Geplaatst: 22 augustus22 Aug Van zeepjuf @jasmin moest ik nog aan de slag met 100% ossenvet zeep, en 100% varkensvet zeep. Dus dat heb ik net gedaan Die met varkensvet duurde lang voor ie dik werd, en die met ossenvet werd juist veel te snel dik. Sjonge dat was in no-time (zo ongeveer dan) bijna niet meer in de vorm te krijgen. Wat een dikke smurrie. Ook te dik om er luchtbellen uit te meppen, dus ze zijn vast niet mooi straks. Ach, het gaat om de test!
Geplaatst: 23 augustus23 Aug Links zeep met varkensniervet, rechts met ossenvetMooi glad:(de hele kleine oranje spikkels komen volgens mij van het wortelsap wat ik in die siliconen muffinvorm had ingevroren om te verzepen. Daarna heb ik dat ding een paar keer afgewassen en dan nog geeft het af..?)Klodderig:
Geplaatst: 23 augustus23 Aug Mooi @Jorieke123 . Vooral de varkensniervet-variant, prachtig glad. Op de een of andere manier krijg ik door deze foto’s zin om te gaan kazen. Weet niet waarom 😊.
Geplaatst: 23 augustus23 Aug Ik vind het allemaal prachtig @Jorieke123 en zin in kazen heb ik ook niet @Dahli Ik vind het ook knap wat jij aan kazen maakt. Gelukkig ben ik niet op alle kazen gek en ik heb er ook geen zin/fut voor om deze te gaan maken, maar wel heel leuk om te zien.
Geplaatst: 26 augustus26 Aug Ik heb een eerste stuk getest! Die is gemaakt op de hot-process-manier, en kan dus zo ongeveer meteen zepen. Toch heb ik ze nog even laten drogen, en uiteraard begin ik nu met dit dunnere eindstukje. Hij schuimt heerlijk zacht, ruikt ook goed! Hier zit de 'kruidentuintje' geur in. En ik ruik vooral lavendel, maar ook wat eucalyptus en rozemarijn. De andere geuren (bonenkruid, tijm, pepermunt, citroengras) dragen vast bij aan het boeket, maar ik zou ze niet kunnen benoemen als ik niet wist dat ze er in zitten.
Geplaatst: 26 augustus26 Aug @Jorieke123 Ik zou graag wat zeep van je willen kopen, degene die je noemt lijkt mij heel lekker. Als @Rookie naar Gouda komt kan ze het meenemen. Als beide dames ermee eens zijn natuurlijk. 😊
Geplaatst: 26 augustus26 Aug Dat is lief Petra, dank je wel. Tegen die tijd zijn de andere zepen ook goed 'rijp' en heb je nog wat meer keuze qua geur. Al is deze wel heel erg lekker natuurlijk
Geplaatst: 26 augustus26 Aug Ze passen ook gewoon door de brievenbus Al lopen de verzendkosten snel op tegenwoordig
Geplaatst: 10 september10 Sep Ik heb wat zitten rekenen, voor de kosten per blok en per kilo zeep. En ik bespaar aardig wat geld door zelf etherische oliën te destilleren, en door zelf ossen te houden waar we het vet van gebruiken. Dat kost alleen wel veeeeeel tijd En tijd rekent zoveel lastiger.
Geplaatst: 16 september16 Sep Ik heb de zepen vandaag geproefd, en ze tintelen niet op de tong! Ze smaken gewoon naar zeep. Das mooi!
Geplaatst: 16 september16 Sep Had je lelijke woorden geroepen, of is er een andere reden om zeep in je mond te doen? 🤔
Geplaatst: 16 september16 Sep Op 10-9-2026 om 18:13, Jorieke123 zei:Dat kost alleen wel veeeeeel tijd En tijd rekent zoveel lastiger.Tijd en liefde zijn onbetaalbaar, Jorieke ❤️
Geplaatst: 16 september16 Sep @Arja nee, zo kan je proeven of het verzepingsproces helemaal klaar is, en al het loog uitgewerkt is. En het dus veilig is voor de huid.(zodat het maar duidelijk is: ik test maar 1 blok van elke batch hoor, een blok wat we zelf houden.) Ja zeker wel he Tanja ❤️, maar dat moet je soms wat vaker voor jezelf herhalen. En van geluk spreken als je mensen treft die dat ook vinden.
Geplaatst: 16 september16 Sep 22 minuten geleden, Jorieke123 zei:zo kan je proeven of het verzepingsproces helemaal klaar is, en al het loog uitgewerkt is.Ik maak soms ook zeep, maar dit is nieuw voor me. Kun je dat uitleggen voor een beginner als ik?
Geplaatst: 16 september16 Sep Het is de officiële ambachtelijke manier om te testen of de zeep klaar is. Als al het loog is opgebruikt, smaakt het gewoon naar zeep. Zit er nog actieve loog in, dan voel je blijkbaar een klein stroomstootje op je tong. Net als likken aan een 9V-batterij (wat ik dus nog nooit gedaan heb, maar het schijnt de normaalste zaak van de wereld te zijn dat men weet hoe dat voelt? . Joep zegt ook ja)Ik lik niet echt-echt aan de zeep trouwens, maar maak mijn vinger goed nat onder de kraan, dan zeep ik die even goed in. En dan lik ik mijn vinger. Voor extra grondigheid heb ik een zeep doormidden gesneden zodat ik het binnenste (ook) test.
Geplaatst: 16 september16 Sep Dank je! Ik laat ze altijd gewoon heel lang liggen. Maar dit is een betere manier uitaard. Ik weet trouwens wel hoe een 9V-batterij ‘proeft’ - als kind wel gedaan. Ik ga het ook op die manier proberen.
Geplaatst: Gisteren om 07:531 d Ik ben nu bezig met brandnetelpoeder, een geurmix van laurier en eucalyptus en rozemarijn, en maandzaad als scrub. EN ook met een geurolieloze en hele milde zeep, waarvoor ik kamillethee heb gebrouwen, en wortelpoeder gemaakt, om er wel kleur aan te geven. Plus misschien een heeeel licht aards/bloemig 'geurtje'.
Geplaatst: 1 uur geleden1 u In de geurolieloze zeep heb ik geprobeerd een soort 'swirl' van/met wortelpoeder (eerst gemengd met een deel van het zeepbeslag) te maken. Die is wel heeeel subtiel geworden, misschien wordt ie tijdens het rijpen en drogen nog iets beter zichtbaar.
Geplaatst: 8 minuten geleden8 min Als je natriumhydroxide korrels niet allemaal opgelost waren, kunnen er korreltjes in je zeep terug gevonden worden. Je ziet dat een onregelmatigheid in je gesneden plakje. Juist dan is t belangrijk om dat plekje te testen. Beetje eng, want het smaakt echt vies. Ph- stripjes bestaan ook nog! Maar je tong is de betrouwbaarste methode. Normaal gesproken blijf je roeren tot je loog waterhelder is geworden. Als je de korrels aanlengt met een sap, wijn, koffie etc is het nauwelijks te zien. Als je met een siliconen spatels roert, merk je meestal wel wanneer de weerstand verdwijnt en de korrels verdwenen zijn. Toch is het in zo'n geval het beste om je loog door een fijn theezeefje in je olie te gieten.
Geplaatst: 5 minuten geleden5 min Echt mooi groene zepen, Jorieke!Gaat door de tijd heen wel vervagen (alle plantaardige kleurstoffen, behalve kurkuma volgens mij). Misschien zo lang mogelijk donker laten rijpen en daarna donker bewaren?
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.