Geplaatst: 27 maart 201313 j Ik wil dit jaar in de kas de tomaten opbinden, in plaats van een stok ernaast te plaatsen.Nu wilde ik dit eigenlijk met een staalkabel doen, maar de kans bestaat dan dat er teveel druk op het frame komt te staan waardoor er misschien ruiten gaan sneuvelen.Ik heb van Borsalino de tip gekregen om een balk te gebruiken. Hebben jullie nog tips om de tomatenplanten ergens aan op te binden? De kas is 3.80 m lang en in het midden komen dan 8 tomatenplantente staan.Aan de zijkant komen nog 2 paprikaplanten, 6 tomatenplanten en 2 komkommerplanten. Deze komen op goothoogte die ongeveer 1.60m hoog is. Hoe zou ik deze planten op kunnen binden? Alle tips en ervaringen zijn welkom!
Geplaatst: 28 maart 201313 j wij steken een tonkinstok van 1,5 m langs de plant en binden aan de bovenkant een stuk tomatentouw vast. Dat wordt naar boven gespannen waar we wat houten latten met gaten aan het plafond van de kas hebben hangen. de tomaten clippen we vast met de grote clips
Geplaatst: 10 april 201312 j Auteur Ik heb op internet van die tomatenhaken gezien. Deze lijken meer op een oog. Deze moet je dan in het frame draaien.Hoe maak je dan het touw vast aan die ogen? Gewoon een paar keer het touw eromheen doen en een knoop erin?Is tomatentouw/sisaltouw sterk genoeg om een tomatenplant te kunnen ondersteunen?
Geplaatst: 10 april 201312 j Ik had de kas in de volkstuin zelf gebouwd en daar kon ik makkelijk de tomaten aan het stevige houten bouwsel vastbinden zonder gebruik van stokken, maar wel met ketting. Aan de ketting maakte ik op gewenste hoogte een stukje van dat ijzerdraad met zachte kunststof eromheen, hoe heet dat ook weer, en dat kwam dan weer om de tomatenplant. Nu heb ik een aluminiumkas en ik wel ze weer aan de ketting, maar liever niet aan het alu frame. Dus ga ik een stellage maken van twee staanders met een dwarslat erop, en daar de kettingen aan. Voor verschillende tomaten en komkommerplanten.
Geplaatst: 10 april 201312 j Auteur Ik heb ook een aluminiumkas, maar ik ga daarin een houten frame maken waar de tomaten dan aan komen te hangen.
Geplaatst: 18 maart 201412 j er zijn ook tomaten haken te koop die zo aan de draad kun hangenvr gr cor de bruine
Geplaatst: 19 maart 201412 j Voor tomaten, meloenen en komkommers gebruik ik tomatenspiralen. die ik vastbind aan het dak van de kas. Ik draai de planten door de spiralen. Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 19 maart 201412 j Hier wat foto'sDe voordelen van een spiraal vind ik de stevigheid en je kan de bloemtrosjes sterk laten trillen door tegen de spiraal te slaan. (voor betere zelfbestuiving) Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 25 maart 201412 j Ziet er prima uit! Ben ook aan het nadenken over hoe ik de tomaten dit jaar ga ondersteunen. Vorig jaar had ik van dee dunne groene stokken maar die waren toch niet ideaal voor de stevige planten die tomaten zijn. Trok al gauw allemaal scheef. Heb geen zin om daar al te veel centjes aan te spenderen. Die spiralen lijken me wel een goede oplossing. Waar vind je ze het goedkoopst in belgie?
Geplaatst: 27 maart 201412 j Ik koop ze via http://www.tuinadvies.be/shop/product.php?id=2106. (20 euro voor 10 stuks)Misschien dat het in aveve goedkoper is, maar vermits ik geen aveve vlakbij heb, koop ik ze online. Je hebt dan ook tomatenhaken en een touw nodig om ze vast te maken als je ze in een serre zet.Bovenaan de spiraal is er een gaatje waar je een touw door kunt steken. Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
Geplaatst: 23 uren geleden23 u Hoewel dit een oud topic is, is mijn DIY hier wel passend denk ik. Ik wilde graag tomatenclips/tomatenhaken hebben dit seizoen. Om je tomaten te kunnen laten zakken. Na het online bestuderen van enkele opties en systemen kwam ik met goedkoop materiaal tot het volgende:Het touw is gewoon van een rolletje jute touw van de Action, gewikkeld om een half roerstokje voor verf (gratis bij bouwmarkten). De clips komen van de Zeeman. En ik hang ze straks met S-haken vanaf de buizen van de foliekas naar beneden. Onze kas heeft helaas alleen een middenbuis, dus ik zal iets moeten knutselen met ijzerdraad als steun aan de zijkant, zodat ik het touw daar over kan trekken en het recht omlaag hangt. Maar dat moet sowieso voor de lakens die we spannen als schaduwdoek. Netto kosten zijn een stukje ijzerdraad en de rol jute touw. De rest (clips, S-haken) gebruiken we ook voor andere dingen. Misschien kan ik zelfs het touw volgend jaar hergebruiken voor de zaairollen, of voor andere zaken, afhankelijk van de conditie. Maar zelfs als je de clips en S-haken meerekent zijn de kosten laag. En ik zit niet met een stapel tomatenhaken die ik daarna weer ergens moet laten. Happy. 22 uren geleden22 u aangepast door Tanja65 * er komt altijd weer een nieuwe lente *
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.