Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

14/3 Ja een beetje zaaiwerk en kruidentuin

Vooral kruiden ben ik aan het zaaien want ik begon ooit met moestuinieren met vooral kruiden en ga daar ook langzamerhand weer heen merk ik..hoe graag ik ook zo’n grote tuin met kas, boomgaard en verschillende experimentele groeibakken zoals een lasagna garden en de keyhole garden zou willen onderhouden zoals ik nog maar 4 jaar terug deed. Geeft niks, zelfs een krent kan je delen zei mijn oma en ook met het onderhouden van een kruidentuintje kan je lekker bezig zijn en je groene vingers laten wapperen.

Ik kreeg hulp van onze onvolprezen bijna buren Joep en Jorieke om een taxus weg te halen die veel schaduw gaf op het stukje tuin waar ik kruiden wil telen. Dat is goed gelukt, ik zit nu iedere dag te genieten van het licht dat daar valt. De afgelopen winter zijn wel iets meer kruiden blijven leven, behalve het olijfkruid dat flink groeit ook twee soorten bonenkruid en de twee soorten bieslook. Er staan ook nog enkele armetierige stukjes tijm, die zal ik gewoon opnieuw moeten kopen. De laurier gaat zijn derde jaar hier in en is dus supersterk..groeit van zuid Spanje tot in het Oosten van Nederland en wie weet nog wel hoger in het land, gewoon buiten.

Moet je kijken wat een heerlijk licht. Ook fijn uitzicht. En er staan nog honderden bomen dus voor gemis aan schaduw hoeven we niet te vrezen.

Het stukje rechts van de plank moet wat opgeschoond, dat is voor salie soorten en straks komt er ook nog de roomse kervel.

IMG_7372.jpeg

Ook in de kruidentuin de mierikswortel

IMG_7408.jpeg

Ik had de twee grote potten met munt omgekieperd en er stukken uitgesneden met goede wortels en weer opnieuw opgepot met een volle hand vette compost. Nog vol met wormen, rijper had ik niet.

Dat vonden de merels dus echt heel aardig en ze hebben een wormenparty gehouden eergisteren in de ochtend. En opruimen ho maar. Stelletje nozems.

Ik heb aarde en wortels weer zo goed mogelijk terug gestopt en er een stukkie gaas overheen gedaan, gelukkig had ik nog zo’n stukje zwarte kniphor.

IMG_7365.jpeg

IMG_7366.jpeg

Begin januari had ik ergens wat zwarte bessen gesnoeid, ongelofelijk hoe snel die wortelen. De naam ben ik even kwijt maar het is de lievelings zwarte bes van @Goldfish en VG!

DSC_0017.jpeg

Deze wortelt ook lekker door..hét lokmiddel voor de slakken!

DSC_0016.jpeg

@Arja kijk je drie karmozijnen komen alle drie op! Zie hier ook de selderij.

IMG_7409.jpeg

En dan nog wat gezaaid, basilicum, peterselie, enkele kleine tomatensoorten, peultjes en slauitjes. Verder ook meerdere bloemen waaronder goudsbloem en cosmea.

IMG_7364.jpeg

Oen kijk, ik kreeg van een buuf zaden van de wonderboom ( Riccinus communis ) is het geen beauty? De zaden komen zo mooi en krachtig op🤩IMG_7401.jpeg

aangepast door appelvrouw

2 reacties

Aanbevolen reacties

Geplaatst:

Prachtig die wonderboom-zaailingen, het lijkt wel een vlinder!

jootje

Leden

Geplaatst:

Mooi dat licht….😊

Toch lekker bezig zo!?

Gast
Voeg een reactie toe

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.