Posted July 8, 20178 yr Hallo allemaal. Arubaantje is mijn nickname hier op het forum. Ik ben al een paar jaar bezig met de moestuin n Nederland, maar kan altijd advies gebruiken.Zo ook was ik vrijwilliger in de tuin van een slot en verbouwde in Nederland tussen de bloementuin allerlei kruiden en groentes. Omdat ik nu in de tropen verblijf, is het toch weer anders om te tuinieren in de moestuin. Ik had het idee dat alles veel sneller zou gaan groeien, maar dat is niet zo. Voor sommige zaden zijn de tropen zelfs te warm waardoor het zaad langzamer kiemt. Ik ben nu een maandje bezig met tuinieren en het staat er al aardig bij.Alleen vind ik het best wel moeilijk om te bepalen hoe dit grond hier is samengesteld. De Arubanen houden niet zo van tuinieren merk ik, nog nooit een moestuintje hier gezien. Bijgaand een paar foto's. Graag hoor ik van jullie. Groet Arubaantje
July 8, 20178 yr Welkom op het forum ! Nog nooit in de tropen gemoestuinierd maar ben benieuwd naar je avontuur !
July 8, 20178 yr Wat leuk, een moestuin op Aruba. Dan mag je lekker gaan experimenteren met wat hier in Nederland niet lukt. Heb je al een zuurzak-boompje in je tuin staan? Eeuwigdurend aanrommelend moestuinier.
July 8, 20178 yr Author Een zuurzakboompje? Ik heb de buttonwood gestekt en de zeedruif. Niet te vergeten de bourgainvillae. Die is moeilijk om te stekken dus even aankijken of dat gaat lukken. Om zaad hier te laten kiemen is het te warm. Het duurt dan wel langer.
July 8, 20178 yr Een zuurzakboompje? De zuurzak, een soort durian, maar dan wat zoeter. Ik meende dat de zuurzak op Aruba veel gegeten werd, maar misschien heb ik dat verkeerd? Lijkt me heerlijk om dat uit mijn eigen tuin te kunnen plukken. De buttonwood zegt mij dan weer niks, de bougainville daarentegen ken ik wel, prachtig! Eeuwigdurend aanrommelend moestuinier.
July 8, 20178 yr Author De vrucht ligt hier wel in de winkel maar er groeien hier bijna tot geen vruchtbomen. Soms een papaya of mangoboom.Buttonwood silver is een mooie struik zilverkleur. Wordt veel gebruikt als tuinafscheiding.
July 8, 20178 yr Voor een papayaboom zou ik bijna mijn halve moestuin opgeven. Heerlijk. Veel plezier met je moestuin en op het forum! Eeuwigdurend aanrommelend moestuinier.
July 10, 20177 yr Welkom hier Succes met het telen op Aruba. Ben benieuwd wat er zoal te groeien is. Vijgen kunnen volgens mij wel in dat soort klimaat. Leuk 'boompje' daarvoor.
August 1, 20177 yr Jeetje lijkt me heerlijk om in een dergelijk klimaat te moestuinieren! Niet dat het zaligmakend is. Ik lees dat je moeite hebt om zaden te laten ontkiemen vanwege de hitte. Dat is natuurlijk een keerzijde. Veel plezier met dit nieuwe avontuur! Groene groetjes en succes gewenst
August 1, 20177 yr Author Hallo Mellie, Ik zal e.e.a op de site plaatsen en jullie op de hoogte houden van de ontwikkeling in de moestuin. GroetArubaantje
August 1, 20177 yr Author Hierbij een foto van een zoete meloen gekweekt in de volle grond.De meloen heeft het naar haar zin.Ik heb 3 meloenen aan 4 planten. 1 meloenplan heeft geen enkele meloen gegeven. Een probleem met de tomaten....................zijn hebben bloemen maar krijgen geen vrucht. Waarschijnlijk toch te warm of het zaad was niet goed kiembaar. Vandaag komkommers geplant in de volle grond. GroetArubaantje Edited August 2, 20177 yr by Guest
August 2, 20177 yr Je kunt in dat geval op het potloodje bij dat bericht klikken, en 1 van de 2 foto's verwijderen Giga-gaas.nl facebook.com/Veldvarkens
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.