Geplaatst: 24 mei 201510 j Ik heb een aantal weken geleden radijs gezaaid.Het groeit als 'kool'.Hier en daar komt als een rood kontje boven de grond uit.Hoe weet ik nou wanneer ze 'goed' zijn?
Geplaatst: 24 mei 201510 j Ik weet wel wanneer de rapen gaar zijn Alle gekheid op een stokje. Laat ze niet te groot worden.Daar worden ze niet lekkerder van.Zo met een doorsnee van 1,5 á 2 centimeter. Hortus est amicus meus.
Geplaatst: 24 mei 201510 j Auteur Ok. Dan wip ik ze eind deze week de grond uit.En meteen weer nieuwe zaaien natuurlijk
Geplaatst: 25 mei 201510 j Ik weet wel wanneer de rapen gaar zijn Alle gekheid op een stokje. Laat ze niet te groot worden.Daar worden ze niet lekkerder van.Zo met een doorsnee van 1,5 á 2 centimeter.Anderhalve centimeter is wel erg klein. Die je in bosjes op de markt koopt zijn toch echt +2 cm. in doorsnee. Ik kweek regenwormen in mijn compostbak
Geplaatst: 25 mei 201510 j kijken en proeven helpt altijd goed in de tuin ... wij kijken elke dag minimaal een kwartiertje...tevreden, bezorgd, grinnikend, bewonderend...(vrij naar Ramses Shaffy )
Geplaatst: 25 mei 201510 j Anderhalve centimeter is wel erg klein. Die je in bosjes op de markt koopt zijn toch echt +2 cm. in doorsnee. Op de markt gaat het om gewicht.Als je ze zelf kweekt heb je zelf de keuze hoe groot je ze laat worden. Hortus est amicus meus.
Geplaatst: 25 mei 201510 j Radijsjes worden traditioneel aangeboden per bussel in de volgende gradaties: fijn, 17-22 mm 30 stuks/busselmiddel 20-27 mm 25 stuks/busselgroot 25-32 mm 20 stuks/bussel.
Geplaatst: 25 mei 201510 j Wat Gerrit zegt ook. Als er nou in ieder geval 1 teelt is waar je nou es niet op de maat hoef te letten of waar 'groter' 'beter' zou betekenen, is het wel radijs. Klein maar fijn is hier toch het motto ? Groot ook goed te eten hoor, maar lekker divers opnemen dus, soms kun je niet voorkomen dat een wat kleine ook mee-geoogst wordt , soms laat je er es eentje te lang zitten. Je merkt het vanzelf wel. Niet letten op de maat : probeer ik dus mee te zeggen : neem ook gerust es een kleine. Lekker hoor ! Te groot is meestal minder. En trouwens; hoe ze in de handel aangeboden worden en hoe ze er daar uitzien, daar heb je toch helemaal niks mee te maken ? Lekker proeven dus.
Geplaatst: 26 mei 201510 j Auteur Ik heb ze er gisteren en vandaag uitgewipt. Heb nog 1 maaltje staan. Daarna weer nieuwe zaaien.Heb ze geoogst ter grootte van een flinke knikker (1,5 a 2cm).De vlammen slaan uit mijn oren; zo heet zijn ze Erg lekker over de verse salade van Pluksla, Lollo Rosso, Andijvie en Ui. Een aj hoort erbaj . Kippetje aan flenters gesneden en gekruid en gebakken.Voila Ceasar Salade; maar dan anders.
Geplaatst: 26 mei 201510 j Auteur Anderhalve centimeter is wel erg klein. Die je in bosjes op de markt koopt zijn toch echt +2 cm. in doorsnee. Op de markt gaat het om gewicht.Als je ze zelf kweekt heb je zelf de keuze hoe groot je ze laat worden. Ik zat ook nog eens met het gegeven dat ik ze op een kluitje had gezaaid.Ze begonnen elkaar eruit te werken.Sommigen waren al wat aangetast van het te lang boven de grond staan.volgende keer iets dieper zaaien maar? En netjes op een rijtje?
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.