donaldk Posted February 21, 2020 Posted February 21, 2020 Ik zoek nog een tonnetje kalk voor mijn voortuintje. Maar hoe kom ik daar tegen een behapbare prijs aan? Online lees ik berichten van tussen de 35 en 55 euro per ton los gestort, maar ja dat zijn zover ik weet prijzen bij hele vrachtwagen en ik heb maar twee keer twee kilo nodig voor circa 250m2. Ik ben alweer een beetje laat, maar ja. Quote https://www.chillipepers.nl Home of the Turbo. De snelle zadenruil, sinds 2012, bedacht en georganiseerd door Sol.
rorror Posted February 21, 2020 Posted February 21, 2020 Heb je 1000kilo kalk nodig? (Een ton?) Of maar 4kilo? (2x2kilo?) https://www.gamma.nl/assortiment/gamma-kalkmeststof-5-kg/p/B181788 Quote Gebreksverschijnselen, aandoeningen, in Paprika of Pepers.
donaldk Posted February 21, 2020 Author Posted February 21, 2020 2x2 Kg ja, per vierkante meter! Ik heb de zuurgraad niet laten meten bij de Welkoop. Maar boven de 2 kilo per vierkante meter zou je het over twee strooibeurten moeten verdelen. Dus twee keer 2 Kg de meter. Komt uit op een tonnetje. Overhouden kan altijd nog voor het najaar. Mos is hier heel snel teruggekomen, dus ik heb redelijk wat kalk nodig. Liefst niet te harde kalk, want het is met dit warme weer al weer bijna mesttijd. Vier kilo is maar 20-40% van een retail zakje ik heb ooit een keer mijn broer de laatste 10 zakjes (van tien kilo?) bij de Aldi laten halen. Aldi is altijd veel te laat of veel te vroeg. En veel te duur als je wat meer nodig hebt. Quote https://www.chillipepers.nl Home of the Turbo. De snelle zadenruil, sinds 2012, bedacht en georganiseerd door Sol.
rorror Posted February 21, 2020 Posted February 21, 2020 (edited) Ik schrik een beetje van de hoeveelheid kalk wat je nodig hebt voor de tuin. Heb net even zitten googlen, zie dat b.v. op gazon 1kilo per 10m2 nodig is.(10kilo per 100m2 per jaar) Jij gebruikt dus 4kilo per 1m2. (400kilo per 100m2? / 1000kilo voor 250m2)Dus hoop dat je berekening klopt. Het is dus een heleboel kalk wat je nodig hebt. Snap je wel dat je het daarom per ton wilt kopen, heb wat prijzen gezien, per ton is een stukgoedkoper dan die zakjes van de gamma. Edited February 21, 2020 by Guest Quote Gebreksverschijnselen, aandoeningen, in Paprika of Pepers.
weknow Posted February 21, 2020 Posted February 21, 2020 @ donaldk ...wat een onzin. Je hebt je totaal verkeerd geïnformeerd en zult hiermee je tuin voorgoed onbruikbaar maken om wat dan ook te telen. Quote In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
simonvb Posted February 21, 2020 Posted February 21, 2020 Wie geeft dit advies?Ik zou voor ik een dergelijk zware ingreep doe, toch een deftige bodemanalyse laten uitvoeren. Quote
harms1 Posted February 22, 2020 Posted February 22, 2020 Ja donaldk...die berekening van u daar klopt niets van...een kilo per tien vierkante meter, zoals rorror aangeeft, is prima. Dus voor 250 vierkante meter wordt dat dan ongeveer 25 kilo kalk. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.