Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Vanavond heeft zoon Dylan opgezocht hoe het komt dat de bladeren van z'n paprikaplant opkrullen, en een oorzaak zou de bladluis kunnen zijn, weest gaan kijken en er zaten inderdaad bladluizen op...het is een bloembak die op de vensterbank staat in z'n kamer..hoe zijn die daar geraakt ??

Een eerste optie was, spoelen met water, wat hij intussen gedaan heeft, want we zijn niet zo voor die pesticiden, en een aftreksel erop spuiten van uien zou blijkbaar ook helpen. De uien liggen nu tot morgen in 't water en dan gaan we de bladluizen "aanvallen" !!!

De afrikaantjes bloeien nog niet (te laat gezaaid) maar die zullen we er ook bijplanten...maar dan eerder in volle grond bij planten die gevoelig zijn voor bladluizen.

 

Hoe bestrijden jullie bladluizen?

 

grtjs, Katrien

Geplaatst:

Dat is afhankelijk. Soms doe ik niets, en dan gaan ze ook weg, Als de plant er onder lijdt: afknippen wat je af kan knippen, water spuiten, brandnetelgier spuiten. Ik heb ook nog een flesje Ecostyle spul staan, al jaren niet gebruikt, maar werkte wel, daar niet van. Als ze op de tuinbonen zitten: toppen van de plant. Vorig jaar helemaal niks gedaan: ze verdwenen ook daar op een gegeven moment zonder ingrijpen.

Luizen zitten op zwakke planten. Zo kunnen ze 1 plant helemaal bevolken en de plant er naast niet of nauwelijks. Als een plant aansterkt, verdwijnen die luizen kennelijk ook.

 

Er zijn héél veel 'vriendelijke' luizenmengsels te maken. Van diverse plantengieren, of met spiritus en zeep.

Geplaatst:

Wil ik luizen bestrijden ( ik zal dat niet snel doen eigenlijk ) dan gebruik ik een zeep-spiritus mengseltje. 1 liter water, 1 half theekopje spiritus en 2 druppels dreft.

Belangrijk is dat een paar keer te spuiten ( ook onderkant bladeren ). 1x spuiten doodt de luizen. Maar niet de eieren. 4x spuiten in een 3 daagse interval, ben je overal van af. Tot een nieuwe luizen-aanval natuurlijk.

Geplaatst:

Ik heb mijn paprikaplanten met cola (dat drinken we toch niet ) bespoten. Lijkt goed te helpen tegen de luizen.

Geplaatst:

Afrikaantjes geven een sterke geur af (ik ruik het niet, maar het schijnt), waar luis niet van houdt. Slakken daarentegen zien het als een koningsmaal.

Geplaatst:

Katrien, het middel met uien gaat wel wat doen maar niet 100% wat je wil bereiken. De cola waar Pet het over heeft doet dat wel. Maar zoals Bit ook al aangeeft je dood ook dan slechts de bladluis en niet de eitjes en je moet echt goed onder het blad spuiten en herhalen na enkele dagen. Grote voordeel van cola : niets zelf mengen, geen rommel in huis en als je het niet drinkt koop je een klein blikje van het merk erg goedkoop en je bent klaar.

Onkruid bestaand niet, het is slechts ongewenste vegetatie en het verschil tussen een bloem en een onkruid is een oordeel. www.peperschrift.nl

Geplaatst:

Gewoon een beetje droog (mul) zand overheen strooien; de luizen zijn kleverig en als ze zand op zich krijgen dan kunnen ze niks meer en gaan ze dood.

Als het regent spoelen ze er naderhand gewoon af, net als het zand.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...