Geplaatst: 7 januari 201213 j Heeft er iemand trouwens ervaring met: Kruisbestomaat (Solanum spontaneum)Is volgens mij helemaal geen tomaat??? Aan de Latijnse naam te zien dan want alle tomaten heten toch Lycopersicon Lycopersicon http://mijnmakkelijkemoestuintje.punt.nl
Geplaatst: 8 januari 201213 j Ziet er volgens mij wel uit als een echte tomaat.Deze beschrijving stond erbij:Botanische struik van 140 cm hoog.Deze plant geeft geel-oranje (donker gele) bestomaatjes aan trossen tot 29 stuks.De tomaatjes van +/- 1 cm diameter hangen zeer vast en wegen ongeveer 1,2 gram.Lekkere zoete smaak.Gevonden op:http://www.nellystomaten.com/tomatenrassens.htm Maar je had toch al teveel voor je moestuin??? Gisteren werd er paniek gezaaid, vandaag stond het al een meter hoog.
Geplaatst: 8 januari 201213 j oh vreeken heeft ze ook. Ah bah je kan niet kopiëren vanaf hun site Gelukkig de webpagina wel https://www.vreeken.nl/2007/pages/web_zaden.php?page=web_zaden_detail&zoekwoord=186300Hier staat wat meer beschreven waarom ie zo heet en hoe zijn groei wijze is.Wel een leuk plantje Veel succes met niet bestellen !!!! Gisteren werd er paniek gezaaid, vandaag stond het al een meter hoog.
Geplaatst: 8 januari 201213 j Auteur Dank je Simone, die site had ik nog niet gonden. Veel succes met niet bestellen !!!! Haha deze heb ik al Probeer nu van de 17 soorten te kiezen... en dat is moeilijk Ze klinken wel leuk! Ook heb ik een heel klein tomaatje dus daar minder last mee om er een plekje voor te vinden. Gaat vooral om dat ik niet zo heel veel plek heb voor de hoge planten Moet ook al die bonen enzo kwijt, en de komkommers, en de klimcourgette Ga nog even kijken op die site die je gegeven heb, en bij Vreeken's komen ze vandaag http://mijnmakkelijkemoestuintje.punt.nl
Geplaatst: 12 februari 201213 j -afbeelding-Ziet er volgens mij wel uit als een echte tomaat.Deze beschrijving stond erbij:Botanische struik van 140 cm hoog.Deze plant geeft geel-oranje (donker gele) bestomaatjes aan trossen tot 29 stuks.De tomaatjes van +/- 1 cm diameter hangen zeer vast en wegen ongeveer 1,2 gram.Lekkere zoete smaak.Gevonden op:http://www.nellystomaten.com/tomatenrassens.htm Deze had ik ook, de planten waren zeer vroeg en gaven een aardige opbrengst.Maar de vruchtjes waren niet lekker en de planten werden heel snel ziek.
Geplaatst: 12 februari 201213 j Auteur Dat klinkt niet om blij van te worden: Deze omschrijving geeft Vreeken's:KRUISBESTOMAAT (Solanum spontaneum) Onbekende, maar heel lekkere vervanger van onze bekende tomaat! De plant doet sterk denken aan de tomaat, maar wel wat losser van groei.Enkele stokken of langs gaas telen is dus handig. Per tros groeien wel 30 oranjegele vruchtjes (1,2 g) met een diameter van 1 cm, we telden op een jaar 500 vruchtjes van 1 plant! De smaak is heerlijk zoet met een prettig bessenaroma. Vanwege de smaak, maar nog meer vanwege het uiterlijk hebben we dit vruchtje omgedoopt tot kruisbestomaatje. Geniet van een jaarlijks gegarandeerde oogst, ziek wordt het gewas (tot nu toe) amper. De teelt kan buiten of in de kas. http://mijnmakkelijkemoestuintje.punt.nl
Geplaatst: 12 februari 201213 j Had je ze buiten of in de kas staan Dennis, welke ziekte kregen ze ?Dat de vruchten dan niet lekker zijn is ook wel weer domper, vond het net een leuke plant. Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 12 februari 201213 j De planten stonden in de kas. En wat voor ziekten ze kregen, geen idee. Het blad werd bruin/geel/paars en ze stopten met groeien. En met de opbrengst viel het ook wel mee. Je kunt ze een keer proberen maar ik raad het niet aan. En wat Vreeken zegt, daar moet je niet te veel van geloven. Die man moet de nobelprijs voor fantasie krijgen.
Geplaatst: 12 februari 201213 j Auteur Misschien ergens een tekort van? Of te warm? Het is geen tomaat dus heeft misschien toch net een iets andere verzorging nodig? Hoe hoog en hoe breed werd de plant bij jou? Ik ga hem wel proberen, zaad heb ik toch al liggen en als ik het ook niks vind dan komt 'ie er nooit meer! http://mijnmakkelijkemoestuintje.punt.nl
Geplaatst: 12 februari 201213 j Klinkt wel als verwelkingsziekte of phytophthora, hadden je gewone tomaat er gelijktijdig ook last van ?Nouja maakt ook niet uit ik neem hem niet als hij toch niet lekker is Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 30 maart 201411 j Inmiddels meer mensen ervaring met dit soort? Voedselkollektief AlmereBiologisch voedsel van Flevolandse boeren voor een eerlijke prijs
Geplaatst: 30 maart 201411 j Ik had hem vorig jaar ook. Opbrengst: goedSmaak: niet onaardig, niet bijzonderZiektes: geen bijzondere problemen gehad
Geplaatst: 30 maart 201411 j Ik heb hem ook, tweede jaar op rij.Leuk tomaatje voor door de salade. Leuk gezicht die oranje knikkertjes in de sla. http://www.buitenthuis.blogspot.comRien de plus simple, ni de plus beau, qu'un potager.( St. Ignatus 1491-1556 )
Geplaatst: 30 maart 201411 j Ook ik had hem en vond hem leuk en lekker. En inderdaad erg leuk door de sla. Dit jaaar dus weer.
Geplaatst: 30 maart 201411 j Deze heb ik vanavond gezaaid, ik ben benieuwd Voedselkollektief AlmereBiologisch voedsel van Flevolandse boeren voor een eerlijke prijs
Geplaatst: 31 maart 201411 j Had ik twee jaar gelee. Wordt hoog struikig plantje en komen heel veel kleine tomaatjes aan. Tegen de zon in lijken ze inderdaad wel wat op kruisbessen.Weinig gevoelig voor Phytophthora.
Geplaatst: 31 maart 201411 j Kun je het plantje wel ergens tegenaan opbinden of wordt het gewoon een grote struik? Voedselkollektief AlmereBiologisch voedsel van Flevolandse boeren voor een eerlijke prijs
Geplaatst: 23 april 201411 j Wie heeft er wat zaden over voor mij?Ik had deze tomaat 2 jaar achter elkaar, maar nu willen de zaden (van vorig jaar) ineens niet meer kiemen. Bedankt!
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.