Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Goedendag, ik ben Lidy en sinds gisteren samen met mijn man eigenaar van

4e199f4f1d550ef8ee2d88e879d434c0.jpg

 

in het Hongaarse.

Erbij plusminus 60 fruitbomen en een grote moestuin.

Geen idee welke bomen allemaal. Wat ik gehoord heb appels, peren, vijgen, perzik, abrikoos, kers. Daarnaast walnoten en amandelen. Gisterenmorgen hadden we aardbeien uit eigen tuin.

Nu zijn we weer terug bij de camper, die staat op dit moment Klüsserath. Op dit moment wonen wij in de camper.

07b5d2251fac09aaa87dc2e967aa48cc.jpg

Eind dit jaar zullen we denk ik richting Hongarije.

Ik wil me hier gaan verdiepen in moestuin en bogaard.

Geplaatst:

Welkom Lidy (en Wim)

 

En mooi die trailer, komt me bekend voor van voorheen ander forum.

Camperen en tuinen kan prima samen.

 

Er zitten hier meer Hongaarse moestuinders, het seizoen is daar toch net weer anders.

Geplaatst:

Fogadtatás!

Inderdaad hier meerdere Nederlandse "Hongaren" op het forum aanwezig.

Je kent ook vast de (FB)site voor Nederlanders in Hongarije wel...

 

Tips:

Koop je plant knoflook straks (september/oktober) gewoon op de markt ergens in je buurt.

Zaden zijn spotgoedkoop in supermarkten en kleine tuinwinkeltjes/gereedschapszaken.

 

Succes met de verbouwing, de tuin en boomgaard en het leren van het niet eenvoudige Hongaars.

Geplaatst:

Welke facebooksite?

Ja het is een hele onderneming. Nee geen kelder onder het huis. Wel een redelijke schuur en een stauhok

 

Ik ga me nu al inlezen voor het volgende seizoen.

Geplaatst:
Welke facebooksite?

Ja het is een hele onderneming. Nee geen kelder onder het huis. Wel een redelijke schuur en een stauhok

 

Ik ga me nu al inlezen voor het volgende seizoen.

 

 

Leek mij ook een 'slab'. Fraaie RV. Vast duurder dan je homestead in Hongarije, wat een machtige truck. Mooie stek ook. Veel succes.

https://www.chillipepers.nl

Home of the Turbo.

De snelle zadenruil, sinds 2012, bedacht en georganiseerd door Sol.

 

  • 3 weeks later...
Geplaatst:

Ik heb hier nog niet heel veel te melden, we wonen tenslotte nog niet in het huis.

Wel ben ik bezig om mijn tuin een nieuwe indeling te geven, ik wil namelijk om het huis heen ook graag bloemen en planten hebben staan. Maar wat is dat lastig om een goed tuin ontwerp te maken.

  • 1 maand later ...
Geplaatst:

Wanneer ze zacht beginnen aan te voelen. Niet zo’n harde bonk wat ze in het begin zijn. ( en hier maaaandenlang blijven) Je zit in Hongarije toch? Zou zo maar al rijp kunnen zijn. Begin juli tot okt in Turkije, zal bij jou wel zo’n beetje hetzelfde zijn.

 

Edit: de foto laadde net niet, dus had ik niet in mijn reactie mee genomen. Je hebt blijkbaar naar blauw afrijpende vijgen en geen groene. Die onderste is al aan het verschrompelen. Te rijp en waarschijnlijk niet lekker meer. Even kijken of er niks in zit voor je hem proeft. Daar komen veel insecten op af. Bon appetit en veel plezier met de vijgenoogst! Jaloers!

@Spitskool heeft nog een heel lekker vijfencompote recept geloof ik. Vorig jaar een potje van gehad. Heeeerlijk! Maar zo uit het vuistje het allerlekkerste fruit wat er is.

  • 10 maanden later ...
Geplaatst:

Ben ik weer. Inmiddels een beetje gewend in Hongarije, wel heel druk geweest.

Nieuwe schuur met houthok gebouwd, de oude schuur verplaatst en die zijn we nu aan het inrichten als kas. Verder en plaat gestort voor de buitenkeuken, dat gaat nog wel even duren voor die af is. Boom met geld is leeg.

We hebben straten aangelegd. Nu gaan we de tuin aanpakken. Dit jaar wachten we af welke bomen er staan en wat eraan gaat komen. 0d2ba3ea86d19c3ee783ddf8e7b0ff90.jpg

De oude schuur

7083c626d0bd92ff03dfbb1020bd8be8.jpg

Nieuwe schuur in aanbouw.

24a4d8b62f0aa236ca17d22a0883f0d3.jpg

Nieuwe schuur en een deel van de nieuwe straat.

41fc8a52c2f4b2f0c8aba9e0ed87f7d9.jpg

Nieuwe trap met heel jonge plantjes. a5cc67272eb7a965af4a2b2005379605.jpg

De oude schuur omgeturnd tot broeikas 1a832bb87cfced3753c80c820a30ca5e.jpg

Inmiddels zijn de dakgoten verbonden met het watervat. d5ed4c98af363c404744183cbe7c658f.jpg

Inmiddels de kas ook een beetje ingericht.

Geplaatst:

Ziet er allemaal mooi uit. Leuk, steeds meer Nederlanders die naar het buitenland gaan en dan ook daar tuinieren!

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...