Jump to content

Featured Replies

Posted

Heeft iemand hier weleens gehoord van Ashwagandha?

en heeft iemand dat kruid,

of weet iemand of het ook te koop is?

Heb ff gezocht... moest wel lachen toen ik dít las: "Ashwagandha betekent letterlijk paardengeur (Ashwa=paard, Gandha=geur) vanuit het Sanskriet. Dat komt waarschijnlijk omdat het kruid naar een bezwete paard ruikt. ...."

Misschien iets voor Rantje? (als paardemens vindt ik zelf bezwete paardjes helemaal niet stinken hoor... dus een paardezweetparfummetje...?)

Maar sorry, verder heb ik er nog nooit van gehoord. Ik lees nog wél ff verder... interessant plantje ook weer.

Indische ginseng. Komt wel eens voor in phytotherapeutische middelen, voedingssupplementen, ayurvedisch geneeskunde, e.d.

Vaak ook in combinatie met fenugriek als libido stimulerend middel.

 

Er zijn nog een rits andere werkingen bekend die algemeen overeenkomen met de gekende werking van ginseng.

 

Of je de plant hier bij ons gaat vinden weet ik niet. Zelf ben ik het nog niet tegengekomen.

 

Ik heb een maandje geleden wat withania somnifera gezaaid, schiet niet echt op alleen. Grootste is net 5 cm groot terwijl ze onder tl licht staan. Zaadjes gewoon overzees bestellen, zijn talloze winkels als je googeld op "withania somnifera seeds", of zet een berichtje hier in vraag en aanbod.

bij vreeken verkopen ze dat... wil t zelf ook gaan zaaien...

Ik heb het al gezaaid, heb het gekregen bij een bestelling bij Vreeken. Het is nu 2 centimeter hoog en ik ben erg benieuwd

Hier heeft het inmiddels wel een groeispurt gekregen, moet alles even een eigen potje gaan geven nu het nog kan. Het gaat immers om de wortels, dus ik hoop niet dat ik ze allemaal kapot trek. Vraag me ook af of ze het buiten al zullen trekken direct na het overplanten, binnen totaal geen plaats meer en ik meen me te herinneren dat ze juist van erg veel warmte hielden. Maar ach, het is toch ook meer voor de leukigheid dan dat ik er echt iets van verwacht.

01815121337071096.JPG

  • Author

Ik moet eerlijk zeggen dat ik me nog niet goed verdiept heb in welk deel van de plant ik moet gaan gebruiken. Ik was namelijk bang dat ik deze plant niet zou kunnen vinden. Maar wel dus, en ik wil hem eerst verder opkweken straks en daarna uitzoeken hoe of wat. Maar die van jou zien er al goed uit.

Heb ff gezocht... moest wel lachen toen ik dít las: "Ashwagandha betekent letterlijk paardengeur (Ashwa=paard, Gandha=geur) vanuit het Sanskriet. Dat komt waarschijnlijk omdat het kruid naar een bezwete paard ruikt. ...."

Misschien iets voor Rantje? (als paardemens vindt ik zelf bezwete paardjes helemaal niet stinken hoor... dus een paardezweetparfummetje...?)

 

@H.E. Pennypacker:

 

Zo die van jou zijn al groot zeg! Ik denk alleen wel als je ze nu naar buiten verhuist, dat ze het niet zullen trekken. Zou, vind ik dan, wel jammer zijn.

  • 1 month later...

Nog iemand die dit kweekt? Ik ben heel nieuwsgierig, de mijne doen het goed.

  • Author

Ik heb het wel gezaaid alleen willen ze nog niet boven komen. Hoe hebben jullie de zaadjes gezaaid?

die van mij doen t ook nog niet...

ik had de vorige lichting op de verwarmingsketel gezaaid, toen waren er 2 sliertjes boven gekomen die ik vervolgens vergeten was... na het verplaatsen van 25 graden naar 20 voor het keukenraam hebben ze het loodje gelegd... de 2e lichting wil niet opkomen, maar t kan zijn dat een periode in de koelkast wil helpen als t niet kiemt (staat op mijn verpakking) het zaaisel staat nu buiten in een kweekkasje trouwens, dus dat gaat over een week de koelkast in als t niet kiemt...

Ik heb ze half april binnen in zo'n mini kweekbakje gezaaid. Ze zijn nu zo'n 10 centimeter denk ik. Ik zal eerdaags eens wat foto's maken als het lukt.

  • 2 months later...

Ik heb een plantje staan van zo'n 30 cm, heeft sinds kort besjes (in de bloemetjes/kokertjes).

Plantje heb ik een tijdje terug gehad, maar geen idee wat ik er mee kan

 

Kan je de besjes eten, of moet je juist de wortels gebruiken?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...