Geplaatst: 16 februari 201213 j Twee jaar geleden hebben we een 6-tal pruimenbomen aangeplant, waarvan eentje (Bleue de Belgique) vorig jaar de geest gegeven heeft. Waarschijnlijk ten gevolge van bloesemmonilia. Nu zou ik graag een nieuwe pruimenboom op dezelfde plaats planten. Volstaat het om de oude grond te verwijderen en te bespuiten tegen monilia of kan ik het beter helemaal vergeten.
Geplaatst: 16 februari 201213 j Oude boomwortels goed verwijderen, in het plantgat verse grond, goede potgrond, geen mest, een gezonde boom kopen op gezonde onderstam VVA-1 als die in BE te koop is? Boompaal plaatsen. Zorg dat er geen overjarige mummies (gedroogde pruimen) in je andere bomen hangen.Het ras Opal is bekend weinig gevoelig te zijn voor ziektes, zonodig de bomen in de lente preventief sproeien tegen bloesemschimmel vraag evnt. advies bij AVEVE
Geplaatst: 16 februari 201213 j Auteur Hartelijk dank voor de reactie. De Bleue de Belgique had ik gekozen omdat ik gelezen had dat de pruimen geschikt waren om te drogen en dat ze relatief lang zouden bewaren. Boom zou ook niet veel last hebben van ziekten .... Wel dus.Opal heb ik reeds, net als Wignon, Saint Cathérine, Magna Glauca en Monsieur Hatif. Ik had gedacht om de BdB te vervangen door Jefferson.
Geplaatst: 16 februari 201213 j Jefferson ken ik niet, ben niet thuis in de oude rassen, eerder in de allernieuwste, moderne varieteiten
Geplaatst: 16 februari 201213 j Jefferson heeft geel, vast, sappig zoet vruchtvlees met een fijne smaak en een gesuikerd aroma. Bloeitijd vroeg. De vruchten zijn eind augustus rijp. Vatbaar voor spint en loodglans. Vaak lage opbrengsten. Pruimen hangen vrij vast aan de boom.Wordt bestoven door: R.C. Oullins, R.C. Verte en Victoria, Early Laxton, Eldense Blauwe, Kirkes, Mr Hatif.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.