Posted February 15, 201510 yr Hallo, heeft er iemand ervaring met inzaaien in kokosvezel aarde? Wij waren in Nederland en hebben weer wat blokken van die aarde meegenomen van een bekende winkel (ACTION) hier In Frankrijk is goeie aarde nogal duur, en ligt nu nog niet overal in de winkel. Dus.... ik had weleens gehoord dat die aarde erg goed is? Of kan ik het beter in de compost bak gooien? Bedankt alvast. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
February 15, 201510 yr Ik gebruik het nu een paar weken en mijn eerste ervaringen zijn redelijk goed! Maar ik ben van mening dat je het zelf moet uittesten om er achter te komen of ook JIJ het fijn vindt . Groetjes jory Groen
February 15, 201510 yr Ik gebruikte het vorig jaar in de vierkante meter bak als mix. 50% Cocos en 50 potgrond. De kolen, rode biet, erwten vonden dit prettig maar vooral de rode kool deed het verbluffend goed in de cocosvezel.
February 15, 201510 yr Ik heb nu de helft van mn zaailingen in datzelfde spul van dezelfde winkel staan en de andere helft in 'gewone grond'. Ik merk wel dat het vocht bete vast gehouden wort. (ik geefwater met verdund wormen percolaat er in) de grond lijkt ook veel luchtiger
February 16, 201510 yr Author Bedankt voor de antwoorden, ik ga het proberen.groet. Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
February 16, 201510 yr Dat komt vooral door de grote hoeveelheid aan vezels die erin zitten. Veel lucht en een goede vasthoudendheid van water. Regenwormen graven gangen, en veel!
February 19, 201510 yr Die blokken kokosvezel van de action bestaan wel uit fijn spul, echter bij inzaaien (ofinplanten) in de kokosvezels ging het bij mij niet goed. Het leek alsof de plantjes meteen een gebrek aan een of meer voedingstoffen hadden (bleven klein en rare verkleuring). Deze plantjes stonden in alleen de cocopeat, geen bemesting whatsoever.Om het door je tuingrond te mengen is het wel fijn spul. Ook kun je je verbruik van potgrond reduceren door het te mengen met cocopeat.
February 19, 201510 yr Author mmmmmmmmmmmmmmm heb ze al gezaaid Mijn naam is Marijke, maar de Fransen noemen mij Marieke.
February 24, 201510 yr Kokosvezel bevat geen meststof, dus je moet extra bemesten. Potgrond, de basis van nen bloemenwinkel!
February 24, 201510 yr Ik heb op aanraden van Vreeken de zadenwinkel het zo gedaan, 3/4 kokosvezel en 1/4 grof zand, brekerzand. Dan krijg je een luchtig doorlaat baar mengsel van dat niet echt dichtslaat. Heb er nu in mijn kasje in de vensterbank al paprika, tomaten, aubergine in voorgekweekt. Gewoon onverwarmd heb ik er doperwt, kapucijner en diverse soorten sla in voorgezaaid. Werkt eigenlijk heel goed. Wel gaan de zaailingen zodra ze hanteerbaar zijn in een beetje potgrond of ze gaan de tuin in. Als ze langer in de kokos moeten staan dan geef ik water met een klein beetje voeding van de kokos heeft geen voeding. Succes
February 25, 201510 yr Ik heb ook kokosvezels gebruikt in mijn vierkantemeterbak, in de verhouding 1/3 kokos, 1/3 potgrond en 1/3 bodemverbeteraar. We zullen zien wat het wordt
February 27, 201510 yr Cocospeat en potgrond door elkaar als je enkel cocospeat hebt kan je misschien best ook die groene bus met meststof kopen om de grond te "mesten". Hier reageerden de paprika's daar erg goed op.
February 27, 201510 yr Zie dit topic-draadje dat nu ook actief is: https://www.moestuinforum.nl/meteen-opneembare-voeding-voor-zaailingen-t16514.html In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.