Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Moestuin Forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Deze kwam vanzelf tevoorschijn in één van mijn bakken, wat is dit? Courgette of pompoen? Of nog iets anders?

 

D22FEF28-52DF-4637-9BA2-1F30C33FB53C.jpeg.8bc354967f426a612ace3f60522b3867.jpeg

Ziet er precies hetzelfde uit als mn courgette

Kalebas kan ook.
Had ik vorig jaar ook, zaden vermoedelijk met compost meegekomen want het eerste jaar dat ik de moestuin had was die plant er niet. Of een dier moet het gedaan hebben, er komen ook op sommige plekken eikels op terwijl er geen eikenboom in de buurt staat, en kinderen komen er niet spelen...

ja, hebben we hier ook vaak,

wat Patrijs zegt: ik doe ze weg want ik weet niet of het niet een of andere kruising is die ik niet wil, nieuw zaaien vind ik beter

  • Author

Kan die altijd op een "verloren" plaatsje proberen zetten natuurlijk, dan zie ik wel, maar stel dat het zo'n kruising is, is die dan eetbaar? Had er nog nooit van gehoord. Kan het dan kwaad bij bestuiving met mijn andere courgette?

meestal eetbaar, heel soms maar 1 keer

courgette groeit uit een bekende plant, alleen het zaad wordt beinvloed door kruisbestuiving, de vrucht zelf niet (behalve bij suikermais maar das weer een ander topic)

Smaak valt af te wachten indien gekruisd kan alle kanten uit.

Kan geen kwaad op zich tenzij de vrucht bitter smaakt en een normaal mens stopt dan logischer wijs met eten.

 

Geen idee of het klopt, nooit zelf geprobeerd 😄 maar je kan er in extreme gevallen blijkbaar zelfs van sterven.

Dit duikt af en toe (komkommertijd?? weinig anders te melden?) op dus in hoeveree het op waarheid berust?

 

MAAR better safe than sorry hé

Aan de foto is niet te zien wat dit wordt. Aan het zaad valt meer af te lezen, en als de plant groter wordt kun je ook beter zien wat het is. De zaailingfase van nu is nu juist het lastigst voor determinatie.

Courgette of pompoen maakt de meeste kans. Courgette maakt grotere, onregelmatiger bladen dan pompoen, maar binnen de courgette-soort zitten ook sierkalebasjes, en daar zit het kruisingsprobleem.

Pompoenen zijn allemaal eetbaar, ook de rassen die vaak als sierpompoen worden aangeduid, zoals Turkse Muts, en ze kunnen niet kruisen met courgettes, dus hier zou geen probleem moeten zijn, ware het niet dat mensen regelmatig courgettes en pompoenen door elkaar halen. Je moet een kenner zijn om sommige exemplaren juist te determineren, want soms is het echt wel lastig. Hier enige hulp: http://garden.lofthouse.com/how-to-identify-squash.phtml.

 

Persoonlijk vind ik het dikke, ronde steeltje aan de vrucht van Maxima pompoenen erg behulpzaam; als je zo'n steeltje ziet - de oranje Kuri heeft die bijvoorbeeld - dan weet je zeker dat je met een eetbare pompoen te maken hebt. De steeltjes van courgettes zijn kantig, en die van muskaatpompoenen, zoals de flespompoen, zijn ook kantig. 

@roeier leuke link

hier nog 1: linkje

  • Author

Bedankt voor alle info, ik ga hem ergens rustig zijn gang proberen laten gaan en zie wel wat eraan groeit. Maar op de plek waar mijn courgette moest komen zet ik wel ééntje waarvan ik zeker ben, geen risico’s! 🙂

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.