Geplaatst: 2 juli2 Jul Wie heeft ervaring in herstellen van een kleine lek gaatje in een IBC container ?Met welke materialen kan die lek gedicht worden ?
Geplaatst: 2 juli2 Jul Hoe klein is klein? :) En is het een gaatje of een scheurtje? Weet je hoe het ontstaan is? Kan het bijvoorbeeld ook materiaalarmoede zijn dat je misschien beter kan kijken naar een nieuwe? Volg ons op instagram: https://www.instagram.com/huizersemoestuin/
Geplaatst: 2 juli2 Jul Gewone groene HDPE regenton heb ik wel hersteld. Bodemnaad was gaan lekken en door gat in de voet was iets scherps door de gevormde rand gedrukt. Meeste zonder extra kunststof toetevoegen, maar had wel een paar stripjes oude HDPE shampoofles of iets dergelijks nodig. Meeste was gewoon puur met de soldeerbout. Onlangs ook ergens wat oude nietjes in gesmolten met de bout om het HDPE aan elkaar te smelten.Je hebt ook van die speciale watervaste tape, die online altijd van die miraculeuze resultaten hebben, maar vertrouw ik minder. https://www.chillipepers.nl Home of the Turbo. De snelle zadenruil, sinds 2012, bedacht en georganiseerd door Sol.
Geplaatst: 2 juli2 Jul Deze kocht ik toevallig afgelopen week bij de Action. Heb er nog geen ervaring mee maar proberen kan natuurlijk altijd. -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 2 juli2 Jul Auteur MSG , het is een klein rond gaatje ,diameter +- 6cm ,zeker geen materiaal moeheid ,waarschijnlijk gestotenbij het transport of verplaatsen .
Geplaatst: 2 juli2 Jul Dus toch een behoorlijk gat. Ik denk nog aan een andere simpele oplossing mits dat gaatje ook van binnenuit bereikbaar is. Stop van binnenuit een passend boutje door het gat en draai er aan de buitenkant een moertje op. Onder boutje en moertje een metalen ring plus een rubberen afdichtring zodanig dat de rubberen ringen tegen de wand van de container zitten. Moet na aandraaien perfect afdichten volgens mij.Edit.Zie nu pas dat het gat 6 cm is en niet 6 mm wat ik in gedachten had. Zal dus niet lukken op de manier die ik beschrijf. Sorry. 2 juli2 Jul aangepast door Frans -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 3 juli3 Jul Zit het gat hoog of laag? Want hoe lager, hoe meer druk erop zal komen te staan dus dat is ook nog iets om rekening mee te houden. Mooiste zou zijn om op de één of andere manier een stuk hard plastic er overheen te smelten, denk dat dat het beste werkt. Kunststof is te lassen, maar wel specialistisch verhaal. Logischer alternatief is stukje HDPE/sterk kunststof ruim groter dan het gat, vastzetten met boutjes met rubberen ringen en daaronder afdichten met waterdichte kit geschikt voor verlijmen van kunststof op kunststof. Volg ons op instagram: https://www.instagram.com/huizersemoestuin/
Geplaatst: 3 juli3 Jul Waar ik kortdurend edn moestuintje had, had ik ook zo'n ding uit een verlaten tuin gekregen.....incl gat (cm of 3 gok ik, zo'n 20cm vd onderkant).De beheerder heeft t toen gemaakt met een stuk plastic aan de binnenkant en pvc lijm. Geen idee hoe lang t houdt, maar die 2 maanden dat ik er zat werkte t perfect.
Geplaatst: 6 juli6 Jul Op 2-7-2025 om 23:33, Frans zei:Zie nu pas dat het gat 6 cm is en niet 6 mm wat ik in gedachten had. Zal dus niet lukken op de manier die ik beschrijf. Sorry.Zelfde kan me pvc doorvoer. Schroefdraad aan beide einden, nippels en (neopreen/teflon) ringen aan beide zijden van wand. Solderen kan nog steeds, maar moet je stukje inlassen. https://www.chillipepers.nl Home of the Turbo. De snelle zadenruil, sinds 2012, bedacht en georganiseerd door Sol.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.