie
Geplaatst: 21 juni 20187 j Er zijn nog wel meer factoren die hier spelen wellicht. Staat deze pot wel gewoon buiten, lijkt op de foto niet zo te zijn ? Wat is de maat van de pot en in wat voor grond staat de plant ( een zak tuinaarde van de Hornbach gebruiken is echt volstrekt onvoldoende voor een beetje groeiende courgette plant ) Dan de maat van de plant: een echt nog jonge courgette plant maakt wel meer van zulke niks bloemen. geduld geduld. Komt later als de plant zijn maat aangenomen heeft ( heel groot ) allemaal vanzelf goed. En nog iets : ze willen zon he ? De hele dag zon.
Geplaatst: 21 juni 20187 j Auteur Hoi hoi, Nee dat klopt. De bloem is niet tot bloei gekomen. Heb al wel 1 courgette die bijna groot genoeg is. Maar de nieuwe bloemen worden geel voor ze uberhaupt zijn gaan bloeien. De pot 40 liter en de andere 35 liter. Ik heb speciale moestuin grond gebruikt. De pot staat buiten op balkon en de zon schijnt tot 1500Ik heb vandaag voeding gehaald voor moestuin. Hoop dat het werkt.
Geplaatst: 22 juni 20187 j Zou het kunnen dat de plant al zijn energie stopt in het groot brengen van die ene courgette? Dat hij de nieuwe courgettes in de maak afstoot? Dus zoals Bit zei, dat er meerder factoren daartoe leiden....beperkte ruimte en voedingstoffen en omdat hij in pot staat, ook extra verdamping van water, dus daar ook wat een tekort aan?
Geplaatst: 22 juni 20187 j Auteur Hoi, Ik zou het echt niet weten, dat kan wel inderdaad. ik ga het even aankijken miss komt het ook door het koude weer. Bedankt je reactie
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.