Geplaatst: Dinsdag om 19:125 d 2 minuten geleden, Petrasmoestuin zei:fotos van je vruchtenAls je foto's wilt zien, zou ik gewoon lekker in dit topic gaan rondneuzen. Er is voldoende te zien! Dit bedoel ik niet vervelend, maar het is nou typisch iets waarvoor we dit forum hebben en op orde houden. Alle foto's en informatie over dezelfde vrucht in één topic verzameld.
Geplaatst: Dinsdag om 19:275 d Nee, nooit vruchten gehad. Maar ze geven ook geen vruchten. Als je geluk hebt, dan krijg je echt ienie mini zaadjes gelijkend op zonnebloempitjes (is daar ook familie van), maar die zou ik niet eten.Als je een plant in de herfst opgraaft, dan ziet het er uit als een dahlia. De verdikte wortels kun je eten. Enkele dagen wat warmer bewaren schijnt ze zoeter te maken, maar dat is mij nog niet gelukt. Ze blijven naar wortel (peen) smaken.
Geplaatst: Dinsdag om 19:425 d 5 minuten geleden, acpronk zei:Nee, nooit vruchten gehad.Geen vruchten? Ik begreep dat de vruchten smaken naar een mix appel en watermeloen. En dat deze meerjarig is.Als ik geen vruchten krijg, dan hoppa weg ermee! Ik wil het volgend jaar gemakkelijker doen en alleen planten die mij wat opleveren.Zo moeten ze er toch uitzien? En smaakt dit echt naar peen? Ook geen probleem.
Geplaatst: Dinsdag om 19:445 d Ja, zo zien ze er uit. Maar je eet de wortels/knollen, niet de vruchten, want die zijn er niet. Een beetje vergelijkbaar met zoete aardappel. Maar bij een yakon zit alles aan elkaar vast.
Geplaatst: Dinsdag om 19:565 d Sorry, sorry, maar ik bedoel met vruchten dus de knollen/wortels. Je weet Alzheimer Light en ik noem weleens dingen anders. 😂
Geplaatst: Dinsdag om 20:045 d Lol, dan krijg je wel ‘vruchten’ hoor. Best veel zelfs, het wordt ook een flinke plant. Je kunt van de bladeren ook thee zetten/maken, ook goed voor je bloedsuiker.
Geplaatst: Dinsdag om 20:275 d 23 minuten geleden, Tanja65 zei:kunt van de bladeren ook thee zetten/maken, ook goed voor je bloedsuiker.Dat bedoel ik. Veelzijdig dus.
Geplaatst: Donderdag om 13:444 d DisclaimerAppelwortel yakon yacon smallanthus sonchifolius is geen vervanging voor behandeling van diabetes. Raadpleeg altijd een arts.
Geplaatst: 3 uren geleden3 u Ik heb nu meeldauw op mijn Yacon. Nu wordt er vaak gezegd dat je die bladeren dan kunt verwijderen, maar het zijn juist de nieuwe bladeren die dat hebben. Kan ik nu het beste verdunde neemolie gebruiken? Ik lees ook azijn, maar dat lijkt mij niet zo'n goed idee.
Geplaatst: 2 uren geleden2 u Bovenop en ertussen in de nieuwe blaadjes. Als je de foto vergroot, kun je het zien. 2 uren geleden2 u aangepast door Petrasmoestuin
Geplaatst: 2 uren geleden2 u Dacht hetzelfde als @appelvrouw . Op bovenstaande foto lijkt het meer zilverkleurige beharing van jong blad dan meeldauw. Het is ook wel erg symmetrisch voor meeldauw. Misschien dat een foto van bovenaf een duidelijker beeld geeft.Edit: ik begrijp zojuist dat echte meeldauw wel symmetrisch kan ontstaan.Zonde als dat het geval blijkt te zijn. 2 uren geleden2 u aangepast door Dahli
Geplaatst: 1 uur geleden1 u Nog maar even aankijken, ik twijfel of het wel meeldauw is. Even een paar dagen wachten. Als het weg gaat, dan was het geen meeldauw.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.