Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Een kardinaalsmuts helemaal vol met beestjes

Featured Replies

Geplaatst:

Elk jaar als wij de tuin net leuk op orde hebben begint er een rupsenplaag vanuit de kardinaalsmutsboom op ons neer te dalen. Het is weer bijna zover.

 

Hieronder een foto-impressie

 

DSC5127bew40089171432204255.jpg

 

een heel nest vol met eitjes en beestjes, de rupsjes zijn al te zien

 

DSC05817bew40045691432204345.jpg

 

overal zie je dit

 

DSC5114bew40065681432204383.jpg

 

en dit

 

DSC5114bew240025001432204411.jpg

 

nog even uitvergroot

 

Ons werd gezegd dat hieraan niets te doen valt. Hoogstens in het najaar spuiten met iets.

 

Wie kan me vertellen hoe deze plaag heet en hoe je die als het mogelijk is, het beste kunt bestrijden. De boom staat op het terras en we zouden 'm kappen vanwege deze 5 weken durende plaag, ware het niet dat hij na deze weken , als de vele beschadigde delen verwijderd zijn, weer aangroeit en lekker schaduw geeft en ook nog mooie kardinaalsmutsjes.

 

Ik zou het probleem heel graag oplossen. Wie heeft een advies, als er nu niets meer aan te doen is, dan misschien voor later.

met groene groet,

 

koolrabi

https://zolekkergezond.nl/

Geplaatst:

Sint-Jans-lot heet dat, wat je eraan kunt doen weet ik niet.

Mijn naam betekent Honingbij, later als ik groot ben wil ik Imker worden.

Geplaatst:

Rupsjes , hele nesten, van de spinselmot. kan een hele struik volledig bedekken en kaalvreten. Toch gaat de boom of struik er niet dood aan hoor. Maar best is het natuurlijk niet.

In een vroeg stadium wegplukken. gewoon met de hand de hele plukken er uit trekken en op de tegels plattrappen ( althans, dat doe ik ) Als je er vroeg bij bent is er wel veel te redden. Het ene jaar is het erger en dan heb je es een jaar dat je niks ziet. Je kan de eitjes behandelen die de motjes op op de knoppen en aan de takjes met iets in de winter of vroege voorjaar. Ik weet niet met wat. Doe ik niet.

 

En de andere foto's zijn gewoon luizen. Zie die topics.

Geplaatst:
  • Auteur

@ Deborah en @Bit: dank voor jullie reactie.

 

Dubbele plaag dus in deze kardinaalsmuts. Rupsjes en luizen. Het is wel heel veel dit jaar.

Ik zal wat blad wegplukken. Maar het betreft de hele boom.

Het blijft even tobben dus.

met groene groet,

 

koolrabi

https://zolekkergezond.nl/

Geplaatst:

Is een veel voorkomende eigenschap van deze struik. Vorig jaar zat het hier ook vol, dit jaar nog niets te bespeuren. Bestrijden met chemische middelen lijkt mij niet aan te raden aangezien je dan ook andere diersoorten gaat vergiftigen, kappen en vervangen door iets anders is dan misschien nog de beste oplossing.

Geplaatst:

veel kwaad voor de struik kan het niet die, kardinaalspinsel mot. kardinaalmuts heeft ook op de takken gewoon chlorofyl celletjes dus de assimilatie gaat gewoon door. en het is maar 1 generatie. hinderlijk voor mensen kan het wel zijn. zit je net onder die struik beginnen de rupsen net uit de takken naar beneden te abseilen. en het is echt abseilen. soms komen er aan 1 draadje wel 20 rupsen naar beneden. zeer interessant, dat wel.

Meer dan 180 rassen abrikozen, perziken en amandelen te koop .

De kleinste met de grootste keuze.

http://www.windindewilgen.nl

Geplaatst:
  • Auteur

Ja, het meestal een heel spektakel, die rupsjes die met z'n allen vanuit die boom langs dunne draden naar beneden glijden. Dit jaar heb ik wat spinselmot weggeknipt, en tot nu nog niet veel gezien. Maar de boom zit wel helemaal onder de luis. En dat kan even langer duren. Bovendien krimpt en krult het blad nogal. We wachten af wat het wordt. We willen de schaduw van deze boom niet graag missen en de kardinaalsmutsjes ook niet. Dus we hopen dat het straks weer de goede kant op gaat.

met groene groet,

 

koolrabi

https://zolekkergezond.nl/

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.