Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Bedankt@geert h
Denk dat het inderdaad de Japanese Pickling is, tenminste dat is de dunste bij Diana. Ik had ze een keer gezien, en dacht dat ze wel wat dunner waren.
Zal er een paar in een emmer in de tuin zetten, een paar in de volle grond in de tuin, enkele in volle grond in de moestuin, en wat uitdelen aan collega moestuinders van onze vereniging.

  • 3 weken later...
  • 1 maand later ...
Geplaatst:

Het is hier jandorie stil in deze topic. Zijn er überhaupt nog auberginekwekers in da house? 😁

Ik heb dit jaar voor de eerste keer aubergine gezaaid, in pot, in de openlucht weliswaar. Door het mooie weer in juni en van de afgelopen week zijn die planten aardig gegroeid. Er komen nu paarse bloemen op die ondertussen al open staan. Ik heb dus geen ervaring met aubergines dus hierbij de volgende vragen:

1. Moet ik voor bevruchter spelen of doet een aubergine dat zelf? Ik vraag het omdat het eerste paarse bloemetje dat erop kwamen intussen aan het verdorren en afsterven is en ik zie voorlopig niks gebeuren. 
2. Iemand ervaring met het bemesten van aubergines? Ik heb nog wat vloeibare DCM bemesting over, ik ga ervanuit dat dit oke is? De planten zijn vrij laat gezaaid (2e helft april) maar ik heb ze eigenlijk nog niet echt bijgelegd sindsdien. 
dank voor de suggesties en het delen van ervaring! 

Geplaatst:

Wij hebben dit jaar geen aubergines staan. Afgelopen twee jaar wel. Planten die van die kleine aubergines geven. We kregen wel oogst maar ze hebben relatief veel warmte nodig, waardoor productie laag is en we ze dit jaar hebben over geslagen. 
 

De bevruchting ging bij ons vanzelf - dat zal wel door de vele vliegers in de tuin komen. Aan de bemesting deden wij niks bijzonders, maar ben benieuwd wat de ervaringen van anderen zijn en of iemand een succesvolle aanpak heeft om buiten een goede oogst te krijgen. 

Geplaatst:
1 uur terug, NewbieGuy zei:

Het is hier jandorie stil in deze topic. Zijn er überhaupt nog auberginekwekers in da house? 😁

 

Ja hoor er worden aubergines gekweekt.

In volle grond/compost in de serre, geen extra voeding en zo goed als geen water.

 

Al redelijk wat geoogst maar smaak valt me nog steeds (of het ontbreken ervan) wat tegen.

Gebruiken ze vooral in de wok.

 

Prefereer ook de kleinere soorten.

De White Egg's bvb doen het weer zeer goed

Vera en Calliope idem, mooie vruchten, redelijke opbrengst

Black Beauty's kon ik uiteindelijk 2 planten overhouden maar deze komen alvast niet meer terug, maken vlug veel minieme zaadjes aan en daar hou ik niet zo van.

Vruchtzetting in de serre dus goed maar wel schud ik net zoals bij de tomaten

Geplaatst:

Ik heb ook aubergines staan, eerste jaar ook.
Had ze eind mei als kleine plantjes gekregen, staan inmiddels enkele weekjes in de moestuin in de volle grond in de moestuin en 8 in bakken in de tuin. Ondertussen al enkele bloemen. De eerste in de volle grond heb ik nog zelf soort van proberen te bevruchten met mijn vinger, kwam wel stuifmeel vanaf maar bloem in afgevallen.
De eerste in pot had op de eerste of tweede dag nog geen stuifmeel, maar gisteren bloemetje afgevallen en vruchtje is vandaag al wat gegroeid dus hopelijk wel bestoven. Tweede bloem van de potplanten ging vandaag open.

Geplaatst:

Ik heb in januari aubergines gezaaid en van de opgekomen 4 heb ik er 2 zelf gehouden. Staan in pot buiten en heb nog niets ervan geoogst maar hangt eindelijk wel vol met vruchtjes. 2 jaar geleden had ik er zo veel, daar kon ik niet tegenop eten en dit jaar traag van start gegaan. Bloemen vielen er steeds voor bevruchting van af. Dat is nu dan goed ingehaald, maar wel langzaam hoor...

  • 2 weken later...
Geplaatst:

Ondertussen een dag of 10 verder en jawel: er zitten toch vruchtjes op, de eerste aubergines zijn, mede door het goede, warme weer van de laatste week, zelfs al aardig uit de startblokken geschoten. Het is dus niet zo dat, als een bloempje bruin wordt en verschrompeld, er automatisch niet bevrucht is, integendeel. Weer iets bijgeleerd dus!


Wat betreft de (niet-)bemesting: ik volg de aanbevelingen van hierboven en zie wel waar ik eindig.

2ADFCB89-0421-4B4D-BF56-601E32DADCAC.jpeg

4531D5EA-0180-4A41-9AB0-4F8D9FBD8753.jpeg

Geplaatst:

De aubergines groeien in bak (in de tuin, daar is het ook meer beschut dan in de moestuin) inderdaad beter dan in de volle grond.
Alleen vandaag was er een tuinstoel op een bak gevallen met als gevolg 2 platte en een gebroken plant.

  • 11 maanden later ...
Geplaatst:

Een jaartje te laat maar voor her eerst met aubergines begonnen sinds ik een serre heb. 
FA14B746-287A-4E3D-9512-12A920241F36.thumb.jpeg.7fa79ed8e684322899765af88756edcc.jpegBEBD7EDA-7093-45D0-8A2A-C960D4A52B9D.thumb.jpeg.360ba5a68efc044be66a5bd46da03d58.jpeg
 

mooie sterke planten met vandaag de eerste oogst!

 

1D8FD91E-49B7-4838-875A-B8F0177D7F02.thumb.jpeg.5a61983a4670fac88fa604987a6a8d47.jpegA36D5E7B-B89E-4AAA-93C8-3C15F1C2033D.thumb.jpeg.e70119c2b3aa46c3bb12fce1e8ba158f.jpeg

Als plan A mislukt heb je nog altijd 25 letters over!

  • 2 maanden later ...
Geplaatst:
  • Auteur

Voordat ik 2,5 week geleden op vakantie ging had ik mijn aubergines (de white eggplant) terug gesnoeid nadat ik dit jaar maar slecht een paar vruchten had. Bij terugkomst vandaag zag ik echter dat hij vrolijk opnieuw was gaan uitlopen. Hoe groot is de kans dat ik hem kan laten overwinteren in een onverwarmde, geïsoleerde garage? Vorig jaar heb ik daar succesvol ricotopepers kunnen laten overwinteren, maar dat is toch wel een heel andere plant. Die plant heeft dit jaar meerdere pepers gegeven en was duidelijk vroeger dan de nieuwe zaailing. Kan ik datzelfde voordeel ook bij aubergines verwachten?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.