Jump to content

Ontsap recepten


Essie28

Recommended Posts

Ik heb net mijn ontsap pan gekregen maar weet buiten appelmoes/sap maken niet zo goed wat ik er nou verder nog ik kan doen. Ik heb geen enorme moestuin/fruitbomen tuin om wat uit te plukken om erin te doen. Wat kan ik nou nog meer er in doen wat niet zoveel kost om in de supermarkt/op de markt te kopen. Bramen zijn hier vlak bij mijn woonplaats (vlak bij rotterdam) ook niet zoveel om te plukken. Alleen vlak langs de snelweg en die pluk ik toch liever niet. Vlierbessen heb ik hier in de omgeving maar twee bomen van gezien maar daar zaten nog veels te veel groene bessen tussen.

Is hier al een bericht over geopend? Ik lees af en toe wel wat recepten van andere mensen maar zou graag nog wat meer tips krijgen.

Alvast bedankt!

Link to comment
Share on other sites

Je kunt nu alvast wat ruimte vinden voor aardbeien plantjes en wat rabarber...? Dan kan je komend voorjaar lekker sap maken!

Verder kan je zo ongeveer overal sap van maken, wat je maar lekker lijkt! Misschien moet je eens met een grote plastic zak wat rond gaan rijden, op zoek naar bramen, vlierbessen, sleepruimen, etc. etc.

Link to comment
Share on other sites

Je kunt nu alvast wat ruimte vinden voor aardbeien plantjes en wat rabarber...? Dan kan je komend voorjaar lekker sap maken!

Verder kan je zo ongeveer overal sap van maken, wat je maar lekker lijkt! Misschien moet je eens met een grote plastic zak wat rond gaan rijden, op zoek naar bramen, vlierbessen, sleepruimen, etc. etc.

 

Ja ik ga het zeker proberen. Zometeen als zoonlief wakker is op pad. Ik heb echt nog nooit sleepruimen gezien. Net even opgezocht op internet. Herken ze ook gewoon niet. Geen idee of die hier in zuid holland ook te vinden zijn in het wild.

 

Aardbeienplantjes heb ik wel maar dan in pot. Mijn achtertuin is maar iets van 9 bij 5 en staat altijd al vol met groente. Wel sinds een paar jaar twee vijgenboompjes met lekkere vruchten. Nog niet zoveel maar het is een begin. Kan ik daar wat mee?

 

Onze voortuin is op het moment een grote zandvlakte die kunnen we binnenkort opknappen maar die is maar iets van 2,5 bij 5. Ik wil daar naast een zitplek ook een stuk aarde met een kruidenspiraal in maken (kleintje) en een fruit boompje. Liefst appel of pruim. Kunnen jullie er eentje aanraden die snel veel vruchten geeft?

Link to comment
Share on other sites

Net twee kistjes vol appels voor moes/sap/gelei en appelstroop langs de weg gekocht. Ik kan mijn lol op vanavond met schillen:) Zo even de recepten voor de gelei en appelstroop er bij pakken en uitprinten. Ik heb er zin in.

Link to comment
Share on other sites

Maak er eens een daguitstap van en kom maar een koffer vol halen. Ben je gelijk voorzien voor een heel jaar !

 

Bedankt voor het aanbod. Heel lief. Ik heb er helaas geen tijd voor. Ik ga over drie weken trouwen en tot die tijd zitten we al vol met verplichtingen. Erna gaan we gelijk op huwelijksreis en zijn pas begin oktober terug. Vrees dat het dan te laat is

Link to comment
Share on other sites

Lastig hè! Ondertussen al veel appelmoes,appelsap, appelgelei gemaakt en dat werkt echt super maar je moet wel flink wat appels hebben. Gelukkig is dat hier in de buurt geen probleem.

 

Ik vraag me af of je er ook vlierbessen in kan gooien( met takjes en al )of zouden de pitjes door de gaatjes heen vallen? Ineens zie ik namelijk overal vlierbessen hangen. Ik vind alleen het eraf halen van de bessen zo'n enorm werkje. Heb met zoonlief van twee en een baan niet altijd zoveel tijd namelijk.

Link to comment
Share on other sites

Ja al twee keer maar dat vind ik nog best lastig. Ik krijg het niet goed dik. Het is meer schenk stroop geworden. Van mijn vier liter vocht hou ik echt een klein laagje over en dan doe ik het maar in een potje anders is zowat alles weg gekookt. Lekker is het wel hoor!

Link to comment
Share on other sites

Mijn eerste appelstroop werd gelijk goed dik. van het weekend weer appelstroop gemaakt, maar na afkoeling, ook meer schenkstroop. had 3 potjes. Potjes leeg gegoten in de pan, en opnieuw een poos laten in koken. Hij is nu een heel stuk dikker ( zonder nieuwe suikertoevoeging) alleen zijn het nu nog maar 2 potjes. Volgens mij had ik het dus niet lang genoeg ingekookt! Dus.....terug gooien in die pan!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...