Geplaatst: 13 maart 201312 j ik wil graag krokussen en dan kun je net zo goed iets eetbaars planten toch? Weet/heeft iemand de echte saffraankrokus voor ons? En/of kweektips? (Vr. heeft ze maar is niet helemaal betrouwbaar imho)
Geplaatst: 13 maart 201312 j Ik heb ze bij vreeken gehaald afgelopen jaarZijn die niet goed? “Waar schaduw valt schijnt ook de zon”.
Geplaatst: 13 maart 201312 j Ik heb saffron zaden..geen idee of die ook werken? Zeluf doen! Nooit uit de koppigheidsfase gekomen gelukkig!
Geplaatst: 13 maart 201312 j Auteur kweenie, er zijn echte en valse saffron zaden...ennuh... de saffraankrokus wordt een onvruchtbare hybride genoemd in de tuin wiki, dus alleen via de bolletjes te vermeerderen 13 maart 201312 j aangepast door Gast
Geplaatst: 13 maart 201312 j Ik heb drie jaar geleden de krokussen bij Vreeken besteld, heb ze helaas op de volkstuin moeten achterlaten.Bloeien tegen de herfst dacht ik, ik heb twee seizoenen daadwerkelijk de saffraan draden met smaak gebruikt.Volgens mij waren ze helemaal echt, ook de kleur klopte.
Geplaatst: 13 maart 201312 j Auteur nou Vr. dan maar, in september denk ik zo, even checken of er nog iemand langs gaat binnenkort, scheelt weer (betaal- verzend- inpak- verwerk- maandag- klant- pin- marge- voorjeweetnooit-) kosten.
Geplaatst: 13 maart 201312 j Voor kweektips zie: https://www.moestuinforum.nl/saffraan-kweken-t291.html
Geplaatst: 13 maart 201312 j Informeer eens bij Belgische saffraan. Zij weten er veel van. ( [email protected])
Geplaatst: 13 maart 201312 j kweenie, er zijn echte en valse saffron zaden...ennuh... de saffraankrokus wordt een onvruchtbare hybride genoemd in de tuin wiki, dus alleen via de bolletjes te vermeerderenEr is maar één saffraan crocus, Crocus sativus en dat is géén hybride. Vermeerderen d.m.v. de bolletjes is voor de amateur het meest voor de hand liggend. Van zaad tot bloeibare bolltje duurt minimaal 4 jaar. Bijna iedere goede bollen handelaar heeft ze wel in de catalogus staan. Naast Vreeken heeft Peter C.Nijssen http://www.pcnijssen.nl/ ze o.a. ook. En ehhhhhh, als je de saffraan houdende meeldraden oogst, dan ........... zeker géén zaden natuurlijk. Je weet nog wel hé, van de bloemetjes en de bijtjes ...... Mvrgr. CorvKhttp://www.rotsplantenvereniging.net/http://delangstraat.groei.nl/
Geplaatst: 13 maart 201312 j Auteur héhé, de RobO heeft 3 kids en 2 kleinkids thnx voor de nijssen tip Cor, ze waren niet te koop hoewel hij er normaal wel een paar op pot heeft in maartthnx voor de moestuinforumtip Jorg
Geplaatst: 13 maart 201312 j Jaren gehad in de tuin. Niet het gemakkelijkste gewasje. Muizen zijn er dol op, dat is 1. Daarnaast zijn ze naar mijn ervaring niet super winterhard. Vooral niet bij vocht in de grond in de winter. Goede drainage, mogelijk op brekerszand ( wel voeden dan ) en kiezel. Bol vrij oppervlakkig houden, en dus wat dekken in de winter. Maar droog dekken.Bol bloeit niet echt rijk; zeg per bol 1 bloem. Kralen ( broedbolletjes aan de basis ) maakt ie wel, maar lang niet zo veel of makkelijk als de gewone crocus ) Verder is de bloem eigenlijk niet te onderscheiden aan de gewone crocus, en moet je ze dus echt een apart ( en absoluut zo zonnig mogelijk ) plekje geven in de tuin, dat je ze niet gaat verwarren met andere crocussen. Ik had ze ooit, en ook van Nijssen ja. Prima bollen en stinzeplanten en andere bollen - leverancier !! Ben al tig jaar klant daar.
Geplaatst: 14 maart 201312 j Oeps, ik moet m'n bovenstaande bericht een klein beetje herzien. Er blijkt tegenwoordig wel een cultivar (cultuurvariëteit) te bestaan n.l. Crocus sativus 'Cashmerianus'. In het Groei&Bloei Moestuin special ( http://www.groei.nl/tijdschrift-tuinieren-vereniging/moestuinspecial/ ) die momenteel in de winkel ligt staat een heel artikel over de kweek van de Saffraan krokus, inclusief recept. Mvrgr. CorvKhttp://www.rotsplantenvereniging.net/http://delangstraat.groei.nl/
Geplaatst: 7 april 201312 j Saffraancrocussen worden wel gekweekt in Zuid-west Frankrijk in de buurt van Cahors. Als je er op vacantie bent vind je ze soms op de markten.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.